• 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 101
Нека намерим най-тънките цени.
Chefo77 - майстор
По-напред в темата изказаха доста неласкави мнения относно надеждността на измерванията с него. Като изключим Чолев, но там е от доставка по специална линия :razz:
За малко повече пари по препоръка на колега отнесох такова и съм доволен.
stan73 - майстор
И аз бях си купил лидълският инфрачервен термометър. Имаше огромен температурен дрейф и им го върнах. (бях писал тогава в темата (някоя от старите))
После с колегата Стефан си купихме горепосоченият термометър - определено е много по-добър, но имам една забележка и към него: лазерът "бие" накриво и всъщност не показва точно измервателното петно. Ходих в Радимекс да ми го сменят, но и другият им беше така за съжаление.

П.П. Ето какво Лидл продават в момента в щатите (обърнете внимание и на цените...):
https://www.lidl.com/specials/945160ca0 ... e5c4961c7e
hakama - специалист
zz_stefanov написа:
hakama, имам го този термометър, работи си добре. Няма голяма зависимост от цвета на измервания обект, но трудно мери лъскави повърхности и прозрачни течности. Нещо не ми се получава добре, когато меря врящя вода в тенджара на котлона. Нямам големи очаквания към нещо за толкова пари.
На мен не ми трябва за стени, а за шир потреба, например да видя водата колко градуса е, да видя пералнята на колко грее (дали е 60 градуса или 68...)

Този на Радимекс с такава точност ли е? ±2℃

В олх-а попаднах на POwerfix (40лв - май толко беше тук пуснат), на следното инфо:
Регулируема чувствителност в 3 степени - +/-0,5; 3; 5,5 градуса по Целзий.
Спектрална чувствителност: 5 ~ 14 um
Уредът е фабрично настроен за EMS-коеф. 0.95, който е валиден за повечето органични, боядисани или матови повърхности.


Това с 3те чувствителности не ми става ясно много защо е така. КАкто и настройването за боядисаните пов-ти.

Реално за нетвърди тела - адекватен ли е или да се ползва контактен (спиртен) термометър?

Имам и мултиметърът на Powerfix (но батерията много бързо даде фира - каква да си взема)? Та, неговия термометър дали ще ми върши по-добра работа за течности например и горещи повърхности (котлон например)?
Спиртен имам за над 100гр, но капилярката му е толкова фина че трябва под опрелеен ъгъл да го гледаш, а не всеки път може - например за пералнята.
-----------------------------------------
nikolov333 написа:
Не но тия ключове дето са монтирани по разклонителната са калпави и не носят на продължително натоварване. Примерно един маслен радиатор у нас включен на половин мощност в такъв разклонител с ключ, го скапа за нула време. Хем беше от българските бакелитови с 5 гнезда и в останалите нямаше големи консуматори. Та разклонителите с такъв ключ на тях не са за мощни консуматори. Верно, че скарата няма да работи постоянно като радиатора и може и да изкара известно време време..
В немския лидл е имало разклонител с ключ (и кабел) за мощност 3600W, но не беше наличен.
Такъв така и не откривам тук - двойка/тройка (с кабел или без...). Имам единичен, който е с щепсел, но става коледна елха вече - той издържа 3600W.

Ako ключа сдаде багажа - има ли защита да се прекъсне веригата или скарата започва да работи? Това ме опасява.
Предпочитам да има ключ, който и да се скапе пак ще е вършил работа, защото поне два пъти съм забравял включена с часове скарата и последния път го видя човек, който беше седнал на масата (а тя е на терасата) и видя червения реотан. Та един светещ ключ би бил по-добър индикатор, а и по-удобно за включване/изключване на такъв уред.
nikolov333 - майстор
Най-доброто решение за да не я забравяш е контакт с таймер. Примерно да включва за .. минути. Купувал съм си такъв електронен от Лидъл, но още не съм го ползвал..

Прикачен файл

Timer.jpg
Timer.jpg (60.27 KиБ) Видяна 4427 пъти
hakama - специалист
nikolov333 написа:
Най-доброто решение за да не я забравяш е контакт с таймер. Примерно да включва за .. минути. Купувал съм си такъв електронен от Лидъл, но още не съм го ползвал..
Ако става дума за този тип - даде фира след 2-3 месеца употреба, нещо се раздрънча вътре, но още не съм си играл да го отварям - а и точността е +- 10мин... ползвах го за рутера да се гаси нощем.
nikolov333 - майстор
Левия на снимката горе..
Chefo77 - майстор
Брех, този дребния акумулаторен шлайф и при нас ще дойде. Чудя се дали да си взема един - да си имам :)
Продължава да няма никаква информация за него, нито клипове - нищо...
Дискчета обаче ще си взема задължително!
stan73 - майстор
Таман мислех да ти звъня да ти кажа за шлайфчето и дисковете, но хубаво, че си го видял... :)
vanko_orion - помощник
https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=11609
Някой с мнение за този винтоверт за домашна употреба. Как се държи батерията, има ли нужда от често разреждане, колко издържа?
Virtex - майстор
брех, този път има доста предложения в брошурата. Да не би да има промяна на политиката и да се 'изравняваме' с другите страни :-D
  • 1
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 53
  • 101

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: