Нека намерим най-тънките цени.
pif4o - специалист
Колеги къде в Пловдив може да се купи истински оригинален ондулин 3мм. За навеса на село купих от Брацигово, на самите плоскости си има щампа ундолин, дебел е 3мм и вече 5г все едно вчера е монтиран. Тук в Пловдив по хипермаркетите има некъв менташки тънак като вестник, на времето преди 6 7г купувах от тук къвто има и сега е станал на г*з. Та някои знае ли от къде мога да купя читав че тряя правя една стрехичка.
brick - специалист
Нямам опит с Ондулин, но у нас се предлага един техен аналог - вълнообразни битумно-картонени листове Гута (пише се Gutta). На сравнима цена са за м² и също са читави.
Преди 4 г. покрих една постройка с тях, за по-бързо и уж временно. Досега видимо не са мръднали нито като цвят, нито като деформация, а единия скат е южен и яко го пече слънцето, пък имаше и градушки. Спазил съм обаче изискванията на производителя за гъстота на опорните летви (според наклона на ската), припокриване на листовете и брой пирони на лист. Пироните са специални, също на Гута, и по спомен излизаха по-евтино от ондулинските.

Та ако не намериш оригинален Ондулин, това е добра алтернатива.
pif4o - специалист
Абе гледах ги и тях ама като нямам мнение от някои ме е шубе да купя. Сег вече имам мнение и избора ще е по лесен ако не намеря ондулина.
Чираче - майстор
pif4o написа:

. Та някои знае ли от къде мога да купя читав че тряя правя една стрехичка.
И защо точно ти трябва ондулин?
pif4o - специалист
iliya_i написа:
А защо не питаш ТУК?
На тези им се обаждах, казаха ми в Рила продавали техен, отивам там и кво да видя същия като в Практикер 2мм , същите палети, същата опаковка но на цена 20лв при положение че в Практикер е 13. Абе накрая ще скокна до Брацигово и тва е.
pif4o - специалист
Чираче написа:
pif4o написа:

. Та някои знае ли от къде мога да купя читав че тряя правя една стрехичка.
И защо точно ти трябва ондулин?
Имам да правя една стрехичка от моята построика до съседната ограда 1,3м е с дължина 8 . Най лено ще ми е с тях, с панел ще излезне скъпо че ще трябва да купя цял лист 400лв, за друг ватиант не се сещам да ми е лесно.

Тема "Ондулин в Пловдив истински от къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: