Нека намерим най-тънките цени.
zz_stefanov - майстор
пет яну 03, 2020 11:14 pmChefo77 написа:
Аз да взема да направя клипче утре сутрин как литиева батерия работи при ниски температури. Тя си стои в пикапа денонощно...
И аз ще изкарам боша от колата сутринта, предполагам ще е около нулата :)
valentino76bs - майстор
пет яну 03, 2020 10:58 pmпишман_майстор написа:
Имах съмнение, че акумулаторите са с лошо токоотдаване в студа
пон дек 30, 2019 9:47 amпишман_майстор написа:
Това за студа и отказ да работи, не е ли нарочно предизвикан (д)ефект? Може би елементите в аку-то са с лошо токоотдаване в студ и така пазят батерията от тотален ( предварителен ) провал?
Има елементи които успяват да работят прилично при температури под, но близки до нулата. Тези явно не са от тях. Жалко, че колегата си върна винтоверта без причина, то било нормално да не работи в студа...
Въобще не е жалко, мен да ни мъ пита някой дали ми е хубаво на студено като бачкам вън зимата :). Хубаво е само лятото и на топло да работя ама ям и зимата и няма как. :) Стария B1 е добре!
Новия може някой да го излекува да не прави номера.
jekasus - майстор
zz_stefanov написа:
И аз ще изкарам боша
И двамата говорите за безчеткови инструменти?
Тая уйня не съм пробвал, даже ми стана интересно...
npace - специалист
Работната температура на батерията зависи от полимера и помощните материали, не само от лития.
Ако правеха Теслите с парксайдерския полимер Илон Мъск щяха да го бият много всяка зима. :lol:
lov - майстор
А ся мятайте инструмента у фризера да се фалите. :lol: Но нещо си бъркате понятията какво означава препоръчана работна температура и изгъзеци на колко щял да работи или изключи. Не че и аз не съм работил и при -15. Даже верта го бях забравил през ноща да спинка под звездно небе. Ми прибрах го малко на топличко. Леко развъртане на празен ход така при разряда елементите се позгряват малко вътрешно и ако не го зарязваш да бездейства ще си свършиш работа. И не че елементите са чак толкова калпави колкото електрониката ги пази и за това изключват. Пък ако сте толкова курнажлии ръгайте ги у фурната да видим пък дали работят и на +50-60..

Passa Не бъркай силовите акумулаторчета с тези в телефона. Не че и те не дават фира при по ниски температури. Може да пробваш във фризера и да докладваш. :lol: Аз резултата го знам предварително. :-D

п.п. И Теслите си имат проблеми с температурата в двете крайности и доста е писано и за тях.
resistbody - майстор
Аз пък си прибрах всичкото батерия на топло... на тях си пише да не седят на студено... те бошовските са седяли години на студа, ама сега набих сериозна сума за нови батерии на новите машини и са ми мили още... иначе отдавна отписах парксайда за работен инструмент.. взимам само инструменти които колкото да ги имам и ползвам 2-3 пъти в годината.. примерно правия шлайф и пневмо такера..
Иначе да коментирам текущата промоция:
Нитачката е зле ма за те пари толкова
Короните за метал/дърво са супер ако са като старите
Текстилната лента не я знам, но като пускат от 50м ролки 3М не пропускам да се заредя, че по 8-9лв са в кварталната железария
Клещите преди бяха щета, сигурно и сега са така..
Органайзера е по-зле от старите като го гледам..

А тоя дето е качвал следващата седмица е бил пиян..
Перфоратор в Авто раздела и детски дрехи в Баня
Да знаете шлауха за баня не става..
jekasus - майстор
npace написа:
Илон Мъск щяха да го бият
Като стъклото на новия трак :?: :-D
npace - специалист
съб яну 04, 2020 12:40 amjekasus написа:
npace написа:
Илон Мъск щяха да го бият
Като стъклото на новия трак :?: :-D
Повече. :-D
Главата му като самия камион щеше да става. :lol:

съб яну 04, 2020 12:36 amresistbody написа:
на тях си пише да не седят на студено
Да стоят не ги бърка, преди зареждане е хубаво да се отвърнат.
jekasus - майстор
Сега - нямам опит със със безчеткови/реално за къв уй ми са/, ония комутатор, който замества четките, се дъне при студа, щото за акуто бих знал.
Passa - специалист
съб яну 04, 2020 12:18 amlov написа:
А ся мятайте инструмента у фризера да се фалите. :lol: Но нещо си бъркате понятията какво означава препоръчана работна температура и изгъзеци на колко щял да работи или изключи. Не че и аз не съм работил и при -15. Даже верта го бях забравил през ноща да спинка под звездно небе. Ми прибрах го малко на топличко. Леко развъртане на празен ход така при разряда елементите се позгряват малко вътрешно и ако не го зарязваш да бездейства ще си свършиш работа. И не че елементите са чак толкова калпави колкото електрониката ги пази и за това изключват. Пък ако сте толкова курнажлии ръгайте ги у фурната да видим пък дали работят и на +50-60..

Passa Не бъркай силовите акумулаторчета с тези в телефона. Не че и те не дават фира при по ниски температури. Може да пробваш във фризера и да докладваш. :lol: Аз резултата го знам предварително. :-D

п.п. И Теслите си имат проблеми с температурата в двете крайности и доста е писано и за тях.
Е да прав си клетките на верта са с голям разряден ток за разлика от тази на телефона. Ето защо би следвало телефона ми да умре на - 20 ако на верта умират на -5.
Слагах във фризера една от батериите на старият ударен за да тествам на -19 по дисплей на Но-фроста. Ами работи си. Виж в печката не съм. :)

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: