• 1
  • 2
Нека намерим най-тънките цени.
Здравейте,предварително се извинявам,ако тук не е мястото на темата,която пускам,но спешно ми трябват руски лупи за глава,от старите-наричат ги още златарски или също-часовникарски очила/лупи.Ако някой има такива и са му излишни,или ги продава,ще се радвам да се свърже с мен на ЛС,благодаря предварително.
plamen6703 - майстор
Търсиш нещо, което преди години вършеше работа, когато нямаше избор и не бяха руски, а бяха съветски :wink: имаше и на ГДР още по-хубави :) . Сега има далече по-хубави лупи за глава, вместо да питаш тук ползвай търсачката https://www.google.com/search?q=%D0%BB% ... WSYt4hqlyM:
Това са хубави лупи за глава https://hit-electronics.com/za-vas-tehn ... -9892g.htm Има още по-хубави, но там вече става дума за пари http://www.mdrk.bg/%D0%9C%D0%B5%D0%B4%D ... 1%88%D0%B0 :partyman:
Много благодаря за отговора и за линковете,но търся от старите,защото лупите са стъклени,а не плексиглас и-поне според моите наблюдения това е в огромен плюс в полза на старите,но не искам да влизам в спор или нещо подобно...някой ако има непотребна от старите,ще се радвам да пише,за да се разберем.
naB4o - специалист
Никой не прави от плексиглас, ами от поликарбонат (най-често), или други видове оптични пластмаси.
Стъклото няма някакви конкретни преимущества спрямо качествената пластмасова леща. Основния плюс на стъклото е по-трудното надраскване, и ако е с индекс (на пречупване на светлината) 1.523 (т.нар кроново стъкло), ще има добра дисперсия. Същите показатели се постигат и с пластмасови лещи от определени смоли. Като там се гони лекота и нечупливост при изтъряане, както и разбира се ниска цена.
Очилата от предния линк ще вършат добра работа, като на живо не съм ги виждал и не мога да кажа нищо по-конкретно. Зависи от целите за употреба, както и точността и качеството, което се очаква.
plamen6703 - майстор
Очилата от линка ги ползвам ежедневно и като цяло денят ми минава с лупи на главата, и ми вършат отлична работа. Стъклените лещи имат няколко "предимства", тежки, неудобни и като се изпуснат по невнимание стават на "сол" и за мен са мъка, за оптиците са добре дошъл приход :-D . Преди години се ползваха само, защото на пазара нямаше други варианти, сега не бих посегнал към стъклени лещи и лупи за глава! :partyman:
torbalan - Дървен философ
mary nikol изискванията за качество към стъклата за очила не са кой знае колко високи. Не знам кое те кара да си мислиш, че старите руски лупи са качествени. Още по времето на НРБ, като любител фотограф, чудесно виждах разликата между съветските и ГДРейските обективи :)
А представям си какви са били лещите им за очила.

Цък
Благодаря за изчерпателната информация,колеги.Не съм пробвала всички видове лупи,които се предлагат на пазара в момента от поликарбонат,или както там се казваше,както правилно ме коригира колегата(но аз така или иначе на всичко прозрачно и пластмасово му казвам плексиглас,понеже не му знам името ☺)Пробвала съм само два модела от тях,от които ми се насълзяваха ужасно и ме боляха очите и виждах доста разфокусирано,та ефекта от това,че бях с лупи-уж за хубаво-беше не нулев,а направо с отрицателен знак.А с руските(съветски...☺)със стъклените лупи нямах този проблем.За това-благодаря още веднъж за отговорите и помощта-но аз продължавам да си търся от стъклените☺Може и ГДР,може и съветски,но...стъклени.
jekasus - майстор
mary nikol написа:
за изчерпателната информация
Последния осра советско(Цайс - и довоенно време и разделен при желязната завеса, и след промяната пак е най-най в света) и предложи евтин китайски боклук, иначе спеСиалист...
naB4o - специалист
А аз пак да се включа. За какво ще се използват съответните очила? Трябва да е нещо съвсем фино, като ювелирна работа, часовникарство, операции (надявам се НЕ).
Ако е някаква поредна простотия, подобна на телешопската (където рекламират подобен прибор) това със нищо няма да е по-добро от едни качествено-изработени очила (пък дори и евтини 30-50 лв).
Относно произхода на оптичните прибори, голяма част се произвежда в Китай. Дори гръмките Zeiss. Имах изисикване от клиент очилата му да са Made in Germany, но за негово съжаление се произвеждат в завод на Цайс, НО не и в Германия.А относно качеството има Китайско и Китайско...
А по темата отново, очите могат да болят от много фактори. Носите ли очила, за далеч/близо, и както попитах за какво ще се ползва този прибор.
torbalan - Дървен философ
чет авг 02, 2018 10:42 pmjekasus написа:
Последния осра советско...
Предполагам мен имаш предвид. Да ти кажа - за този боклук над 400 души са дали положителни отзиви.
А защо сложи Цайс при съветското производство - това пък съвсем не разбирам.
А Цайс към днешна дата - земи се поинтересувай какво и къде произвеждат.
  • 1
  • 2

Тема "Търся руска лупа за глава" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: