• 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 106
Нека намерим най-тънките цени.
sstefanov - майстор
stridata написа:
https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=7064 Мисля да я дебна в Четвъртък. Някой нещо да каже за нея?
Боклук! Коментирахме го вече, потърси в темата.
viewtopic.php?f=57&t=57817&p=887404#p887404
stridata - специалист
Благодарско пичове! Обичам като Форума е полезен а не се псуваме!
fore - майстор
Всъщност проблема е в човките които са от желязо. Ако се направят месингови както направих аз от Прокидски на които им нарязах резба поялника си става съвсем нормален.
Е вярно аз не запоявам електроникана на совалките на НАСА както е при някой колеги тук. Но за нормална електроника схеми и по големи кабели поялника върши работа. То майче и за това освен уред се иска и ръка.
Направих два, три чишита човки- тип отверка, тъпа и стандартната остра.

То между другото на Маргарит Серафимов 70 левовият поялник който купих се оказа и той пълен боклук. А на брато ми е отличен, но е от старите партиди.
Та по едно време и на брат ми замина човката която си беше оригиналната с поялника. После купих от Електрон-инвест едни леко по евтини и неговият поялник стана боклук........ Та накрая се усетих, че с пирони не може да се запоява и открих на Прокид месинга с посребрен връх и от тогава и двата поялника на Маргаритката станаха ток. Но тоя е свалил много качеството от преди. Твърд кабел с които свикнах, лошо нарязана резба на нагревателната тръба ме накара да сменя целият поялник понеже се само-развиваше гайката която държи човката от темп. промени и с тия пирони на место човки всеки поялник става боклук........
И на западние маркови да им сложиме такива железа и те ще клекнат.

Този Китаец го имам и той беше с желязо и той получи месингов тунинг. Но грее малко повече към дръжката от Маргаритският, иначе е добър като термодвойка.
Изображение

Газовият и той е в кюпът с желязото и тунинга от мен....... :prayer:
sstefanov - майстор
Защо трябва да си причиняваш това, когато има по-евтини и по-хубави поялници, на които стават стандартните човки?
А самоделните човки е най-добре да ги правиш от мед с коване на самия връх, но мисля, че тези времена отминаха отдавна.
ben84 - специалист
Лидълският има ли термодвойка? Да не е с димер, че тогава :axe:
Иначе прозрачния китаец си струва 10-те лева, откъдето и да го погледнеш :partyman:
Avas_co - майстор
sstefanov написа:
stridata написа:
https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=7064 Мисля да я дебна в Четвъртък. Някой нещо да каже за нея?
Боклук! Коментирахме го вече, потърси в темата.
viewtopic.php?f=57&t=57817&p=887404#p887404
Толкова ли е зле работата ?
Нали, не че съм се засилил, ама ми е интересно.
П.П.
Наскоро си взех някакво китайче, не станция, на Проскит май беше, ми много добре, 80 вата, с реглаж, до 450 градуса.
Загрява за нула време, ама буквално, градусите май му отговарят, доколкото ги мерих.
Като цяло доволен, това за 30 и няколко пари.
sstefanov - майстор
ben84 написа:
Лидълският има ли термодвойка? Да не е с димер, че тогава :axe:
Няма! Нали за това говорим, че е боклук.

А в понеделник си купих аерограф (105 лв) и вчера го върнах: не работеше, а и е с едно малко компресорче за гуми в пластмасовата кутия.
themask - специалист
След съкрушителните съвети относно тази станция аз си поръчах от кинезите ето това:

https://www.aliexpress.com/item/Wholesa ... autifyAB=0

Както каза Avas_co, този също е до 450 градуса, загрява моментално, има и начин за калибриране - пускаш примерно 300 градуса, мериш с мултицета и му задаваш колко са всъщност. Доволен :wink:
pif4o - специалист
А някои нещо за телоподаващото без газ което предстои да пуснат да каже ????? https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=7065
Chefo77 - майстор
Avas_co написа:
П.П.
Наскоро си взех някакво китайче, не станция, на Проскит май беше, ми много добре, 80 вата, с реглаж, до 450 градуса.
Загрява за нула време, ама буквално, градусите май му отговарят, доколкото ги мерих.
Като цяло доволен, това за 30 и няколко пари.
Минал си се. Аз днес го отнесох за 27,90 по препоръка на двама приятели, които са в час. Вероятно е най-доброто за тези пари, което може да се купи у нас. И не е китайче, а тайванче.
  • 1
  • 66
  • 67
  • 68
  • 69
  • 70
  • 106

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 4" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: