• 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 101
Нека намерим най-тънките цени.
joroantonov - специалист
нед юни 24, 2018 8:30 pmn_a написа:
нед юни 24, 2018 8:21 pmjoroantonov написа:
...Цената няма да ти хареса със сигурност. ...
Утеха е, че Лидл ги пускат поне 2 пъти годиншо и ще се запасяваш
Е аз ползвам почти само скоби, така че Лидълските комплекти не ми вършат работа.
cholev - майстор
нед юни 24, 2018 9:50 pmagj написа:
нед юни 24, 2018 9:21 pmcholev написа:
Друг проблем може да е много тънко смляно кафе. За експресо трябва да е по едро
Ами писал съм по горе ..вода не изтича дори и през празна (без кафе) цедка!! :?
На старата машина съм имал проблем, при повече кафе в цедката да запуши дюзите от горе. С намокрен парцал се забърсва.
Е друго не мога да се сетя .
Разбира се и машината може да има проблем
Chefo77 - майстор
нед юни 24, 2018 12:19 pmkabel96 написа:
пет юни 22, 2018 11:00 pmChefo77 написа:
6 грама е далеч от силно кафе. На автоматите това е най-слабата настройка. Това първо. Второ, скъпите кафета също са далеч от силното.
Не съм фен на втората ръка автомати. Прекалено скъпи части имат, които да дефектират - и не можеш да го предвидиш при покупката :(
Чолев, пробвай Нова Бразилия Привилег. :wink:
Само това изречение показва колко разбираш от кафе.Прави разлика между инстантно кафе и хубаво кафе.Казах от проверен сервиз за да нямаш ядове после.Човека със кеф да си я ползва.
Сериозно ли?
Я да видим - настройките на Саеко са 1/2/3 зрънца, които отговарят на 6/8/10 грама смелено кафе. 6 слабо ли е, или е силно? Саеко разбират ли от кафемашини, или не?
Втори въпрос - какъв тип кафе основно съдържат скъпите кафета? Отговор - АРАБИКА. Арабиката какво дава? АРОМАТ. НЕ дава плътност, НЕ дава сила. Това го дава РОБУСТАта. Основната съставка на евтините кафета. С цена 40 лева за килограм, в коя категория попада кафето посочено от теб?
Хайде пак като почетеш малко, може да се опитваш да ме образоваш :wink:
Аз инстантно кафе не пия. И тук не говорим изобщо за такова.
Ооо, и още нещо - кажи на човека каква е цената на асансьора и коя част от мелачката можеш да смениш за никакви пари.
agj - майстор
нед юни 24, 2018 10:17 pmcholev написа:
нед юни 24, 2018 9:50 pmagj написа:
нед юни 24, 2018 9:21 pmcholev написа:
Друг проблем може да е много тънко смляно кафе. За експресо трябва да е по едро
Ами писал съм по горе ..вода не изтича дори и през празна (без кафе) цедка!! :?
На старата машина съм имал проблем, при повече кафе в цедката да запуши дюзите от горе. С намокрен парцал се забърсва.
Е друго не мога да се сетя .
Разбира се и машината може да има проблем
Оказа се че цедката се е запушила .Установихме проблема като сложихме малката цедка,която не сме използвали изобщо,и след като през нея потече вода ,разбрахме че с машината всичко е наред!Съпругата почистила голямата цедка с много тънка игла,и преди малко се похвали, че вече всичко е наред.
gnt69 - майстор
пон юни 25, 2018 9:17 amagj написа:
Оказа се че цедката се е запушила .Установихме проблема като сложихме малката цедка,която не сме използвали изобщо,и след като през нея потече вода ,разбрахме че с машината всичко е наред!Съпругата почистила голямата цедка с много тънка игла,и преди малко се похвали, че вече всичко е наред.
Отпушването на цедките става най лесно на котлон. Загряваш цедката на котлона и всичкото кафе което е в дупките изгаря. :partyman:
nikolson - майстор
Цедката се запушва, защото кафето е ситно. Първоначално се правят проби с едрината на мелене и се ползва този размер.
vsterev - специалист
Днес са пуснали това градински уред 4 в 1 - https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=12490, дали си заслужава хем ми трябва тример хем бензинова резачка за клони, май с това ще мога да ги съвместя. Някой ползвал ли е подобно чудо ?
cholev - майстор
пон юни 25, 2018 11:21 amvsterev написа:
Днес са пуснали това градински уред 4 в 1 - https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=12490, дали си заслужава хем ми трябва тример хем бензинова резачка за клони, май с това ще мога да ги съвместя. Някой ползвал ли е подобно чудо ?
Аз имам обаче първия уред спря да работи ръчната помпа за гориво (преди запалване помпаш 6 пъти). Не я оправиха ами дадоха нова машина. Интересно, че в ръководството липсваше български. Явно от чужбински магазин пристигна.
Мамка му преди месец помпата пак не подава гориво. Обаче кат я наклоня в една посока машината, почва да помпа. Понеже се занимавам с ремонт в къщи и не ми остава време и сили да се занимая не знам точно. Подозирам, че сондата (гумена тръба с филтър) в резервоара е застанала не както трябва. Дали не е системен проблем за модела. Тези дни ще трябва да се позанимая, че тревата в градината избуяла.
Иначе като работи е добра и удобна
ddenkov - специалист
нед юни 24, 2018 10:04 pmjoroantonov написа:
нед юни 24, 2018 8:30 pmn_a написа:
нед юни 24, 2018 8:21 pmjoroantonov написа:
...Цената няма да ти хареса със сигурност. ...
Утеха е, че Лидл ги пускат поне 2 пъти годиншо и ще се запасяваш
Е аз ползвам почти само скоби, така че Лидълските комплекти не ми вършат работа.
В новия магазин имаше много консумативи за такера. Май бяха отделно скобите от пироните...

Има и импакта и газовия поялник на цена 30 лв.
ddenkov - специалист
пон юни 25, 2018 11:21 amvsterev написа:
Днес са пуснали това градински уред 4 в 1 - https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=12490, дали си заслужава хем ми трябва тример хем бензинова резачка за клони, май с това ще мога да ги съвместя. Някой ползвал ли е подобно чудо ?
Ползвам го от миналата година и съм много доволен!!! Е аз го купих за 340 лв... Даже отрязах две големи дървета с резачката - е не беше лесно, но не си бях купил още верижния трион!
Купих си от другаде и приставка-култиватор и я монтирах на мястото на храстореза. Стана 5 в 1! 25 квадрата необработвана земя я прекопах за 15 минути!
  • 1
  • 70
  • 71
  • 72
  • 73
  • 74
  • 101

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: