• 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 106
Нека намерим най-тънките цени.
marzykov - напреднал
Като се прибера ще я измеря.
Andri01 - майстор
40мм. вътрешен,100мм. борда,39мм. ширина. Това са данните на оригиналната ролка. може би е била пълна на половина,защото свърши много бързо. Сегашната е със същите параметри на ролката: 0,8мм. тел и 900гр. тегло.
marzykov - напреднал
Колегата ме изпреварил.
Това значи ли, че работи с 0.900кг. без проблем и ако е възможно да споделиш каква е и от къде.
За да не пускам друг пост - каква паста или гел ползвате за човката?
Andri01 - майстор
Работи нормално,ролката си е точно в гнездото. Никаква паста не ползвам. В накрайника се събира малко "боклук",но го чистя периодически с малка отверка. Може би за там може да се ползва спрей за заваряване,който възпрепятства задържане на пръските.
http://www.aigwelding.com/ Поръчах я от там. Още април месец
plamen6703 - майстор
Ползвам такава паста http://redkotg.com/zashtitna-pasta-mig-detail.html но за друг апарат, нямам този от Лидъл.
Kirilpm. - специалист
cholev написа:
Та да продължиме с телеподаващото. По спицификация ролка до 450гр. Продават се обаче ролки по кило. Може ли от такава ролка да се вземе телта и да се пренавие на оригиналната?
Например тази
Колега,това честно граничи с мазохизъм.Ще пренавиеш цяла ролка тел,която без пренавиването е достатъчно скъпа,с риск да я прецакаш,за да работиш с това телоподаващо?И каква е идеята да си имаме евтино телоподаващо,което прави най-скъпите заварки на черно желязо :? Ако работиш вкъщи по-добре инвестирай в малък инвертор,със сегашните електрожени и 2мм може да се заварява като за домашни нужди,без да си професионалист.
cholev - майстор
Е аз си имам инвертор и да доволен съм. Но това лято като правех едни врати и установих, че профилите вече ги произвеждат с дебелина 0.8-1мм и да ги заваряваш с електрожен си е екшън, затова и реших да си взема телоподаващо.
Като слушам колегата Andri01 не е проблем и ползването на ролка 900гр, която е достъпна, така че мотането на ролка отпада.
Размерите от колегите дадени леко будят недоумение та да уточня (одеве премерих)
Височина ролка 40мм; диаметър 100мм; диаметър на оста 16мм.
Визуално до диаметър 140-150мм ролка няма да е проблем, ерго 900грама културно ще стане.
Andri01 - майстор
Ролката с навита 900гр. тръбнофлюсова тел е с диаметър/ външен/ 100мм.
Фитилчо - майстор
Купете си колела, големите са супер, направих си количка за щрайхмуса, който е поне 250КГ
EDI - майстор
И аз гледах колелата, цената е повече от добра, ще ми се да си взема малко, но май няма да имам време да ида до магазина.
  • 1
  • 75
  • 76
  • 77
  • 78
  • 79
  • 106

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 4" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: