Нека намерим най-тънките цени.
Гост - специалист
Колко ще станат процентите, като махнеш две куриерски такси ?
Виж, при батериите не са се изхвърлили толкова- там надценката е само 35 %
israeli - специалист
Гост написа:
Колко ще станат процентите, като махнеш две куриерски такси ?
Виж, при батериите не са се изхвърлили толкова- там надценката е само 35 %
Ще отпадне наложения, ама флекса не е под 1 кг. и куриерската услуга в двете посоки ще е между 15-20 лв.
Virtex - майстор
Лично бих се занимавал с Германия дори само да не се дават пари на прекупвачите. За да не се насърчават да правят такива "далавери".

Между другото "двамата големи" продавача на Parkside в ОЛХ-а вероятно вземат върната или преоценена стока,а не купена оттук и препродавана.

Някои странични "далавераджии" може и да искат 20-30лв отгоре ( а и някои доста повече както имаше на предишните страници ), но не всеки има касова бележка за покупка от родните магазини.
profesionalist_wood - майстор
Virtex написа:
Лично бих се занимавал с Германия дори само да не се дават пари на прекупвачите. За да не се насърчават да правят такива "далавери".

Между другото "двамата големи" продавача на Parkside в ОЛХ-а вероятно вземат върната или преоценена стока,а не купена оттук и препродавана.

Някои странични "далавераджии" може и да искат 20-30лв отгоре ( а и някои доста повече както имаше на предишните страници ), но не всеки има касова бележка за покупка от родните магазини.
Ако не си запознат,един човек наричан ,,Самоковеца,, искаше 200 лв за оберфреза :-D Дори колеги тук се регнаха специално в ОЛХ да го псуват :-D Все пак изкупуваше всичко от Лидъл и продава със 100% надценка....
И аз съм вече на това мнение, отчаяно го търсих в България, писах на Лидл и направих запитване и в Бушона но те са сервиз и явно предлагат само резервни части за Parkside. Това, което разбрах е че Лидл Германия си поддържат асортимента на онлайн сайта и се свързах с фирма за доставки от Германия и мисля така да го поръчам. Та ако някой е изпуснал някоя джаджа и отчаяно я иска, без да чака може да я поръча от там. От GGBG.bg предлагат Сумата на продукта + доставката от магазина(ако има такава) х 2лв + 6%, доставката до БГ е 3лв на кг.
mgbagera - специалист
Проблема с касовата и гаранцията не се ли решава с една студена :prost: Просто си намираш някой който си е закупил същия уред и го молиш да ти преснима неговата касова.
Не съм заглеждал дали все пак няма някакъв сериен номер а и не познавам, някой с такъв винтоверт. Но за тези пари гаранцията е лукс и ще минем и без нея. :)
Virtex - майстор
Julien Yankov написа:
Та ако някой е изпуснал някоя джаджа и отчаяно я иска, без да чака може да я поръча от там. От GGBG.bg предлагат Сумата на продукта + доставката от магазина(ако има такава) х 2лв + 6%, доставката до БГ е 3лв на кг.
Малко много ще дойде по тази схема.

Ако човек има карта и опит може и сам да го поръча и ще плати само доставка с фирми като gabieli или gabco (която е пак 3лв на кг от Германия ). Трябва да се занимава човек, но тогава си плаща сумата + доставката * 1.96 + 3лв/кг.

profesionalist_wood написа:
Ако не си запознат,един човек наричан ,,Самоковеца,, искаше 200 лв за оберфреза :-D Дори колеги тук се регнаха специално в ОЛХ да го псуват :-D Все пак изкупуваше всичко от Лидъл и продава със 100% надценка....

Запознат съм, самоковеца и свищовлията вече вземат палети с върната/преоцена/счупена техника, окомплектоват и продават на близка до магазинната цена без гаранция. Мина им тяхното време на 100%, сега има други "далавераджии" в ОЛХ-а, но тези специално няма как с препродаване да дават стока за 85лв, която в магазина тук е 99лв ( примерно florabest акумулаторният трион ).
Явно ще се поровя още защото това с доставките ми е тъмна Индия.... или варианта е да чакам но не знам през какъв интервал от време пускат едни и същи стоки тук в мрежата. По мое наблюдение май е веднъж в годината ..... :(
profesionalist_wood - майстор
:-D

Прикачен файл

19149057_181363742397177_5452738543745840530_n.jpg
19149057_181363742397177_5452738543745840530_n.jpg (68.56 KиБ) Видяна 2941 пъти

Прикачен файл

19149000_181363795730505_6244488789983951994_n.jpg
19149000_181363795730505_6244488789983951994_n.jpg (67.19 KиБ) Видяна 2941 пъти

Тема "Тема за ценообразуването на Lidl,прекупвачите и 'далаверите'" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: