• 1
  • 2
Нека намерим най-тънките цени.
ontario - специалист
Здравейте,
Днес за втори път търся съвет от вас.
Става дума за платката със страничните копчета за управление /тези за Меню, Вкл/Изкл.,Контрол на звука / за телевизор SAMSUNG, модел: LE32B450C4WXXU който е на 5г.
В google намерих доста фирми, които предлагат и доставят части за SAMSUNG.
Препоръчайте ми моля, фирма от която сте доволни и смятате, че ще ми свършат работа и на добри цени по възможност.
Мерси!
Прикачен файл:
IMG_20171013_080454.jpg
Прикачен файл:
IMG_20171013_080430.jpg
Прикачен файл:
IMG_20171013_090150.jpg
Последна промяна от ontario на пет окт 13, 2017 1:35 pm, променено общо 2 пъти.
plamen6703 - майстор
Телевизора освен марка има и модел, който е добре да се знае, както и да се знае какво търсиш за твоя телевизор. :partyman:
ontario - специалист
plamen6703 написа:
Телевизора освен марка има и модел, който е добре да се знае, както и да се знае какво търсиш за твоя телевизор. :partyman:
Допълних питането си! Приложих и снимките, които в бързината съм забравил да добавя.
Мерси :rolleyes:
plamen6703 - майстор
Какъв е проблема /дефекта/ на телевизора :)
ontario - специалист
Телевизора ми го подариха от Англия.
Вчера реших да го тествам и първо мислех, че проблема е в дистанционното - от него пускам телевизора, но се оказа, че почти нищо не мога да правя от него след това .Опитах от страничните копчета, по които видях, че има нещо като дъвка.Но и от тях се оказа, че нещо не е добре и не може да се навигира нормално.

След като отворихме капака и изключихме въпросната платка - дистационното заработи нормално.

Мисля, че проблема на платката е в бутона за намаляване на звука, защото още с пускане на телевизора звука сам се намалява до край и скалата за звука си стои на екрана, все едно постоянно е натиснат бутона " VOL -" . Явно това бърка дистанционното и от него мога само да спирам и пускам телевизора, едвам изкарва и МЕНЮ, но после нищо не може да се навигира.
В къщи имам и по-нов телевизор САМСУНГ, който се оказа съвместим с това дистанционно - т.е. въпросното дистанционно си работи и няма проблем в него.
Извадих платката както се вижда.Не зная нещо може ли да се направи - да се напръска, ремонтира или трябва директно нова да поръчвам. То принципно може и без тези бутони, но добре е да ги има :rolleyes:
plamen6703 - майстор
Правилно си се ориентирал, бутона е залепнал...опитай с контактен спрей да видиш дали няма да успееш да го почистиш... ако не се получи самият бутон може да се смени... струва стотинки и смяната му е жълти стотинки, ако не успееш да се справиш сам със смяната :)
ontario - специалист
plamen6703 написа:
Правилно си се ориентирал, бутона е залепнал...опитай с контактен спрей да видиш дали няма да успееш да го почистиш... ако не се получи самият бутон може да се смени... струва стотинки и смяната му е жълти стотинки, ако не успееш да се справиш сам със смяната :)
Благодаря =D>
ontario - специалист
Контактния спрей оправи проблема :partyman:
plamen6703 - майстор
Не гледай на тези неща като на проблем, а като на предизвикателство, с което се налага да се справиш :wink: Както се разбира ти си се справил отлично с предизвикателството :-D :partyman:
ontario - специалист
Справих се с, понеже ми помогнахте, Благодаря отново за което!
Ако на човек не му се занимава или е много зает - плаща за майстори или директно сменя части, както аз щях да направя.
Често решението е съвсем просто и дори безплатно...

Тъй като все още говорим за този телевизор искам да попитам от къде бих могъл да намеря капаче за батериите за дистанционното?
Важно ми е да го имам.Ето снимки на самото дистанционно:
Прикачен файл:
IMG_20171019_121037.jpg
Прикачен файл:
IMG_20171019_121030.jpg
Прикачен файл:
IMG_20171019_121015.jpg
  • 1
  • 2

Тема "Платка за телевизор SAMSUNG" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: