• 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 106
Нека намерим най-тънките цени.
cholev - майстор
Не е инструмент, но се оказва (поне за сега страхотна покупка) . Става дума за фритюрника за 220лв с горещ въздух силвър крест
Вчера го взех, направих едни патешки бутчета и след това пържени картофи. 800гр пържени картофи с 30гр олио :shock: :shock:
Пичове страхотно станаха- с кило олио може да пържиш 35пъти :shock: . Стария фритюрник с 3.5кила пържиш няколко пъти и изхвърляш. А сега винаги с пресно олио и полезно за стомаха и много по вкусни. Освен това се чисти лесно. Върха е. Който може да си ползволи сега такава покупка да действа
Virtex - майстор
Винаги съм се чудил тези уреди как се справят (понеже нали не се очаква, че лидл са открили топлата вода) и дали наистина имат вкуса на пържени работи с многократно по-малко мазнина.
Защото принципа им на работа е по-скоро като на фурна с вентилатор, а не на фритюрник.
ESPACE - майстор
Преди години си бях взел един такъв "уред" на Tefal, с въртяща се кошница. Подарих го на тъщата след 1 месец. Ако беше чак толкова добър, колкото го рекламират в ресторантите нямаша да ползват профи фритюрници а щяха да са такива въртящиизмишльотини. А за Чолев то е ясно - и най-големия боклук да купи, щом е от Лидл за него е върха
cholev - майстор
'Преди години' са ключовите думи. Тука има въртене (или без въртене с решетка). Нагряване от долу и отгоре, вентилатор и халогенно нагряване.
Имам и печка с вентилатор. Не става за картофи и се чисти един път в 2 седмици, защото чистенето е ужас. Едва ли ще я пусна друг път. И тя и стария фритюрник са пътници.
Нещата зависят и от материала. Някои картофи в стария фритюрник стават кафяви и почти не могат да се ядат. След няколко пържения вече вкуса е друг и трябва да се сменя олиото. Да не говориме ако сложиш нещо друго освен картофи. Слагаш после парче хляб да поеме миризмата, но нещата вече не са същите
fore - майстор
cholev, пневмо групата става ли ? Пише че е до 8 бара. Но скалата е до 10 на манометъра от снимката. Тоест ще работи ли при 10 ?

Ти мисля имаше такава.
cholev - майстор
fore написа:
cholev, пневмо групата става ли ? Пише че е до 8 бара. Но скалата е до 10 на манометъра от снимката. Тоест ще работи ли при 10 ?

Ти мисля имаше такава.
Есента се изхвърлих и купих цели две пневмогрупи- ама райдерски. Цената окол тази, но нещо регулирането на маслоподаването не става. Ако знаех, че ще пускат лидл щех да изчакам.
Според мене става и за 10, но моето мнение, че изход 10 е много за всички уреди. Целта на 10бара компресор е да разполагаш с по високо разполагаемо налягане. 10баровия включва на 8-до 10, а 8баровия от 6- до 8. т.е. на уред 6.3 + загуби по трасето и ей ти вместо 6.3, 5 бара
10баровия 50л от събота е шепах със същия мотор кат моя 24л. Ама много ще ми станат :-D .
Твоя 50л по спомен беше на ейнхел май с подобен по мощност мотор?
Та за телчарка 500лв не давам (само 200 :-D ) ама за часовник да. Днес ми дойде Восток Командирские К39- 390365 420лв. Жесток е. Кефи на макс :prayer: (имам и командирские 811171 и амфибия 420457- с кейджиби лого да пуашим либералите )
Последна промяна от Virtex на вт фев 13, 2018 7:19 pm, променено общо 1 път.
Причина: редактирана част без връзка с темата
fore - майстор
То и аз ако знаех че ще пуснат Лидлският 50 литров на 10 бара, нямаше да купя 25 литорвият на 8 бара. Но поне е по мобилен и го вдигнах на 10 така или иначе. Другият тук е Енхела на 50/10. Той е кажи речи същият като този сега от Лидл. Пак е 1800 вата.
Цялата работа е че загубите по преносната среда не са малки и при 8 бара вероятно на изхода пада до под 5. Което е доста малко за гайковертите. За това се ползват магистрали със сечение от по 10 мм и като се вдигне на 10 бара входното, на изхода имаме що годе нормално налягане за да удря по добре гайковерта.
Пневмо групата сигурно ще внася съпротивление гарантирано.

Вероятно обаче и Лидлската ще подава доста бързо маслото. Защото по принцип и в омаслителя заминава почти веднага. Та едва ли Лидлският и Райдърският вариант ще се различават много. Трудно се регулира това смазване. Осен ако има някаква настройка по тия групи.

Щом те кефи да купуваш часовници, значи го прави......... :wink:

Предполагам Лидлският маркуч който ще пуснат със син цвят сигурно е със сечение от 0,8 мм. Което е недостатъка му. А материала от който е направен е + са в сравнение с неудобните ПВЦ пружини.
iva6ki - специалист
Да ползвам едно бързо въпросче за лидълския компресор какво масло ползвате за самия компресор. :?
fore - майстор
Ами то си пише в упътването за типа на маслото. Примерно за 25 литровият беше 10/40. А за 50 литровият сега е 5/40.

Сменя се след 100 работни часа първоначално оригиналното. А после беше на 500 мисля. Вече за марката незнам. Имало специално за компресори. Аз на 25 литровият налях авто Кастрол. А на 50 литровият не съм го сменял още.
nikolson - майстор
Да, пише. На 50л 15W40, т.е минерално.
  • 1
  • 94
  • 95
  • 96
  • 97
  • 98
  • 106

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 4" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: