• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 36
Нека намерим най-тънките цени.
fore - майстор
Има ли още от дрелките по 40 лева в Кауна ?
dido1975 - специалист
fore написа:
Има ли още от дрелките по 40 лева в Кауна ?
Има много. То не е като в Лидъла да свършат и да нямат после бройки. По мои наблюдения тази цена ще се запази поне 2 месеца, а може и повече. И дано да не предлагат и тук компресори и телоподаващи, че и тук ще омажем хубавата тема :-D
dido1975 - специалист
По-интересното тук е, че това не са промоции включени в брошури за определен срок. Няма да го видиш онлайн, ако не отидеш в магазина. Етикета си е бял, т.е. нормална цена, макар и в много случаи по-ниска и от промоционалната :-)
brick - специалист
dido1975 написа:
За оборотите От регулатора съм ги намалил до минимум, но колкото и плавно да натискам спусъка, те са си високи. Не съм ги мерил колко са в минута. Имам друг модел Einhell, 750w-син, но при него оборотите могат да са почти НУЛА, дори и без натоварване. Както е при винтовертите, например. Исках да разбера от някой, който си е купил от тази партида, дали и при него е така или е дефект. А за луфта-не е напред-назад а е встрани. Малък е, но го има.
В самото начало на движението на спусъка оборотите трябва да тръгват, айде да не е от нула, но от около 1 в секунда, не повече. Регулаторът няма значение в какво положение е - той ограничава само макс. обороти при натискане докрай, но не влияе на минималните (стартовите).
Радиален луфт повече от десета от мм не би трябвало да има. Моята патила и препатила бормашина няма и толкова.

Колкото до бройките - едва ли са останали много (поне в София). Айнхел не им е в постоянният асортимент, беше еднократна акция - заредиха през януари няколко артикула и на което не се разпродаде веднага, вече втори път му свалят цените драстично, т.е. чистят позицията. Дрелките бяха отначало по 80 лв., после остатъците ги пуснаха по 60, сега по 40 предполагам са били единични изостанали бройки. Нищо чудно да си уцелил и някоя върната. Цветът на етикета е подвеждащ - често за редовна цена слагат оранжев етикет, а друг път при двойно намалена е бял...
dido1975 - специалист
Благодаря за отговора ти! Може и да изчистват бройки, не им знам политиката, но... Направи ми впечатление трираменната стълба, за която писах в лидълската тема. Повече от 4 месеца беше на 59лв. В Русе имаше изложени по 3-4 броя в двата магазина и ... така си и стояха. Кой ти търси голяма стълба в Кауфланд, макар че аз си взех. Та - нищо че не ги продадоха, в деня в който дрелките станаха по 40, въпросната стълба стана 199 лв. На определено време правят нещо, но едва ли е изчистване. Постоянно допълват бройки, ако са намалели.
fore - майстор
Видях я тази трираменна стълба и в сравнение с Лидлската е като направена от станиол. Тясна е и с много тънка ламарина. Мисля че беше с жълто ПВЦ по крайщата. Направи ми впечатление че е доста евтина. Но с това се изчерпваха + овете. Лидлската която купих за 150 лева едно време става на обратно У и може да се поставя на стълбище като едното рамо към пода е по дълго от другото. Така дефакто застава на неравна повърхност като стълбище например. Отделно профилите са много дебели и не не подлежи на огъване и подбиване. Тежи доста за 3х6. После купувах от Практикер 3х11- от китайските за 200 лева и видях как се подбиват стъпалата от заключващата кука на по горният сегмент. Отделно се гънеше при тази височина като спагет. Върнах я и взех Арон- българските когато бяха на промо за 220 лева. тогава видях че дебелината на профила е като на Лидлската и е масивна.
Така че за 3х6 може и да се вземе по тънка, но нагоре не. Цената определя качеството.

За дрелката ми се струва се ще става. Но със сигурност чистят остатъчни бройки. Така беше и с възглавниците с гъши пух на ТЕД. Първо бяха на 45, после на 30 и накрая на 15.

Кауна е насочен основно към хранителните артикули и техниката е помежду другото. Така че тук няма да има големи спорове. Просто като голям хипермаркет трябва да имат всякаква стока. А и Лидл и Кауна са под една шапка. Така че не е нужно двата магазина да правят еднакви промоции и да задоволяват еднакви сегменти, защото тогава ще си пречат.
dido1975 - специалист
От стълбата съм доволен. Има вариант и за обърнато У. Моите 90 кг ги издържа добре, като не се огъва при разпънати и трите рамена. От всички бройки, които бяха с жълти пети, аз си взех единствената с червени, защото рамената й бяха с двайсетина см. по-дълги от жълтите. И пак се чудя-ако цените са 50% надолу само и само да си разчистят позициите, защо след това ще ги вдигат и то тройно както е при стълбата.
fore - майстор
Ти си взел по качествена и по масивна. За чуденето ти- фирмена политика. Като изчистят даден продукт, пак зарежат и вдигат цената.

Моя е грешката - то всички трираменните стават на У, но въпроса е дали можеш да обърнеш третото рамо наопаки и да го сложиш на някое от другите отдолу. За целта трябва да има две заключващи куки на рамото. Така всъщност се получава неравно ^ . Като единият му крак е по дълъг отдолу. Така може да се ползва както казах на неравна повърхност като стълби.
dido1975 - специалист
Мисля че моята стълба не става за неравни повърхности, като стълби, но не ми се проверява сега :-) А сега за дрелката - грешката е моя при изписването - модела е Einhell TH-ID 1000 E, а не TC, червена, което не мисля че е то някакво значение. Сега за луфта и бавните обороти. Направих си труда и обиколих Хоум макс и Практикер. Имат абсолютно същия модел, на двойно по-висока цена и то без куфарчето с аксесоарите. С техни служители пробвахме по три четири бройки. Всичките имаха този луфт отпред на вала, както и това че бавните обороти не са съвем бавни. Други модели на Einhell нямаха луфт и си имаха прилично ниски обороти-под 1 за секунда. Проверих отново и в Кауфланд. При нас така си стоят. Имаше поне 10 -на бройки, както ги оставих и оня ден. Или не ги купуват или ги допълват постоянно. Пробвах две бройки - отново с техен служител - и те са с луфт, който според мен е по-голям от милиметър. Така че смятам, че не е до партидата, а до самия модел. Но за тия пари нямам никакво намерения да я връщам. Между другото когато бяха пуснали в Лидл преди месец 750 ватовата и тя нямаше бавни обороти, макар че написаното на кутията сочеше -минимални 50 в минута ( по-малко от 1 в секунда). И луфта й беше приличен. За 47 лв без нищо друго я върнах и не съжалявам
dido1975 - специалист
Преди месец от Кауфланд си взех и ел. храсторез, също Einhell за 49лв. Цената му е все още такава. Ако на някого му трябва модела ще го проверя. По другите магазини същия модел беше за около 80-90 и повече лв. Видях, но не съм пробвал някаква уж немска ютия с керамична плоча, по спомен 2500w за 12 лв. :-)
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 36

Тема "Промоция в Кауфланд на инструменти и уреди" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: