Нека намерим най-тънките цени.
oberst - специалист
ср яну 22, 2020 7:24 pmresistbody написа:
За тея пари може да се вземе истинска машина пн161 примерно...
Ха, ха, точно това направих и аз. В Онлайн машини имаше оригиналния Бош за към 460 с ДДС и при всички положения реших, че е по-добре от парксайда. След това изгледах няколко ривюта в ютюба и стана ясно, че това са някакви 12 килограмови играчки, които стават за дърво, но не и за стомана. Това пластмаса-алуминиево нещо се криви, бие и мъчи във всичко, оказващо някаква съпротива. Затова онзи ден за 450 лева взех един 200 килограмов ПН161 в доста запазено състояние и с всички оригинални табели по него.
oberst - специалист
ср яну 22, 2020 7:40 pmben84 написа:
Преимуществото на тия машини е, че са мобилни.
Може сам човек да я натовари в колата и да свърши работа на обекта.
Работих с Бош-а. Не ме впечатли особено.
За вкъщи бих предпочел ПН161 :partyman:
За мобилност и полева работа, на това нещо му се губят предимствата, защото спокойно се замества от стойка и бормашина. Стойките са евтини, а бормашините са универсални и имат много повече приложения от вертикално пробиване. За цената си, това е голяма глупост.
Гост - специалист
чет яну 23, 2020 3:23 pmsevginsali написа:
Благодаря за бързият отговор.
Зеге си имам :) въпроса е за фенера, марковите ми се виждат ненужно скъпи са моите цели. И защото имам батерии на 20v, исках да имам макс съвместимост. Иначе да ти кажа, според google има - само картинки, но дали ги пускат у нас е друга тема.
Аз пък що си мисля, че пускаха такива фенерчета на 20V . Отдавна беше, обаче.Гледах ги в брошурата и ми беше ясно, че ще свършат бързо, ама за едно фенерче да ставам рано да се редя да чакам да отворят магазина... няма как да стане. И така и не видях в магазин такова нещо.
kozl - майстор
чет яну 23, 2020 8:05 pmГост написа:
чет яну 23, 2020 3:23 pmsevginsali написа:
Благодаря за бързият отговор.
Зеге си имам :) въпроса е за фенера, марковите ми се виждат ненужно скъпи са моите цели. И защото имам батерии на 20v, исках да имам макс съвместимост. Иначе да ти кажа, според google има - само картинки, но дали ги пускат у нас е друга тема.
Аз пък що си мисля, че пускаха такива фенерчета на 20V . Отдавна беше, обаче.Гледах ги в брошурата и ми беше ясно, че ще свършат бързо, ама за едно фенерче да ставам рано да се редя да чакам да отворят магазина... няма как да стане. И така и не видях в магазин такова нещо.
Ако е било отдавна надписа на батерията требе да е бил 18V.
И аз не съм срещал такъв фенер, но имам 2 лидълски. Единия е с 12V батерия, а другия е с вградена батерия.
cholev - майстор
чет яну 23, 2020 8:03 pmoberst написа:
.. защото спокойно се замества от стойка и бормашина. Стойките са евтини, а бормашините са универсални и имат много повече приложения от вертикално пробиване. ...
Здравейте,
Току що спечелихте титлата "най тъпия пост в интернет"
Честито
:-D
oberst - специалист
пет яну 24, 2020 10:07 pmcholev написа:
Здравейте,
Току що спечелихте титлата "най тъпия пост в интернет"
Честито
:-D
Оф, и тук изобилства от умници както в повечето български форуми. На вретеното на тази играчка като се сложи индикаторен часовник и става смешно дори без товар, а под товар вече е несериозно. Това нещо е толкова нестабилно, че в нета има описание как да се направят нови и по-големи втулки за водача на 3D принтер, барем да държи малко от малко съосност - и пак не става. Няма никакво качествено преимущество пред стоманена стойка с обикновена бормашина на нея, но има сума недостатъци - скъпа, тясно специализирана и с пластмасови елементи, т.е. види ли зор, поддава. Първо криви вретеното, защото лагеруването е кекаво, а след това криви целия възел около водача. Класът на точност на това чудо е в порядъка на бормашина със стойка. Имам и няколко съветски стойки - ми те голи тежат повече от това цялото нещо. Сега остава да кажете, че теглото не е индикатор за устойчивост в общия случай...

П.С. Научете го този български най-накрая, преди да се правите на остроумни и да изобличавате другите колко били прости - "Най-тъпиЯТ пост в Интернет". Ама то по-рано пишете и съосТност, та кво ли се занимавам...
valentino76bs - майстор
Абе ти приказаваш ама пии вода на три дни веднъж ще видим тогава.... :)
Virtex - майстор
чет яну 23, 2020 7:28 pmoberst написа:
Затова онзи ден за 450 лева взех един 200 килограмов ПН161 в доста запазено състояние и с всички оригинални табели по него.
Първо ПН161 е добро пожелание за тази сума (щото започват от доста повече в обявите) и второ не превръщайте темата в спор за пореден път какво може да се свърши с техника за 300лв спрямо техника за няколко пъти по 300лв.

Тук се разискват продукти на лидл, които имат своите върли фенове. Съответно да се категоризират дадена продуктова група води до размяна на определени епитети - нещо, което няма да стане лесно.
Това явно трябва да се напомня на всеки нов участник в темата, незапознат с народопсихологията на нацията.
ben84 - специалист
чет яну 23, 2020 8:03 pmoberst написа:
ср яну 22, 2020 7:40 pmben84 написа:
Преимуществото на тия машини е, че са мобилни.
Може сам човек да я натовари в колата и да свърши работа на обекта.
Работих с Бош-а. Не ме впечатли особено.
За вкъщи бих предпочел ПН161 :partyman:
За мобилност и полева работа, на това нещо му се губят предимствата, защото спокойно се замества от стойка и бормашина. Стойките са евтини, а бормашините са универсални и имат много повече приложения от вертикално пробиване. За цената си, това е голяма глупост.
Да уточня:
Алуминиеви шини пробивах с 12-ка бургия.
Това със стойка и бормашина би било мъка.
И в тоя случай, когато машината се изплаща с пробиването на 24 дупки, всичко е ок.
Но за домашна работилница - стойка и бормашина.
oberst - специалист
Частните случаи как бормашина се избива с няколко дупки не коментирам изобщо, защото това не променя факта, че за парите си, това е много лошо value, както казват американците. Иначе, със стойка и 1300W бормашина с регулируеми обороти нерядко дупча Ф13 в стоманена шина 50Х5. С хубаво свредло и малко смазка го яде без никакво усилие. Обаче говоря за стойка от стомана и чугун, а не като парксайдската стойка, която половината е от някаква сплав като ЦАМ със склонност да се чупи в слабите точки. Алуминиеви шини за средно напрежение с дебелина 10 mm съм дупчил ръчно на Ф10 с парксайдски 20V винтовърт и нито стана бавно, нито трудно.

Аз също имам доста неща на Парксайд, но далеч не цялата им гама е с хомогенно качество. Това е нормално, предвид че повечето са префасонирани чужди изделия. Те са идеални за безотговорна работа с нисък интензитет и с висок риск от погиване. За сериозните мъки съм на Макита, за прецизонст съм на Testo, а за останалото - което е добра оферта цена/качество. За какво ми е да купувам шлайф или винтовърт, който се хвърля някъде за всеки случай и който струва 5 пъти повече от парксайда? Освен това, аз говорих за Бош РВ40, който в момента се намира за 489 лв., т.е. само 90 лв. повече от парксайда. За него казах, че класът на точност е по-зле и от солидна бормашина със стойка, които общо струват по-малко, а вършат много повече работа. Това има лазер да указва къде ще попадне свредлото, а реално указва резила, особено под товар.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: