Нека намерим най-тънките цени.
kozl - майстор
нед май 19, 2019 9:05 pmcholev написа:
нед май 19, 2019 3:00 pmjekasus написа:
cholev написа:
въпросното шлайфче 12в
Основния въпрос - дали батерията пасва на винтоверт и фенерчето?
На винтоверт, зеге 12в пасва. Фенерчето го нямам
Я па немам зегето и менкам батерии м-у фенер и винтоверт.
А нова такава батарея чини 40 пари в сервиз бушона (София, ул. Искър 55).
А м-у другото батерията във фенера се разрежда и без да свети фенера, та за това не я държа в него, а извадена, което пък не съм забелязал да е така при винтовръто.
cholev - майстор
нед май 19, 2019 3:00 pmjekasus написа:
cholev написа:
въпросното шлайфче 12в
Основния въпрос - дали батерията пасва на винтоверт и фенерчето?
На lidl-service излязоха мощно 7-8 уреда 12в включително и батерия 4Ач. Всички са обявени за съвместими с Х12 серия. Сега остава да разбереме коя е батерията- имаше две несъвместими- на 12в винтоверт, фенер, шлайф и другия стандарт аку ножица 12в. Та тази серия Х12 не е ясно от кой тип е. Нищо чудно да е ново съвсем различна.
Така че въпроса ти остава. Освен да пробваш и ако не става да върнеш или ако решиш да купиш още нещо да оставиш

Зарядно устройство .........PLGK 12 A1
По това може да се познае

така съвместимо с ножицата (АКУМУЛАТОРЕН УНИВЕРСАЛЕН УРЕД ЗА РЯЗАНЕ)
демек със старите винтоверт 12, шлайф, лампа НЕСЪВМЕСТИМО.
jekasus - майстор
В събота ще видим - ако пасва батерията/тъпо е... фенерчето е пресен продукт/, ще го има. Ако не пасва - ще си го караме по-стария вариант.
Но, днес наеха един майстор за ламината/съдейки по инструменти - фен на син бош/, видях при него подобен бръмбазък - до събота все ще имам време да харесам, или не, това нещо :-D
Virtex - майстор
пон май 20, 2019 9:03 amcholev написа:
Х12 серия. Сега остава да разбереме коя е батерията
как коя - новата им серия. Поредното "чудо" :-D

На лидл това им е начина да карат хората да купуват - всеки път измислят "нови" системи, за да са несъвместими със старите. Ако не беше така за колко вече години щяха да ги направят еднакви, а не всеки път да се гадае кое с какво става.
пет май 17, 2019 8:41 pmnikolson написа:
Лидъл ще правят битак в някои от магазините си. На сайта им има в кои градове, така че, който иска, може да ходи да рови.
Линк може ли ?
nikolson - майстор
17-19 май беше. Варна и разни по-малки градове като Г. Делчев и такива.
Chefo77 - майстор
пон май 20, 2019 11:48 pmVirtex написа:
пон май 20, 2019 9:03 amcholev написа:
Х12 серия. Сега остава да разбереме коя е батерията
как коя - новата им серия. Поредното "чудо" :-D

На лидл това им е начина да карат хората да купуват - всеки път измислят "нови" системи, за да са несъвместими със старите. Ако не беше така за колко вече години щяха да ги направят еднакви, а не всеки път да се гадае кое с какво става.
Не им е такава политиката!
Първо поръчваха на Гризли. После явно им дойдоха скъпи, минаха на Айнхел. После и те явно "заалчняха", та заръчаха на Компернас да намерят производител. Компернас намира разни знайни и незнайни китайски фабрики и поръчва, почти еднакви визуално с една камара други "марки" машини.
Затова нито качеството на машините е като на първите, нито има каквато и да е съвместимост между батериите в случая.

пон май 20, 2019 9:25 pmjekasus написа:
В събота ще видим - ако пасва батерията/тъпо е... фенерчето е пресен продукт/, ще го има. Ако не пасва - ще си го караме по-стария вариант.
Но, днес наеха един майстор за ламината/съдейки по инструменти - фен на син бош/, видях при него подобен бръмбазък - до събота все ще имам време да харесам, или не, това нещо :-D
Гена, такъв бръмбазък на Бош имам от 4 години и половина, първият във Варна е - в 16.30 го докараха, в 8.05 на следващия ден ми пишеха фактурата. Платих го на 310 лева с отстъпката (цената соло беше 378 лева). Машинката е страхотна!
Купих си и пробвах първата версия на Парксайд (преди година я пуснаха) - нищо общо. По-небалансиран в ръката, по-бавен стоп, по-шумен (нормално - четков мотор) и доста по-бързо заминава батерията. Продадох го за същите пари. Дисковете към него НЕ СТРУВАТ. Тези за дърво заминават за норматив, другите идват от много смотан материал и режат много бавно. Но машинката за 90 лева си струва, аз моя го смазвам от работа.
На тази версия предполагам недостатъците ще са още повече с оглед занижаване на качеството. Забелязвам и променена позиция на ключа и отстояние на предпазителя спрямо тялото - по скромното ми мнение това ще наруши удобството при включване и ще влоши контрола върху рязането. Но за 90 лева предполагам пак ще си струва!
kozl - майстор
Аз понеже реших да ползвам елементите от по-новия тип батерии на 21V, за да рециклирам батерия от стария тип, но неуспешно, та поразгледах разликите.
Зарядното е поусложнено за сметка на батериите. По-новите батерии имат два пъти по-малко електронни елементи в платката.
В платките им липсва защита по ток и по ниско напрежение за батерията. Само мога да гадая, че тези защити са преместени в уредите от новите серии :?
Така батериите стават по-евтини :shock: , обаче това не се отнася за потребителя :wink:
jekasus - майстор
kozl написа:
А м-у другото батерията във фенера се разрежда и без да свети фенера
При мен същата работа.
Chefo77 написа:
Но машинката за 90 лева си струва, аз моя го смазвам от работа.
По принцип го искам за ВиК - малко тръби, малко шпилки, някой друг профил...
Но ако не пасва батерия, няма да си харча парите...
Virtex написа:
новата им серия. Поредното "чудо"
Това наистина ме дразни...
cholev - майстор
вт май 21, 2019 8:37 pmjekasus написа:
...
Virtex написа:
новата им серия. Поредното "чудо"
Това наистина ме дразни...
Споко пичове. Има решение :razz:

zz_stefanov - майстор
вт май 21, 2019 9:32 pmcholev написа:
вт май 21, 2019 8:37 pmjekasus написа:
...
Virtex написа:
новата им серия. Поредното "чудо"
Това наистина ме дразни...
Споко пичове. Има решение :razz:

Ко ти решение е това, да преправяш батерии. Те се е*ават с теб като прибавят всеки път по някой шлиц на батериите, че да не стават на старите, пък ще му се радваш да го пилиш, че да ги правиш еднакви. Ами зарядните, с всяка машина идва ново.
Виж зарядните и батериите на бош примерно, дали има такова отношение към клиента. Еинхел си направиха серия с универсални батерии и други марки.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: