Нека намерим най-тънките цени.
lov - майстор
Държи няма да се плашиш. На една къща спретнах инсталацията че и бая бетон нарязах. Купих я тогава от зор щото на една уж маркова ми изгоря ротора и нямаше на къде. не можех да чакам докато ми го пренавият. Та на тая малко се помъчих да им извадя душата още докато е в гаранция ама устиска. :-D Даже отремонтираната вече ми стои като резерва. :)
ky-kyy - майстор
Ей, лоши хора.....навихте ме :-D В понеделник, в 8 часа, ще се редя на опашка в Лидъла :-D
Чудя се обаче, дали да не отскоча до Пернишкия, че там пускат най-сполучливите машинки :rolleyes:
mastodonta - специалист
Някой с впечатления от настолната бормашина?
Гост - специалист
съб мар 09, 2019 11:20 amky-kyy написа:

Чудя се обаче, дали да не отскоча до Пернишкия, че там пускат най-сполучливите машинки :rolleyes:
Задължително! Само в Перник зареждат от I качество. II- Самоков и к'вот остане- у другите. Ей го дей Перник. Ама внимавай сутрин в тарапаната, че мож да ядеш и бой там.
plamen6703 - майстор
съб мар 09, 2019 3:59 pmmastodonta написа:
Някой с впечатления от настолната бормашина?
За тази "Е5" ще има впечатления от понеделник, имам "A1" и нямам оплаквания, за дребни работи, които не изискват прецизност е много добра и работи без проблеми :wink: ! :partyman:
Virtex - майстор
пет мар 08, 2019 7:57 pmlov написа:
бая бетон нарязах.
Верно ли тази фреза може да реже бетон ?

Защото не разчетох правилно едно бетониране и сега трябва да режа канал, та се чудя дали да не я взема само за тази цел :-D
muhala - майстор
Никой не споменава нищо за настолната бормашина. Как ви се струва ? Гледах едно реяю в тубата за точно тази машинка изглежда доста добра за аматьори/любители като мен. В понеделник ако имам късмет, ще си я купя :)
lov - майстор
съб мар 09, 2019 7:09 pmVirtex написа:
пет мар 08, 2019 7:57 pmlov написа:
бая бетон нарязах.
Верно ли тази фреза може да реже бетон ?

Защото не разчетох правилно едно бетониране и сега трябва да режа канал, та се чудя дали да не я взема само за тази цел :-D
А ти какво по различно си мислиш че е. Два диамантени диска с няколко дистанционни втулки които като ги комбинираш си регулираш ширината на канала.
В интерес на истината трябва да спомена че оригиналните диамантини се оказаха калпави и не изкараха много. И машинката си е слабичка не трябва да се напъва много в бетона предвидена си е по принцип за тухла. В бетона удобството е че може да се водиш по мастар и ако трябва да вкопаваш по на дълбоко минаваш с нея да очертаеш каналите плитичко и после го карам с големия флекс.
muhala написа:
Никой не споменава нищо за настолната бормашина. Как ви се струва ? Гледах едно реяю в тубата за точно тази машинка изглежда доста добра за аматьори/любители като мен. В понеделник ако имам късмет, ще си я купя :)
Имам я от предната промоция и съм доволен. Тай гледам е по нов модел. А и не е да не я ползвам и то доста. Може и да съм късметлия но никакви фрапиращи луфтове няма. Достатъчно голям диапазон на оборотите. Не помня ремъчните шайби но 4 канала са със сигурност но може и 5 да бяха.
Към недостатъците са малко малкия ход на подаване 60мм но и други уж маркови са пак в тоя диапазон. Патронника не е лош но май 3мм му беше минималния захват. Не помня точно но в друга тема имаше големи драми с това. Ми за тез пари толкова а и патронник се сменя. Лично мен не ме касае щото си имам друга по прецизна и по оборотна и хваща от 0 :-D
Но си е балкан разлика от разни измислени стойки.
п.п. В новата може да са го оправили но при мен се наложи да подменя болтчето с крилчато щото всеки път като решиш да сменяш оборотите трябва да развиваш с отвертка. А са сложили блокировка на капака и трябва да е затворен за да работи. Вярно е че може да се шунтира ама глупост и да не обяснявам защо.
ky-kyy написа:
Ей, лоши хора.....навихте ме :-D В понеделник, в 8 часа, ще се редя на опашка в Лидъла :-D
Чудя се обаче, дали да не отскоча до Пернишкия, че там пускат най-сполучливите машинки :rolleyes:
И аз чакам отзивите от плазмотрона ама той нещо се покри. :lol:
jekasus - майстор
lov написа:
И машинката си е слабичка не трябва да се напъва много в бетона предвидена си е по принцип за тухла.
Не е слабичка, просто си има защита от "глупаци".
На макс - 35мм трябва нежно и бавно да се работи в бетона.
Чолев май няма интерес към този тип инструменти, така че отделна, по-качествена поръчка към Перник няма да има, и няма смисъл да се ходи до там :-D
DundyTheCroc - майстор
Сега тествах, патронника на настолната спокойно стяга 1.5мм бургия, така като гледам и 1мм ще захване. При мен стоя година в кашона, наскоро и направих масичка и редовно си пробивам с нея. Като я напъна с някоя корона 50-60мм да правя кръгли дървени заготовки на жената малко грее, но то си пише, че иска да почива. Като цяло за любителски цели е супер.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: