• 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 106
Нека намерим най-тънките цени.
plamen6703 - майстор
cholev написа:
plamen6703 написа:
Като мощност е слаб, като тегло е около теглото на обикновен ъглошлайф. Като цяло това "нещо" струва колкото струва и ще върши работа колкото върши, на който няма пари и възможности да си купи по-добър инструмент. Има една приказка, че суха земя и на градушка се радва :-D :partyman:
Пламене, разкажи за твоя стационарен шлайф-пари, марка, данни. Или събираш пари за стойка. :-D Те марковите стойки по скъпи от този шлайф- хаха
Не съм богаташ като теб да купувам техника от Лидъл, купил си от тази марка http://mashines.bg/nastolen-tsirkulyar- ... -355-m7744 :-D

Отдавна съм минал средношколската възраст и не ми се налага да събирам пари за инструменти, като ми потрябват влизам и купувам. :partyman:
EDI - майстор
Туй машина за мен е съвсем ненужна.Тати ми е направил ръчички, научил съм ги да бачкат и ъглошлайф си имам.
plamen6703 - майстор
Преди да се наложи да взема тази машина, като се налагаше да режа повече железни профили ползвах дърводелският циркуляр, сменях диска с карбофлексов за метал и пак вършеше работа.
fore - майстор
И според мене напълно излишно е диска да бъде толкова голям когато се ползва любителски. Ако се режат релси и зградни трегери вече нещата са други.

Лидлският е по маломощен, но работи на по високи обороти което го компенсира. При Метабото е обратното. Така е и при флексовете.
plamen6703 - майстор
Вземи един ъглошлайф приблизително от същият клас и ще видиш, че там мощността е около два пъти повече, оборотите са почти същите и теглото е същото... лидълският е скопен откъм мощност.
cholev - майстор
Стационарните ъглошлайфи явно са с по ниска мощност от нестационарните.
180мм е непопулярен размер, но намерих подобна 180мм и пак е 1300вата. 305мм около1800вата и 355 около 2300
а стандартен шлайф 230мм е 2000-2300вата- т.е. колкото 355 стационарен

ето пример за 180мм

Makita LC 1230 305мм 1750вата
brick - специалист
Логично е да им стига по-ниска мощност, все пак служат само за рязане и движението на диска е ограничено в една равнина. Те и колонните бормашини отстъпват по мощност на ръчни с по-малко фи на патронника.
cat - специалист
Изображение

Някой питаше дали този ключ ще върши работа . Днеска минавах през Лидл и го загледах , ще върши работа но с едно наум стените на вложиките са много тънки и ме съмнява че няма да издържат на сериозен натиск обаче да го хвърлиш в колата с един комплект гаечни ключове за зор заман ще стане .
kozl - майстор
И къде по колата ще стане :? На много места нема да мое да се пъхне и по-вероятно ще отвори повече работа, отколкото полза. С гумите ще се справи ли :?
fore - майстор
Как с гуми да се справи това. То майче вложките нямат и размер за болтовете на джанта. Тресчотката изобщо няма да изържи на подобни напъни, а и тия тънки стени на вложките ще се спукат също.
  • 1
  • 92
  • 93
  • 94
  • 95
  • 96
  • 106

Тема "Промоция в Lidl на Parkside и Powerfix инструменти - 4" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: