Нека намерим най-тънките цени.
dido uzunov - специалист
Ако машината е 13 кг, много вероятно да е трансформаторна. Моята машина е 200А инвертор и с 5кг ролка тел тежи общо 14кг. Май само са и направили фейслифт. Сега порових на бързо в сайтове тип OLX няма такива за продажба втора ръка, явно си ги ползват хората.....един харесва попа друг попадията.
П.П обаче не може да не се отбележи, че е един от малкото апарати с копчето за пускане отпред
jekasus - майстор
А каква е причината, за да слагат копчето отзад?
Ползвах скоро един инвертор, малко не е логично, и не удобно...
dido uzunov - специалист
И аз това се питам. Според мен отпред е много по удобно особено ако се налага да се пуска и спира често
zz_stefanov - майстор
пет май 03, 2019 11:00 pmdido uzunov написа:
И аз това се питам. Според мен отпред е много по удобно особено ако се налага да се пуска и спира често
Кой ти гледа какво ти е удобно, слагат го отзад защото оттам влиза захранващия кабел. Захранването минава през ключа и влиза в платката без да се разхожда до лицевия панел. Тия за се прецакали с една педя кабел :)
agj - майстор
пет май 03, 2019 10:21 pmdido uzunov написа:
Ако машината е 13 кг, много вероятно да е трансформаторна .
Аз съм напълно убеден че е трансформаторна,само леко е ъпгрейдната ! Вместо 6 степени на напрежението -стават 7 ,и е от 25 до 120Ампера като първия и последния токови диапазони реално са почти неизползваеми. На 25 Ам само ще пърди и плюе, а на 120 Ам се съмнявам че може да произведе шев по дълъг от една педя, без да изключи.
пет май 03, 2019 10:21 pmdido uzunov написа:
Сега порових на бързо в сайтове тип OLX няма такива за продажба втора ръка, явно си ги ползват хората.....един харесва попа друг попадията.
Как да я има в сайтове тип OLX ,като влиза в продажба от16 май!По тоя причина няма и клипове в сайтовете като тубата....
Ползват си ги защото се работи значително лесно и няма нужда от газ.А който разбира от заваряване, точно тая машина няма да си я купи.Има много по добри китайски инверторни модели.Има и маркови....
dido uzunov - специалист
Как да я има в сайтове тип OLX ,като влиза в продажба от16 май!
Имах предвид първия модел....не се уточних, моя грешка
batVenci - специалист
То и аз първоначално си помислих, че телчарката е инверторна, подведен от 120 амперовия инвертор, който пускат паралелно. Но предвид голямата маса и размери на телчарката, най-вероятно е с трансформатор. Въпросните радиатори до захранващия кабел, най-вероятно са на някакъв симисторен регулатор към първичната намотка, с който се формират тези 7 работни диапазона на вторичната. Или тази телчарка, е подобрен вариант на предишната, която ни пуснаха януари, и затова са решили най-вероятно да не ни я пускат толкова скоро...
koveslav - майстор
пет май 03, 2019 10:21 pmdido uzunov написа:
Сега порових на бързо в сайтове тип OLX няма такива за продажба втора ръка, явно си ги ползват хората.....
Няма да се учудя,ако повечето дори не са ги и разпечатали,да не говорим дали са ги пробвали.Имам двама познати лидълци дето налазиха плазмите,ами още не са дали отзиви дали въобще работят.Единия със сигурност дори не си е разпечатал кашона,а другия поне я е разгледал и задава все пак някакви технически въпроси по темата.А май и двамата нямат компресори,или единия имаше,ама си го пазел да не го озори нещо с тая плазма....Все по-често оставам с впечатление,че лидълството е просто вид колекционерство и нищо повече....
lov - майстор
Ааа.. то тука един съфорумец не можа да спи заради плазмата. :lol: Че и два компресора има ама още го чакам да даде отзиви. :-D
Иначе доста е коментирано за техния инструмент. Има наистина доста вманиачени на тема колекциониране на принципа ''да има'' и може никога да не им потрябва и да го ползват.
Но пък от как има магазина съм станал рахат от разни досадници като ми искат инструмент на заем. Викам направо:
-На лидъла има иди си купи да си имаш. :lol:
burzan - напреднал
Мернах в Лидл опакован странен инструмент с дълъг и тънък пневмо цилиндър със стоманени накрайници (права лопата и шила), за копане и разбиване, струваше над 200лв. Лежа си сега и се чудя какво беше това. Някой да е работил с този комплект?

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: