• 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 310
Нека намерим най-тънките цени.
ZEDYCUS - майстор
Сутринта взех един прав шлайф, преди малко го върнах без разправии. На първа,2 и 3 та степен го спирам с два пръста, без никакво усилие. На 4-5 степен малко стопля пръстите. Къде са тия 500 вата :^o Отделно в цангата с много мъка влиза накрайника, още по трудно излиза.
"Големо" недоразумение се оказа.
Djack - специалист
На тези шлайфове, силата им е във високите обороти! За да имаш постоянна мощност и при ниските и при високите обороти, трябва да има редуктор и скоростна кутия, за да можеш да сменяш оборотите все пак! Сложи му един хубав фрезер (борче,факел), развърти го на 30000 оборота и ще си покаже какво може!
ZEDYCUS - майстор
:shock: Да бе да. То всички ъглошлайфове с реглаж на оборота имат редуктори за да сменяш скоростите. Или пък дремелите.
Сложих му хубав карбиден фрезер, едвам го изкарах. Айде нема нужда. :toimonster:

Лов не можеш ме убеди, имам много уреди с реглаж на оборота, оберфрези, ъглошлайфи, бормашини дремел(същите обороти, работи добре и на ниска скорост) такова регулиране няма никъде. Борфрезата беше качествена, не поцинкованото борче в комклекта.

Прикачен файл

IMG_20181217_195007.jpg
Последна промяна от ZEDYCUS на пон дек 17, 2018 7:55 pm, променено общо 1 път.
lov - майстор
пон дек 17, 2018 6:06 pmZEDYCUS написа:
Сутринта взех един прав шлайф, преди малко го върнах без разправии. На първа,2 и 3 та степен го спирам с два пръста, без никакво усилие. На 4-5 степен малко стопля пръстите. Къде са тия 500 вата :^o Отделно в цангата с много мъка влиза накрайника, още по трудно излиза.
"Големо" недоразумение се оказа.
Те всичките регулатори от този тип са така. И е нормално да го спреш. И аз го взех днеска и само го включих в контакта но не се сетих да видя дали при ниските обороти го има това. Но при мен границата ми се видя доста висока и по тази причина не се и сетих да пробва. Тези ниските скорости са за проба след поставяне на нов инструмент. Да се провери биенето и как е захванат преди да го развъртиш на макс. Колегата е прав че това работи при почти максимални скорости на машинката. При тези малки диаметри на работния инструмент си иска обороти. За това понякога пневматичните са по добри щото техните максимални обороти са далеч по на горе.
А относно затягането. Оста на камъчето все пак е за шир потреба и не е шлайфана на точен размер ами на всичко отгоре е и поцинкована без да е мислено че ще вдигне размера.
А може и да си попаднал на куча бройка и да сваля оборотите под доста голям минимум. При мен въртеше с не по малко от 3000 и за това и не се замислих но мога и да ги мерна.
И не знам за какъв редуктор те гони в прав шлайф. Във всичките подобни колекторни инструменти ротора върти около 30-40 000 об/мин. и после се свалят с редуктор. Само тук е 1:1 към работния инструмент.

п.п. Занеш ли с колко върти една зъболекарска турбина борчето дето ти пилят зъба. Около 200- 300 000 хиляди а някои дори 2 пъти че и отгоре. :)
Последна промяна от lov на пон дек 17, 2018 7:37 pm, променено общо 2 пъти.
Djack - специалист
На шлайфа и на дремела, също можеш да му спреш диска с ръка като му намалиш оборотите!
пишман_майстор - майстор
Липсата на константна електроника за подд.на зададени обороти под товар , си казва думата. Хубаво е да я има , но няма как да е и за тази цена.
За "прав" шлайф и неотговорни неща си ползвам един фрезмотор на Бош от малка оберфреза.
plamen6703 - майстор
Даже и без да му намалявам оборотите на "Дремела"-а ми, който е 175W, ако пожелая мога да го спра с ръка, но не го ползвам с цел да го спирам с ръка :)
За рязане и шлайфане по предназначение не срещам затруднения с "Дремел", лидълският дори на половина да е от обявената мощност би трябвало да върши добра работа по предназначение! :partyman:
grizan1980 - специалист
Аз сметнах за интересен триона и шаблона, но взех само шаблона.За триона го загледах но видях че има много бройки.... погледнах и лампата , две отворих и двете бяха с изтощени батерии.... Днес в лидъла в Дружба имаше един винтоверт от новата серия Х20 но не черния а зелен.
cholev - майстор
Аз както казах се представих с зегето 12 и ножицата 12в.
Да го ева. Защо, защо, защо батериите на уредите не са съвместими. И най големия майтап- зегето компернас е съвместимо с шлайфа и винтоверта 12 на гризли, а ножицата на 12в на гризли не е съвместима с нищо. Като всичко е еднакво, само водещите линии на батерията са мръднати по вертикала. Е не- това инженер не го е измислил- това е некой от екипа експерт по продажби. Едни досадни и некомпетентни 'специалисти' дето въобще не са в час. Имам отскоро подобни във фирмата. Боже слез на земята и си прибери вересиите. Една тояга и по фирмите и де що е експерт продажби, и бой бой. :-D

Правия шлайф го имам и ползвам. На бавни обороти да - нема сила и какво. Най тежкия бит (напримет четка) започва от 4500об/мин
plamen6703 - майстор
Каква сила искаш да има такъв флайф, бавните обороти са между 8000-12000 об. :wink: С такъв инструмент човек трябва първо да се научи да го усеща в ръката си и да е уверен в това, което прави.
Също важно е да се балансира поставеният накрайник на шлайфа... с работата и времето се създава и съответните умения за работа с такъв инструмент! :partyman:
  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 51
  • 52
  • 310

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: