Нека намерим най-тънките цени.
Chefo77 - майстор
На машините за лазерно рязане е същото - неръждавейката се реже по-бързо и до по-голяма дебелина, отколкото черното и цветните метали.
Предполагам има общо с твърдостта на материала.
cholev - майстор
пон фев 25, 2019 8:40 pmmgbagera написа:
А защо цветните метали се режат до по малка дебелина за разлика от стоманата която е по твърда ?
Като гледам медта се реже 1-4, след това алуминий после стомана. Явно колкото по проводим е един материал толкова повече ток иска за рязане. Стомана 4А мм; мед 10А мм. В случая твърдоста на материала няма значение. Това не е ъглошлайф. Плазмата е с темпертура 17000оС.
Гост - специалист
пон фев 25, 2019 9:30 pmChefo77 написа:
На машините за лазерно рязане е същото - неръждавейката се реже по-бързо и до по-голяма дебелина, отколкото черното
Мисля, че тук тотално си в грешка.
Може и сам да провериш капацитета на фирмите за лазерно рязане- до какви дебелини режат неръждавейка и черно.
Chefo77 - майстор
вт фев 26, 2019 8:05 pmГост написа:
пон фев 25, 2019 9:30 pmChefo77 написа:
На машините за лазерно рязане е същото - неръждавейката се реже по-бързо и до по-голяма дебелина, отколкото черното
Мисля, че тук тотално си в грешка.
Може и сам да провериш капацитета на фирмите за лазерно рязане- до какви дебелини режат неръждавейка и черно.
Не е нужно да проверявам - лампово лазерно рязане реже по-бързо неръждавейка, отколкото черно. Плазменото не ме касае, грубо е.
Ако искаш, да ти дам линейна скорост на рязане при отделните дебелини и материали с атмосферен въздух и кислород?
Гост - специалист
вт фев 26, 2019 8:33 pmChefo77 написа:
вт фев 26, 2019 8:05 pmГост написа:
пон фев 25, 2019 9:30 pmChefo77 написа:
На машините за лазерно рязане е същото - неръждавейката се реже по-бързо и до по-голяма дебелина, отколкото черното
Мисля, че тук тотално си в грешка.
Може и сам да провериш капацитета на фирмите за лазерно рязане- до какви дебелини режат неръждавейка и черно.
Не е нужно да проверявам - лампово лазерно рязане реже по-бързо неръждавейка, отколкото черно. Плазменото не ме касае, грубо е.
Ако искаш, да ти дам линейна скорост на рязане при отделните дебелини и материали с атмосферен въздух и кислород?
Не се прави на ущипана мома. Говоря най-вече за дебелината на материала. Това да провериш във фирмите, те за скорост не дават информация.
Chefo77 - майстор
вт фев 26, 2019 8:57 pmГост написа:

Не се прави на ущипана мома. Говоря най-вече за дебелината на материала. Това да провериш във фирмите, те за скорост не дават информация.
Не се правя на ущипана мома. Ако забелязваш, конкретизирам. Не ми е нужно да проверявам за скорост.
Да речем, че имам опит в такава фирма, още когато 90% от българите изобщо не знаеха, че съществува лазерно рязане.
Затова повтарям - машина за лампово лазерно рязане (с лампи, не с плазма) реже неръждавейка по-добре, отколкото реже черни и цветни метали. Неръждавейка до 3 мм (над 2 е много зле), черно и цветно до 2. Не държа да споря.
Гост - специалист
Вервай си !
Chefo77 - майстор
Вярвам си. :cool:
nikolson - майстор
При лазерното рязане пречката е огледалният ефект на рязания мат`рял.
behwolf - специалист
Здравейте, понеже гледам че другата седмица ще има удължител за 25 метра и се чудя доста https://www.lidl.bg/bg/Offers.htm?articleId=21693 . Ето и линк в германския лидл с повече информация за удължителя https://www.lidl.de/de/powerfix-verlaen ... ageSize=36 . Заслужава ли си, понеже се чудя дали няма да ми е дълго с тези 25 метра, понеже първоначално си мислих 2х 10 метра. Така когато ми се наложи, просто се свържа втория кабел. Примерно 2 бр. от това https://www.praktiker.bg/bg/Extensions- ... 0/p/872019 или 2 бр. от това https://www.onlinemashini.bg/udaljitel- ... akt-/11446. Предимно леки машини и уреди ще се използват, примерно бормашини, бетонобъркачка, градинска косачка и резачка, барбекю и т.н. Надали някога ще се използва електрожен примерно, но нищо чудно да ми се наложи за 1-2 пъти.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: