• 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 106
Нека намерим най-тънките цени.
kpenchev - специалист
themask написа:
Някой нещо за поялника???
Тук има малко информация.
Скромното ми мнение е че корпуса е хубаво направен, но не струва 45лв.
sstefanov - майстор
За по-малко от половината пари има с терморегулатор в дръжката и стандартни човки.
Например:
https://vikiwat.com/product/23462/poyal ... hovka.html
Ето и комплект с аксесоари за 18 лв:
http://iskambg.com/instrumenti/1745-%D0 ... D0%BC.html
g3org1 - напреднал
Купих си подобен на този поялник от вторият линк на колегата sstefanov и се родих.
Заслужава си 18-те лева.

Относно ножчетата за зеге и саблен, не знам какво им харесвате. Последните от преди 3-4 месеца за зеге са пълен боклук.
Ножчета за саблен трион за метал се кривят като ламарина. Нямат вариант за по-дълги ножчета за дърво, най-добрата алтернатива са едни сиви на Бош около 20 см дълги 2-3 мм дебели. :partyman:
kpenchev - специалист
То като се замисля, на човек ако му се дават 45лв за станция по-удачно за мен е да си поръчам от китай един "БеКон" 950D за T12/T13 човки. Вярно после няма да мога да дялкам човки от рекордоман и да им правя резби :-D ...
Chefo77 - майстор
brick написа:
За зеге съм ползвал и немски MP.S Profi Line - перфектни, но ужасно скъпи. После и Крафтомат от софийския Баухаус. Уж произведени от Бош, но са от калпава стомана - затъпяват се по-бързо от лидълските. Към парксайд претенциите ми са, че нямат дълги ножчета за дърво, та се е налагало да търся отдругаде.
MP.S не са нещо особено. Бош НЕ произвеждат ножчета за зеге, нито свредла. За другите консумативи не мога да кажа, но тези двете групи със сигурност ги поръчват.
Крафтомат ако са тези, за които си мисля, един колега се беше набутал здраво. Още на първата дъска ламинат започваха да пушат. Но въпреки всичко, сигурно и за тях си има някой, който ги възнася :lol: :lol:

Virtex, аз намесих Бош първоначално. Коментарът ми беше, че като цена са като Бош, но не и като качество. И твърдо държа на тази си позиция, както и на другата, за евтината алтернатива.
brick - специалист
Chefo77 написа:
MP.S не са нещо особено. Бош НЕ произвеждат ножчета за зеге, нито свредла. За другите консумативи не мога да кажа, но тези двете групи със сигурност ги поръчват.
Крафтомат ако са тези, за които си мисля, един колега се беше набутал здраво. Още на първата дъска ламинат започваха да пушат. Но въпреки всичко, сигурно и за тях си има някой, който ги възнася :lol: :lol:
Говорех за MP.S Profi Line горе-долу по 7 лв. дългото ножче за дърво от специализиран магазин за консумативи. А обикновени MP.S съм виждал и в Кауфланд по лев - лев и нещо на разпродажба, купих няколко, но не съм ги пробвал още.

Колкото до Крафтомат, намерих едно неразопаковано свредло у нас. На етикета пише "Производител Роберт Бош Гмбх, Германия. Вносител Роберт Бош ЕООД, София". Бар-кода започва с 3 165140 ...... , което при справка пак излиза като производител Bosch. Така че реално Крафтомат си е замаскиран Бош. Не знам някой да ги възнася. Факт е, че имат доста богат асортимент в Баухаус и когато ми потрябва нещо специфично (дълга бургия, дълго ножче, бургия с шестостенна опашка и т. н.) е удобно да взема пътьом оттам, вместо да търся другаде. Свредлата са добри, BTW.

А сега и по темата, за да не ми Del-нат постинга.

Вчера взех цифровата поялна станция. Тествах я, работи, но за съжаление само ниската цена (като за цифрова) оправдава покупката.
Имам следните забележки. Регулиращо-захранващият блок и стойката за поялника са отделни джаджи и заемат двойно място върху работната маса. Кабелът на поялника е дебел, а захранващият блок е лек като перце и ще се мести при мърдането на кабела. Грубовати и евтини бутони, които щракат силно при натискане. Температурата се задава през 10 градуса, въпреки че текущата се показва с точност до градус. И за капак - козметични дефекти (повърхностни драскотини) и леко деформирани гумирани части от притискането в кутията.

Човките са сменяеми, но не знам дали се намират лесно (завършват с резба М4). В комплекта има три, едната е плоска.

Въпреки всичко, ако ви трябва презицен поялник за фини операции от дъжд на вятър, ще върши работа.
Сравнението с поялници с потенциометърче в дръжката го намирам за несериозно. А съм работил няколко години с цифрова станция Weller, така че знам за какво говоря.
kpenchev - специалист
Аз не съм работил с Велер, понеже съм в графа непрофесионалист, но пред Лидълското дърво за 45лв.,
втория посочен от sstefanov поялник е със значително по-акуратен контакт между нагревател и човка,
следователно термодвойката е по в час какво се случва с температурата.
За тази скромна сума от 45лв се взема ето това:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JmSrIszBE6Y[/youtube].
После като ти хареса си поръчваш различни T12 човки за по 5-6лв ...
zz_stefanov - майстор
cholev написа:
jekasus написа:
cholev написа:
са швейцарски.
Чолев, на всички е известно че е европейско/офиса е там/, но произведено някъде извън Шенгена.
Искаш да кажеш, че като на ножчетата пише произведени в Швейцария за немската фирма Парксайд са произведени извън шенген, а като на ножчетата пише произведени в Швейцария за немската фирма Бош значи са произведени в Швейцария. :-D :lol:
Де я видя тая немска фирма, има ли такава :-D
А за Бош - сега във веригите има две серии с еднаква форма, като фирмата е отбелязала разликата и тя е издържливостта, естествено и цената е различна. По евтините не струват. Сега ще погледна каква марка бяха старите, че бяха добри а фирмата за мен е неизвестна.
Чолев защо спориш, знаеш ли колко линейни метра материал трябва да нарежеш за да направиш сравнение.
cholev - майстор
zz_stefanov написа:
...Де я видя тая немска фирма, има ли такава :-D
А за Бош - сега във веригите има две серии с еднаква форма, като фирмата е отбелязала разликата и тя е издържливостта, естествено и цената е различна. По евтините не струват. ...
Добре де. Марка. Фирмата продавач немска, а производителя швейцарец. Глобализация.
Та все пак. Да погледнем и сравним две ножчета. На Бош и Парксайд. Според мене 100% са произведени в Швейцария в един завод и са напълно еднакви. Тип T 118 GFS BIM Inox.
Гледаме двата линка:

парксайд- редовете за метал Тип T 118 GFS BIM Inox Но4.

Бош- метал Тип T 118 GFS BIM Inox.

Swiss made. For industrial products: 60% of the manufacturing costs and the essential manufacturing step must occur in Switzerland.
zz_stefanov - майстор
Какво ми намесваш швейцарските ножчета и часовници. Те едната серия на бош също са швейцарски, но и те са си разделили продукцията на по здрави и скъпи и на по калпави дето външно не мож ги различи.
Тези на лидъл като са евтини какво очакваш, щото аз очаквам икономия от качетвото на материала и качетвото на обработката - циментация, закаляване...
  • 1
  • 38
  • 39
  • 40
  • 41
  • 42
  • 106

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 4" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: