Нека намерим най-тънките цени.
vitorio83 - специалист
чет ное 14, 2019 12:51 amresistbody написа:
ср ное 13, 2019 11:47 pmkoveslav написа:
Аз имам и по-старо производсто и румънско производство ъглошлайфи на Макита,но не виждам някакви проблеми.Кое ви пречи толкова в румънското производство?
А понеже почти не пипам дървении и не съм в час с този тип машини,да ви попитам за инцидентни нужди ръчния циркуляр на Лидълци става ли?За рязане на ОСБ и ПДЧ става въпрос.
koveslav Имам потапящ на лидл, диска е кенеф, в началто режеше ама бързо свършва, за парите си си струва за домашно, доста кофраж съм наразал, рязал съм и 40мм или колкото е двойния камионски шперплат.. отряза го на почивки но повечето технически и за "цигара".. .. работя и с НЕ потапящ син бош ма там е далече работата..
За домашни нужди става... ама ти знаеш какво е като се разглезиш със профи инструмент..

ОФФ: за макитата нямах предвид, румънските са лоши.. имам 2 ръмънски 125 и 230 и 2 японски?? 125.. всички държат... единия лидълски умря на 10мин работа... А1 серията изкара много работа ама бепе преди 7 години... и пак умря на 1 година.. а къртачите големите уморих за домашни нужди 3бр за 3 години..
Бая домашна работа си отметнал,моя не върти бургията и ще има рекламация.
kozl - майстор
ср ное 13, 2019 8:30 pmjekasus написа:
Днес ми попадна 12В винтоверт на Ейнхел - отвора за батериите си пасват със Парксайд, дори закопчалка си пасва. Но Парксайда е ниво нагоре заради сваляем патронник :-D
Е то Парксайда си не пасва с Парксайда па с Ейнхела :?
Жека разбирам, че стаа въпрос за предпоследната Парксайдова серия 12V.
Преди да купя Парксайда за 12V се бях загледал в Бриколаж в Ейнхел със свалящ се патронник. Докато се :? да взимам ли от Бриколаж и опа пуснаха лидълските. После и фенерче със същата батерия. После и малък ъглошлайф 12V и опа батериите променени да не стаат на предните серии :x
Chefo77 - майстор
чет ное 14, 2019 8:13 amkozl написа:
Е то Парксайда си не пасва с Парксайда па с Ейнхела :?
Жека разбирам, че стаа въпрос за предпоследната Парксайдова серия 12V.
Преди да купя Парксайда за 12V се бях загледал в Бриколаж в Ейнхел със свалящ се патронник. Докато се :? да взимам ли от Бриколаж и опа пуснаха лидълските. После и фенерче със същата батерия. После и малък ъглошлайф 12V и опа батериите променени да не стаат на предните серии :x
Имаше времена, в които Парксайд се правеха от Айнхел.
atanasov2004 - специалист
Привет! То ясно че квото плащаш това получаваш :-D Имам доста неща, с някои се разделих по цена с касова бележка :) Но има и сполучливи попадения от Лидъла - прахосмукачката голямата например, зарядните, крика и т.в. Имам и 125 мм ъглошлайф и малката дрелка за смешните 39 лв. Ползват се инциденто за вилата на село.Ееее не ги сравнявам със старите ми машинки с марка Елтос купувани при социализма още :-D Но за тез пари и тази гаранция толкоз :-D Много сполучлив излезе един комплект тип "гедоре" - 149 части за 79 лв купуван разбира се при откриването на Лидъл в България.
Много хубав комплект, най добрата ми покупка. Но от 2-3 години качаството на инструментите е лошо :sad: Но какво да искаме от интрументи които сруват колкото стек цигари ииии....са по ефтини от бутилка хубав скоч :lol:
plamen6703 - майстор
Не знам откъде си купувате румънски ъглошлайфи Макита
румънско производство ъглошлайфи на Макита
няма такава Макита, също няма и смолянска Макита!
Правеха ротори за Макита в Румъния и произвеждаха някои пластмаси за Макита в Смолян, но това не са нито румънски, нито смолянски Макита :cool: ! :partyman:
ZEDYCUS - майстор
:wink: В Смолян продължават да правят пластмасите за някои модели Макита.
Това са просто изнесени производства нищо повече, машините са си японски.
plamen6703 - майстор
Смолянската фирма е Арексим инженеринг и освен за Макита произвежда пластмасови продукти и за други известни производители на маркови инструменти :) ! :partyman:
ZEDYCUS - майстор
Дам, работил съм няколко пъти там, доста ме изкушаваха. Щото работя основно с макита. :-D
koveslav - майстор
Днес купих ръчния циркуляр.Сериозен страничен луфт в шрнира на "люлката" и ъгъла на рязане е доста условно понятие.Лазера е доста встрани от нулата.Шума на редуктора,особено в началото,докато плавно развърта ми е много съмнителен,ако беше марков с този звук веднага го обявявам за рекламация.Мощност има,усеща се,дори и само за няколко проби.През уикенда ще режа 25-30мм дебели масив дървении на тавана ще видим как ще се представи при по-продължително натоварване.Абе-циркуляр за 100лв и нищо повече.
Но като се има впредвид,че не обичам заниманията с дървения и не бих се хванал да правя каквото и да е прецизно,надявам се без излишни вложения да съм взел поне нещо с достатъчна издръжливост за обща работа.Ама пък с този странен шум....едва ли.
Последна промяна от koveslav на чет ное 14, 2019 9:46 pm, променено общо 1 път.
koveslav - майстор
чет ное 14, 2019 3:20 pmplamen6703 написа:
.... няма такава Макита...(румънска)
Ами това си пише на етикета бе,колега..

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: