• 1
  • 2
Нека намерим най-тънките цени.
emosms - специалист
Здравейте, откъде може да се поръчат няколко стъкла лакобел?
Също, с какво да го залепя за дървена рамка, боядисана с боя и лак на водна основа?
За предпочитане в пловдив.
plamen6703 - майстор
При мен лепенето го направи стъкларя като ме накара да си купя прозрачно фолио. Фолиото го лепи на вътрешната страна на лакобела и след това вече лепи със силикон за огледала. :partyman:
emosms - специалист
plamen6703 написа:
При мен лепенето го направи стъкларя като ме накара да си купя прозрачно фолио. Фолиото го лепи на вътрешната страна на лакобела и след това вече лепи със силикон за огледала. :partyman:
Toва може да е заради оцетна(ацетатна..) киселина, която се отделя при изсъхването на силикона
Като го лепиш от обратната (боядисаната) страна, може би разяжда боята, както прецаква огледалата.
Но ако лепиш с неутрален силикон, или кит (на каучукова основа, друго), не би трябвало да е проблем.

Аз ще лепя за вратички за шкафове, и ще го лепя откъм гладката страна. Има си канал в рамките.
С обикновен силикон, за гладката страна и за тази основа, не знам здраво ли ще е.
А стъкларя - стъкларя при който съм поръчвал огледала не предлага лакобел.
plamen6703 - майстор
Именно за това ме накара стъкларя да купя прозрачното фолио за вътрешната страна за да се избегнат проблеми свързани със залепването. Лакобел няма да е проблем да намериш в голям град си, в по-големите стъкларски ателиета се предлага.
emosms - специалист
Последно с какво ги лепят?
Мисля че намерих фирма, ама сега освен да мъкна всичко през стъкларя да ми ги лепи :D
plamen6703 - майстор
При мен беше със силикон за огледала "Akfix" и рязане и монтаж беше от стъкларя.
zz_stefanov - майстор
Както при огледалата и при тия оцветените стъкла няма проблем ако се ползва неутрален силикон.
Питай все пак стъкларя. Най добре е те да вземат размер и да ги монтират. Аз лично съм сменял три с височина около метър, защото ги чупи една почистваща машина и не си личи неутралния силикон. Не сме слагали допълнително фолио. То отзад има такова, като се счупи стъклото остава залепено на него.
emosms - специалист
Еми в крайна сметка го направих от мат. Дадох рамките на стъкларя.
Пълен мондар.
Стъклата имат до 4 мм фуга от едната страна.
Наплеска ги на капки с най обикновен силикон, който аз стъргах с ножче близо 2 часа, докато уж щях само да монтирам пантите.

Сега отзад стои като на лекета, виждат се точките на лепене.
И грозната фуга (различна).

Чудя се мога ли да ги отлепя и залепя наново с бял силикон?
Вратичките са бели.

Знаех откъде да си поръчам стъклата и трябваше да си го залепя сам. Наполовината на парите.
Само дето и в цеха за стъклата са пълни мондари и всеки път тр. да им обясняваш, че не искаш надраскани детайли.

Абе някой ден ще хвана някой майстор да ми наптави нещо за без пари, че имам да избивам.
Аман от помияри.
Припомних си защо гледам всичко да си правя сам.
plamen6703 - майстор
Това също си го направил сам, сам си избрал кой да ти съсипе /по твои думи/ стъклата.
Казах ти, че съм ползвал услугите на стъклар за такава услуга, но нямам забележки към работата. Казах ти с какво ми е лепил стъклата, но ти си се съгласил твоите стъкла да ги лепят с каквото има и както ги залепят.
Защо си платил като си видял, че имаш забележки?
Със сигурност и следващ път като отидеш при друг специалист да ти върши работа, пак ще я свърши по същият начин.
zz_stefanov - майстор
emosms, връщай му ги. Не предполагах че ще попаднеш на стъклар, който не знае с какво да ги залепи.
Съмнявам се, че след разлепване ще се оправят нещата.
И това МАТ, от лакобел ли е, ако е само матово стъкло, мисля че с каквото и да се залепи все ще си личи, защото няма никакъв слой нанесен по гърба.
  • 1
  • 2

Тема "Лакобел" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: