Нека намерим най-тънките цени.
infomar
Става дума за закупуване на няколко лозички от един интересен сорт с название "ПРЕОБРАЖЕНИЕ."

Изображение

http://vvinograd.ru/sorta-vinograda/sto ... henie.html

Предлага се от разсадник в Одеса и разбира се много други в Русия.
Не можах да намеря легален начин да поръчам доставяне.

Моля за подсказване как може да стане.

Нямам познати, които да имат път нататък.
lov - майстор
Да ти кажа много трудно поне от Украйна. Имах едни неща да ми ги изпращат от там и се наложи да ги изнесе човек до русиятата и да ми ги изпрати от там по пощата. При опита за директна доставка ги бяха върнали от митницата, а не е нещо особенно.Железарии резервни части за една машина.
Също е проблем с разплащането. Тези от които поръчвах карат само през техни банки и добре че имах човек там та той пое нещата а после аз се оправих с него.
MamaMy - майстор
Този сорт съм го опитвал тук в БГ. Не е лошо да идеш в Лозаро Винарския Институт Плевен и да попиташ какви десертни сортове предлагат. Те предлагат и чужди сортове, не само местни.
infomar
MamaMy написа:
Този сорт съм го опитвал тук в БГ. Не е лошо да идеш в Лозаро Винарския Институт Плевен и да попиташ какви десертни сортове предлагат. Те предлагат и чужди сортове, не само местни.
Предлагат само Кишмиш молдовски.... тъга.

Няма да останем гладни, ама в двайсти век живеем Маа му стара.....
Проверил съм . В България този сорт не го намерих.


Имаше един производител дето отглеждал 520 вида лози, ама не му знам сайта....
nikolov333 - майстор
А имаш ли контакти за връзка с тях..аз наскоро писах мейл на руски производител на електроника как мога да купя продукти от там и ми отговориха, че приемат плащане с PayPal и няма проблем с доставката до България..
infomar
nikolov333 написа:
А имаш ли контакти за връзка с тях..аз наскоро писах мейл на руски производител на електроника как мога да купя продукти от там и ми отговориха, че приемат плащане с PayPal и няма проблем с доставката до България..
Контакт по мейл имам, казват, че имат в наличност, но доставката и плащането да си го осигуря.
turbocharged - специалист
Щом продавача не се ангажира с изпращането трябва да му платиш преди вземането и да пратиш куриер да ти го вземе. Т.е плащаш им по банка или PayPal предварително. Те имат имат някаква декларация за износ. Поне нея трябва да си попълнят. После заявяваш куриер тук в България (DHL, TNT, FedEx, UPS) който да ти вземе стоката от адрес там. Щом стоката дойде минаваш митница и си готов.
Трябва да ти е много важен този сорт грозде защото ще ти излезе златно.
infomar
turbocharged написа:
Щом продавача не се ангажира с изпращането трябва да му платиш преди вземането и да пратиш куриер да ти го вземе. Т.е плащаш им по банка или PayPal предварително. Те имат имат някаква декларация за износ. Поне нея трябва да си попълнят. После заявяваш куриер тук в България (DHL, TNT, FedEx, UPS) който да ти вземе стоката от адрес там. Щом стоката дойде минаваш митница и си готов.
Трябва да ти е много важен този сорт грозде защото ще ти излезе златно.
Благодаря.
Лозичките не са от жизнено важно значение. Явно няма да стане.

Благодаря на всички за мненията.

Тема "Някой ще подскаже ли, как се пазарува от Русия или Украйна." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: