• 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 101
Нека намерим най-тънките цени.
ddenkov - специалист
пон май 28, 2018 8:30 pmcholev написа:
Минишлйфа и винтоверта от днес 12в на гризли, батерии еднакви по дизайн- на винтоверта вървят и двете, а на минишлайфа батерията 1.5ач 'нема душа'. Прави оборот и край- явно не стига ток.
При мен шлайфа не всеки път тръгва с малката батерия но с три-четири щраквания работи идеално!
a_stoev - майстор
пон май 28, 2018 3:04 pmkozl написа:
Като заголване стана работата като кримпване - еми не съм доволен :sad:
За крипване трябва да са с лостова система, например:
https://www.proton-bg.com/Default.asp?m ... RL1_ID=379

Внимавайте с накрайниците, изгорях от електромаркет с опасно менте. Втулката не е безшевна тръбичка, а е от сгъната от лист. съответно не държи кабела, измъква се и не ми се мисли какво би станало под товар.
kozl - майстор
Според мен по-важно е качеството на метала и начина на кримпване.
Аз в Щайгенбергер (бивше Конрад) си купих по тяхна препоръка и клещи и накрайници и нищо се не получи. Но от форумните съвети излиза, че са ми продали клещи за цилиндрични гилзи. Кримващата част е с трапецовидно сечение. А тези на Парксайд са с от една страна с обло а от другата като щифт.
А и пластмасовата обвивка по-скоро пречи на кербоването. Дали не трябва да се маха преди пресоване :?
stan73 - майстор
Не трябва да се маха !
grizan1980 - специалист
Аз стигнах до извода ,че ако искаш качествено кербоване трябва да си вземеш нещо качествено. Един ден в един магазин пробвах бая видове кербовки и клещи е не ми харесаха. Един колега има Чембре и взимам от него когато ми трябват. С тях стават всякакви кербовки от маркови до пълно менте.... А за цилиндричните същия човек има Книпекс. Това е моето мнение :)
Virtex - майстор
От къде може да се разбере колко е гаранцията на даден продукт ? Защото има един 'умен' кантар за връщане, купен преди 2 години и няколко месеца и съответно се чудя като спря да работи дали може да го върна с касовата бележка (понеже маи беше 3 години гаранцията или се бъркам) ?
cholev - майстор
ср май 30, 2018 11:39 pmVirtex написа:
От къде може да се разбере колко е гаранцията на даден продукт ? ..
В lidl-service намираш продукта и четеш в ръководството:

Гаранция от Targa Gmbx
3 години от дата закупуване
Virtex - майстор
Интересно, не го намирам по име в лидл-сървис :-D После ще погледна по касова бележка.
kr1100 - майстор
чет май 31, 2018 10:15 amVirtex написа:
Интересно, не го намирам по име в лидл-сървис
Някои дребни неща ги няма в сървиса.
Иначе гаранцията е 3г от датата на закупуване.
пишман_майстор - майстор
Взех "на заем" от френд къртач лидълски от тия с 15 джаула удар ( понеже средният ми къртач даде проблем, прави се и ще стане ) .
Голям боклук се оказа. Раздрънка се след малко работа. Оказа се изронено зъбно колело на КВ/ механизъм. Това да къртиш мазилка, плочки и четворки тухли без да види и бучка бетон и да даде фирата. Еб@ти кашкавала...
Отделно като се сетя моя 5кг къртач с 10-ина джаула какво прави , а тоя уж с 15 пък нямах усещането за тая мощност, а не е да не съм работил с перфоратори и къртачи .
Отворихме го, всичко си му беше останалото наред. Грес си имаше, всичко подвижно , няма нещо затегнало и т.н. Но зъбчатката два зъба ги няма, заради нея и ротора аут. Смъкнахме му главата ( цилиндъра ) с буталото и ударния механизъм за друго аверче, корпуса с мотора заминава в кофата. Перфораторите им може да за хубави ( бях срещал мисля такива мнения ) , но къртачите им- не , поне не и този с 15 джаула.
  • 1
  • 54
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58
  • 101

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: