Нека намерим най-тънките цени.
Гост - специалист
Май ще има битка за батериите 4 ah
kozl - майстор
пет юни 21, 2019 8:49 amГост написа:
Май ще има битка за батериите 4 ah
За 12V немаше :?
etconev - специалист
Тази батерия 4ah - та, май е без зарядно, зарядното за 2 ah дали става за нея?
kozl - майстор
Би трябвало да става, ако е от същия тип.
Щото за 18 и 20 волтовите при мен има 5 вида батерии, които се зареждат с 4 вида зарядни. Два вида 18 и 20 волтови могат да се зареждат с едно и също зарядно.
Понеже зарядното работи по напрежение, мисля че ще зарежда както 2Ah, така и 4Ah. Въпроса е да не са различен тип батериите и тогава не може да се присъединят към зарядното от друг тип.
Последна промяна от kozl на съб юни 22, 2019 7:29 am, променено общо 2 пъти.
grizan1980 - специалист
пет юни 21, 2019 11:07 amkozl написа:
Би трябвало да става, ако е от същия тип.
Щото за 18 и 20 волтовите при мен има 4 вида батерии, които се зареждат с 3 вида зарядни. Два вида 18 и 20 волтови могат да се зареждат с едно и също зарядно.
Понеже зарядното работи по напрежение, мисля че ще зарежда както 2Ah, така и 4Ah. Въпроса е да не са различен тип батериите и тогава не може да се присъединят към зарядното от друг тип.
Ще се зарежда , но два пъти по дълго ..... мисля че с Гайковерка бяха пуснали бързо зарядно за 4ач батерии :)
angel_ov - специалист
пет юни 21, 2019 1:20 pmgrizan1980 написа:
пет юни 21, 2019 11:07 amkozl написа:
Би трябвало да става, ако е от същия тип.
Щото за 18 и 20 волтовите при мен има 4 вида батерии, които се зареждат с 3 вида зарядни. Два вида 18 и 20 волтови могат да се зареждат с едно и също зарядно.
Понеже зарядното работи по напрежение, мисля че ще зарежда както 2Ah, така и 4Ah. Въпроса е да не са различен тип батериите и тогава не може да се присъединят към зарядното от друг тип.
Ще се зарежда , но два пъти по дълго ..... мисля че с Гайковерка бяха пуснали бързо зарядно за 4ач батерии :)
Имам и от двете, визуално са различни.Не съм пробвал да ги разменям.
grizan1980 - специалист
пет юни 21, 2019 3:01 pmangel_ov написа:
пет юни 21, 2019 1:20 pmgrizan1980 написа:
пет юни 21, 2019 11:07 amkozl написа:
Би трябвало да става, ако е от същия тип.
Щото за 18 и 20 волтовите при мен има 4 вида батерии, които се зареждат с 3 вида зарядни. Два вида 18 и 20 волтови могат да се зареждат с едно и също зарядно.
Понеже зарядното работи по напрежение, мисля че ще зарежда както 2Ah, така и 4Ah. Въпроса е да не са различен тип батериите и тогава не може да се присъединят към зарядното от друг тип.
Ще се зарежда , но два пъти по дълго ..... мисля че с Гайковерка бяха пуснали бързо зарядно за 4ач батерии :)
Имам и от двете, визуално са различни.Не съм пробвал да ги разменям.
С нормално зарядно устройство някъде към 2,5 часа отне зареждането на голямата батерия. Нямам бързо зарядно ..... Пък и според мен колкото по бавно се зарежда по добре ( нищо че това е схващане за по стари типове акумулатори) ... :)
шоп - майстор
пет юни 21, 2019 8:49 amГост написа:
Май ще има битка за батериите 4 ah
Направо се избийте:-)
Винаги съм се чудил, защо за домашно ползване може да ми е нужен акумулаторен инструмент.
Нямам НИТО ЕДИН ТАКЪВ. Ми аз вкъщи имам ток и не плащам за нещо, което струва по-скъпо и има по-малък живот, трябва да го мисля и зареждам периодично без дори да го ползвам, че ще се скапе в противен случай :idea:
Който има точна ръка и око може да свърши дадена работа по-добре с инструмент за 30-40 лв, спрямо левак с акумулаторен инструмент за 300-400 лева :idea:

Със здраве, но аз подминавам рафтовете на всички акум. уреди без значение кой е производител, дистрибутор или продавач.
fbr - майстор
+1
angel_ov - специалист
пет юни 21, 2019 3:54 pmшоп написа:
пет юни 21, 2019 8:49 amГост написа:
Май ще има битка за батериите 4 ah
Направо се избийте:-)
Винаги съм се чудил, защо за домашно ползване може да ми е нужен акумулаторен инструмент.
Нямам НИТО ЕДИН ТАКЪВ. Ми аз вкъщи имам ток и не плащам за нещо, което струва по-скъпо и има по-малък живот, трябва да го мисля и зареждам периодично без дори да го ползвам, че ще се скапе в противен случай :idea:
Който има точна ръка и око може да свърши дадена работа по-добре с инструмент за 30-40 лв, спрямо левак с акумулаторен инструмент за 300-400 лева :idea:

Със здраве, но аз подминавам рафтовете на всички акум. уреди без значение кой е производител, дистрибутор или продавач.
Потребителското име обеснява някои неща. ;)
Сега като се замисля, защо ли дистанционното на телевизора е с батерии при положение, че теливизора е на ток и не работи на батерии?! :?

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: