• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 106
Нека намерим най-тънките цени.
DeyanS - специалист
Мнения за влагоабсорбатора? С бебе сме и висока влажност. Но не искам да пресушавам въздуха напълно с по-големите и скъпи машинки.
cholev - майстор
DeyanS написа:
Мнения за влагоабсорбатора? С бебе сме и висока влажност. Но не искам да пресушавам въздуха напълно с по-големите и скъпи машинки.
Е големите си имат регулиране на нивото влажност и самоизключват като достигнат определено ниво.
Този ми се вижда малък, но за една стая трябва да стане. Сигурно ще взема един за проба.
Аз имам един голям (не помня марка), но е доста шумен и работи от октомври до май (когато прозорците са затворени).
Ако е тих този може да се мине на него- няколко в различни точки (баня, килер и.т.н)
XpacTa - специалист
DeyanS написа:
Мнения за влагоабсорбатора? С бебе сме и висока влажност. Но не искам да пресушавам въздуха напълно с по-големите и скъпи машинки.
Съмнява ме да успееш да пресушиш, освен ако не вземеш индустриална машина. Отделно ако си с бебе е добра идея да имаш и ултразвуков овлажнител - като почне кашлица го успокоява по-високото ниво на относителната влажност . Аз съм сушил с 300 левов влагоабсорбатор и ми трябваха поне няколко дни за да спадне постоянно нивото на отчитаната влага. Това което искам да кажа е, че ако наистина имате проблем с влагата може би е по-добра идея да вземете истинска машина с компресор.
Chefo77 - майстор
DeyanS написа:
Мнения за влагоабсорбатора? С бебе сме и висока влажност. Но не искам да пресушавам въздуха напълно с по-големите и скъпи машинки.
Мисля, че ще бъде голям ташак. Не заради марката, а заради параметрите. Имам Бъдгет с компресор и 10 литра капацитет, знам какво успява да изсмуче от баня и перално за цяла вечер и мисля, че това ще е много далеч от истината. Ако беше от Варна, щях да ти го дам за някой и друг ден, да видиш как ще се държи и да прецениш дали нещо с 60 пъти по-малък капацитет ще ти върши работа.
Virtex - майстор
DeyanS написа:
Мнения за влагоабсорбатора? С бебе сме и висока влажност. Но не искам да пресушавам въздуха напълно с по-големите и скъпи машинки.
Chefo77 каза с точност какво е.

Тези уреди ( понеже това не е уникален продукт, а outsource-нат някъде ) не са ефективни за събиране на влага. Имат по някои друг пелтие елемент за създаване на конденз, чрез който "извличат" влагата. Достатъчно не-ефективен метод е това.

Тези 170мл/24 часа са прекалено малки на фона на 10л при истинските,макар и по-скъпи влаго-уловители.
Avas_co - майстор
170 ml. за 24 часа, това да не е шега. :?
Ползвал съм дълго време Бъджет, предполагам същия като този, за който говори Чефо, беше си скъпичък, но не ми се е вярвало колко вода събира.
Виртекс като цяло ли визираш, че влагоабсорбаторите са на принципа на пелтие или лидълския, че съм отварял бъджета и не видях такова нещо.
Бъджета ми се видя кадърно направен, даже още си бачка, отварях го, че нещо си ... , та нещо имаше проблем с някакъв маловажен датчик в схемата за безопасност, който отнесе схема шунт, че не видях сериозен проблем без него, не се ползва вече, че докато го разръчкам се взе друг.
Chefo77 - майстор
Бъдгета си е с компресор бре, вероятно говори само за малките. :)
Avas_co - майстор
Chefo77 написа:
Бъдгета си е с компресор бре, вероятно говори само за малките. :)
Така де, но чак се замислих, къде ще е било скрито пелтие, че да не го видя.
Virtex - майстор
Avas_co написа:
Виртекс като цяло ли визираш, че влагоабсорбаторите са на принципа на пелтие или лидълския, че съм отварял бъджета и не видях такова нещо.
Конректно този модел, който се продава под различни марки с леко различен дизайн.

Не смятам, че в такава кутия може да се събере нещо повече от вентилатор и пелтие. Кръглата форма предполага там да е вентилатора. Дори да се побере нещо повече освен посочените неща, ефективността спрямо "голям" влаго-уловител ще е съмнителна.

Но понеже cholev ще го вземе ( ако вече не го е взел ) може да каже ако реши да го разглабя. Може и да бъркам, но не виждам какво друго устройство може да има вътре. Не вярвам да лъжат за параметрите, та това 170мл наистина може да е толкова.

Това е впечатления за общо като устройство на такива устройства, не конкретно за лидълският.
cholev - майстор
Е взех го де взех. Надявах се да няма бройки ама имаше 2. Нали написах ще го взема и няма връщане назад. Казал взел :-D
Ще кажа след 10-20 дни. Да видиме ефекта.
Прави сте 170гр са нищо. Сегашния ми уред от клас 10л. Това е теоретично. Реално пълни 2/3 резервоар за 1 ден. Резервоара май е 3л - демек 2л за денонощие. Ерго 10 пъти надолу.
Нека изтествам и ще кажа.
АКо го хакна в килера дето няма движение на въздух може и да е файда. Иначе от едно къпане по плочките остават повече от 170гр, които се изпаряват във банята.
Офф: Маджестика, който е тази седмица на 0.75лв никой ли го не пие. Страхотна чешка бира с балансиран леко горчив вкус. Още 4 кашона съм планирал до края на седмицата. :-D . (досега колко съм взел няма да повярвате :drinkers: )
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 106

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 4" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: