• 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 101
Нека намерим най-тънките цени.
stan73 - майстор
ср юли 18, 2018 12:35 amklomo написа:
Тази седмица има електрически ексцентършлайф. Интересуваме как се справя и да ли тези 270 вата са достатучни...

Имам такъв от първите модели, които пускаха. Добра изработка и почти не загрява. Ако не вибрираше толкова - щеше да става и за профи работа. Поради доста големите вибрации, които се предават на ставите, препоръчвам да се ползва с дебели кожени ръкавици.
nautilus33 - майстор
Някой има ли проблеми с работната маса, която пуснаха в събота преди 2-3 седмици? На моята едното менгеме не работи. Иска страшна сила за да завъртя дръжката, и дори не мога да направя пълно завъртане. Ако напъна повече, дръжката със сигурност ще се счупи.
nakatasan - специалист
ср юли 18, 2018 7:01 pmnautilus33 написа:
Някой има ли проблеми с работната маса, която пуснаха в събота преди 2-3 седмици? На моята едното менгеме не работи. Иска страшна сила за да завъртя дръжката, и дори не мога да направя пълно завъртане. Ако напъна повече, дръжката със сигурност ще се счупи.
Не става ли да се смаже? Или направо да я върнете, за да я заменят.
nautilus33 - майстор
Не намирам касовия бон, иначе утре ще опитам да я смажа. Междудугото и шайбата, която държи шпилката се откачи, и сега като навивам, вместо плота да се двиши, дръжката се прибира и влиза. Трябва да видя как да я набия наново, че пространсвото е много тясно.
pgt - специалист
Айде за другата седмица Лидл ще пуснат бая неща на сергията с инструменти. Някой май питаше за акумулаторния 4 в 1, е в Събота 28.07 ще го има :wink:
jekasus - майстор
Само контакта с два usb порта ми интересен.
israeli - специалист
чет юли 19, 2018 10:07 pmjekasus написа:
Само контакта с два usb порта ми интересен.
В OLX има един пич от София, който ги продава на 12лв бройката. Аз си купих от него 2 бройки и ги монтирах в нас. Отлична работа вършат и USB-тата с USB 2000mAh!
DMN - майстор
stan73 написа:
ср юли 18, 2018 12:35 amklomo написа:
Тази седмица има електрически ексцентършлайф. Интересуваме как се справя и да ли тези 270 вата са достатучни...

Имам такъв от първите модели, които пускаха. Добра изработка и почти не загрява. Ако не вибрираше толкова - щеше да става и за профи работа. Поради доста големите вибрации, които се предават на ставите, препоръчвам да се ползва с дебели кожени ръкавици.
И аз имам такъв от предните модели, дето прилича на "ютия" :-D . Наистина доста вибрират и след няколко минутна работа ръката ми направо леко изтръпва. По принцип доколкото знам подобен вид вибрации не са за подценяване и могат да доведат даже до някакъв вид заболяване(забравих какво беше).

А сега да питам нещо - каква е разликата между виброшлайф и ексцентършлайф :? . Такива пускат от утре, а един познат иска да си вземе едно от двете. Що ми се струва, че начинът на движение на шкурката е един и същ и при двата вида, или греша?
EDI - майстор
При ексцентъра диска се върти и има лек ексцентър от 2 до 5 мм, а при виброто само вибрира, без да има въртеливо движение.Ексцентъра е по-производителен и е по-добър избор.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет юли 20, 2018 9:35 amDMN написа:
stan73 написа:
А сега да питам нещо - каква е разликата между виброшлайф и ексцентършлайф :? . Такива пускат от утре, а един познат иска да си вземе едно от двете. Що ми се струва, че начинът на движение на шкурката е един и същ и при двата вида, или греша?
Ексцентърът шкури в точка, а виброшлайфът в плоскост. Ако ще шкури калник на кола му трябв аексцентършлайф, ако ще шкури масата му трябва воброшлайф :-)
  • 1
  • 82
  • 83
  • 84
  • 85
  • 86
  • 101

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: