• 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 106
Нека намерим най-тънките цени.
jekasus - майстор
Аз ще задам по-тъп въпрос, понеже хич не разбирам от компресори -
plamen6703 написа:
което да заслужава тези пари.
cholev написа:
друг 24л компресор по добър от този
Нещо, което да помпи , не само гуми, а и не по скъп?...
Е, имах допир до един Стенли 6-литров, ама като не разбирам :-D
fore - майстор
Дааааа.... определено компресорите не са ви силата...... :| На единият дебита му малко, а на другият обема му не стига.... Явно ще го ползвате за промишлени нужди че такива обеми са необходими.

От личен опит мога да кажа че повече от 50 литра и 10 бара не са необходими дори за гайковерт за домашни цели. А 25 литровият е идеален когато е необходимо да бъде и компактен. Само да е на 10 бара е перфектен. За това и новият е на 10 бара.
Като искате големи обеми - 100, 150 литрови за по 600, 800 лева и това е.

Някакси да се търси профи техника в ханителен магазин е неумесно...... Защото до скоро нямаше никаква там.
Гост - специалист
fore написа:
А 25 литровият е идеален когато е необходимо да бъде и компактен. Само да е на 10 бара е перфектен.
Идеален- за теб. Остави другите сами да преценят идеален ли е, перфектен ли е... Всеки има различни нужди. Има дейности, където освен налягане е необходим и дебит!
Да събира прах върху себе си в гаража този наистина е идеално-перфектен !
plamen6703 - майстор
fore написа:
Дааааа.... определено компресорите не са ви силата...... :|
Определено възможностите ти се простират до закупуване на такива боклуци, но всеки според възможностите си...Познанията ти за компресорите са около и под нивото на предлаганите боклуци... Купувай си каквото пожелаеш и се кефи колкото искаш на закупеното, но не давай оценки за неща, от които нямаш хал-хабер :partyman:
Virtex - майстор
Ще бъде интересно ако може да се използват и факти.

Иначе си остава само хабене на клавиатурите кой какво харесва :) И не говорим за профи срещу любителска, а дали нещо конкретно си заслужава покупката. Като гледам този ценови диапазон параметрите са доста близки и е въпрос на пристрастия ( каквито имат fore и cholev ).От друга страна за мен този компресор е крачка назад, защото параметрите са по-слаби и цената по-висока спрямо първоначалното предлагане и не виждам какво толкова за разбиране има :)
nikolson - майстор
Ами фактии. Същите китайци се предлагат за 160 лв., а Райдър с тези параметри под 200 лева. Отклонява се от принципа "получаваш това, за което плащаш", ама на опак.
plamen6703 - майстор
Virtex написа:
Ще бъде интересно ако може да се използват и факти.

Иначе си остава само хабене на клавиатурите кой какво харесва :) И не говорим за профи срещу любителска, а дали нещо конкретно си заслужава покупката. Като гледам този ценови диапазон параметрите са доста близки и е въпрос на пристрастия ( каквито имат fore и cholev ).От друга страна за мен този компресор е крачка назад, защото параметрите са по-слаби и цената по-висока спрямо първоначалното предлагане и не виждам какво толкова за разбиране има :)
Как да не виждаш какво толкова за разбиране има, като си разбрал най-важното, че този компресор е крачка назад, по-слаби параметри, което само по себе си е увеличение на цената и още едно увеличение на цената и не на последно място в други държави същият артикул е по-евтин :-D Значи прави сметка колко струва...
Преди няколко месеца докарах от Германия осем "кучета" компресори по 50лт. обезценени от затворил магазин.. които продадох за по 80 лв. парчето... лапна ги един прекупвач като топъл хляб... после се появиха на цена 160-180 лв. Тук не говорим изобщо за хоби срещу профи, а повдигнах въпроса дали изобщо си заслужава да се броят толкова пари за такова нищо... единственият "плюс" е тригодишната гаранция...
cholev - майстор
Аз имам и Primier 24л/1.5KW за тези пари.
Фактите са : А2 0-8бара за 65сек; Primiera около 2мин
При боядисване с парксайдския пистолет на 3.5бара Primier-а трябва да го чакам а А2 не - има си достатъчен дебит
Двата сега съм ги закачил през директните куплунзи и така имам 50л 1.8KW или ако работят и двата (не ми се налага да ползвам този вариант за сега) 3.3KW
Други факти на Primier първа смяна масло 10часа след това 100(по спомен). А2 първа смяна 100часа след това 500
Новия компресор доколкото виждам е същия като А2- същия производител, със същия двигател 1.8KW, с променен дизайн и настройки на 10бара.
plamen6703 - майстор
Аз имам правен от хладилен компресор и за моята работа е идеален, като е доста по-добър и много по-евтин от "компресорите" на Лидъл...
За това казах всеки според нуждите и възможностите си избира и купува...
Chakal - специалист
Когато си на ясно за какво, как и колко ще ползваш даден инструмет, можеш да си направиш сметката дали си струва или не. Купих Black&Decker 25 литра нов за 180лв, едва ли ще ми даде повече или по-малко от кой да е друг 25 литров компресор в този ценови клас.

240лв са много, за по 160-170 излизат промота на други китайски марки, по-добре един от тях, а тези 50-60лв спестени лева си ги прекарайте през дебелото черво, във вид на бири и пържоли.
  • 1
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 106

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 4" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: