• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 101
Нека намерим най-тънките цени.
пишман_майстор - майстор
Chakal написа:
Влязох да видя отзиви за настолната(колонната) бормашина, но от 10 страници дискусиите се въртят около някакъв си маркуч.
Мога да напиша малко разказ по картинка. Не съм я имал ( и няма да я имам/купя) Всички от този клас настолни машинки страдат от общи болежки: патронник с биене , нестабилна конструкция , поддаваща на натиск при пробиване, кекав шпиндел с голям луфт в тялото. Плочата , тая междинната със "златарското" менгеменце, дето се накланя е кекава и поддава, отделно е малко безсмислена екстра ( за наклоните) . Мотора е си е чист трифазен , преработен на монофазен с фазоизместващ кондензатор, малко е слаб въртящият му момент и грее , след половин час в летните месеци, ще е почти като ютия . Убеден съм и, че "скоростите" са с допълнителна междинна многоканална шайба , това налага ползването на два ремъка , и понеже не се инвестира в малко по-добри ремъци, шайби , предизвикват едно леко ( че и средно ) дразнещо биене и излишен шум.
В заключение "машината" е за инцидентна употреба , за лека работа до 10-ина мм свредла ( нищо, че патронника фаща по-големи ) . Лично не виждам с какво би превъзхождала една качествена стойка за бормашина с реечен механизъм в колоната .
Успех с покупките колеги.
plamen6703 - майстор
Машината за тази цена и параметри няма аналог. Чудеса от машината не може да очакват, но който я купи и знае за какво да я ползва, ще му върши работа! :partyman:
fore - майстор
пишман_майстор, Първият модел който аз има е с един ремък и две шайби само. Кой знае какви луфтове не съм усетил да има дори с 1,5 мм сведло.
Предимството на колонната пред стойка и бормашина е в въртящият плавен механизъм на колоната която слиза плавно, по големият мотор който със сигурност ще загрее по малко и по бавно от колкото на малка дрелка. Отделно макар и да не ви се вярва с по големите свредла над 10 мм ще се пробива по добре.
plamen6703 - майстор
С по-големи свредла не се пробива по-добре. Патронника на моята съм го сменил с патронник 1.5-13 мм. прецизност не трябва да се очаква. :partyman:
fore - майстор
И аз го смених да пробива от 1 до 16 мм.
пишман_майстор - майстор
Минал съм през дилеми , страсти и опити с доста бормашини . Заставам на 110% с мнението си за лид'лската "бормашина". Щом ти си доволен, лошо няма, което не значи, че и всички останали ще са доволни. Когато човек пипне нещо по-свястно направено, тогава коренно се променят представите за качество.
Chakal - специалист
Като цяло ... май по-добре да пропусна. Ако ще ми вдига нервите с луфтове и поддаване, наистина по-добре да си ползвам дрелката със стойката. Поблазних се от ниските обороти, дрелките ми нямат сила, като ги намаля. Но, ако сложа дрелка с редуктор, може и да си реша проблема.
Благодаря за отделеното време.
manobg - специалист
И аз много се канех на тази настолна бормашина, но попрегледах доста клипове, изчетох много мнения и май съм на път да се откажа. На мен не ми трябва за големи свредла, а за съвсем малки. Това, което търся е изключителната точност на пробиване. Искам като пробивам 3см дърво, да няма никакво отместване отдолу. Имам стойката на лидъл за бормашина, но с нея получавам между 1 и 2 мм отклонение и не ми върши работа.
Последна промяна от Virtex на вт фев 27, 2018 7:31 pm, променено общо 2 пъти.
Причина: изтрита част без връзка с темата
пишман_майстор - майстор
Стойката на Лидл е дърво отвсякъде. Толкова калпава стойка няма друга на света .
Има стойки , които са много точни, масивни и нямат отклонение , както и луфт. Но са скъпи.
Chakal - специалист
Едва ли някой се заблуждава, че ще получи златен пръстен за тези пари. Цената е изключително примамлива, като за нова машина. Качеството ... всички пишещи в темата се предполага, че го знят. Но имам 3 лидълски машинки, които работят. Ползвам ги в гаража за убиване на време, не за вадене на пари. С добро отношение към тях ще изкарат години.

Гледах няколко клипа в тубата за бормашината, луфта на шпиндела се обира лесно, но "работната маса" наистина поддава при натиск, от ламарина е. Другото, което ме издразни е паразитната средна ролка, много шум вдига, и предава вибрации.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 101

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 5" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: