Нека намерим най-тънките цени.
oberst - специалист
съб яну 25, 2020 7:07 pmVirtex написа:
Първо ПН161 е добро пожелание за тази сума (щото започват от доста повече в обявите) и второ не превръщайте темата в спор за пореден път какво може да се свърши с техника за 300лв спрямо техника за няколко пъти по 300лв.

Тук се разискват продукти на лидл, които имат своите върли фенове. Съответно да се категоризират дадена продуктова група води до размяна на определени епитети - нещо, което няма да стане лесно.
Това явно трябва да се напомня на всеки нов участник в темата, незапознат с народопсихологията на нацията.
Пожелание е ако човек бърза или не му се търси. Откакто видях промоцията на парксайда, т.е. не повече от 10тина дена назад се разтърсих за ПН161, въпреки че не ми е тумнала. Освен масовите оферти по около 800 лева, намерих няколко около София под 600, но вече бяха продадени. В началото на седмицата ми попадна такава за 450 лв. до Пловдив, съчетах ходенето, за да не натоваря пътните върху цената й и готово. Както казах - всички оригинални табели са си на мястото, тук я разглобихме и няма нищо износено по нея. Там като я гледах, вретеното биеше, но секторната гайка не беше затегната. Не казвам, че тези машини масово са на тази цена, но казвам, че се намират. Ако парксайдът струваше 200 лв., а тези твърдо се намираха само над 800, нямаше да ги намесвам изобщо. И съм наясно, че едното е ново, а другото е втора употреба, обаче след 10 години ПНът пак ще е в същото състояние, а парксайдът отдавна ще е изхвърлен.

Относно епитетите, аз говорих за Бош-а, защото парксайдът не е значително по-евтин, за да си струва. Явно правилото, че на българина не трябва да се говори лошо за жената и за колата следва да се разшири и за всички останали играчки. яко комплексирана работа, щом всичко се приема толкова лично.
cholev - майстор
пет яну 24, 2020 10:50 pmoberst написа:
... На вретеното на тази играчка като се сложи индикаторен часовник и става смешно дори без товар, а под товар вече е несериозно. Това нещо е толкова нестабилно, ...
П.С. Научете го този български най-накрая, преди да се правите на остроумни и да изобличавате другите колко били прости - "Най-тъпиЯТ пост в Интернет". Ама то по-рано пишете и съосТност, та кво ли се занимавам...
Е нали го нямаш уреда, откъде толкова заключения.
С българския верно не съм толкова напред в материала и със съосноста ме нави, но виж с "най тъпияТ" се дъниш. Правилно съм го написал (и верно най вече :-D )
Питах и съпругата за по сигурно- при нея грешки няма :-D (за 'тъпия', не за самия пост :-D )
ben84 - специалист
съб яну 25, 2020 8:05 pmoberst написа:
Освен това, аз говорих за Бош РВ40, който в момента се намира за 489 лв., т.е. само 90 лв. повече от парксайда. За него казах, че класът на точност е по-зле и от солидна бормашина със стойка, които общо струват по-малко, а вършат много повече работа. Това има лазер да указва къде ще попадне свредлото, а реално указва резила, особено под товар.
И аз за боша говорех.
За лазера потвърждавам :partyman:
cat - специалист
Дай и аз да се изакам по темата . Миналата година решавам да оборудвам навеса с настолна бормашина огледах българските ама 1 во нямам място за нея 2 ро нямам трифазен ток преработката е към 300 кинта говоря за смяна на ел мотора и 800 масовата цена в момента + преработката + транспорта и става по добре да си поръчам една чисто нова от Сливен 1500 лв с гаранция 3 години на ел частите и 5 на останалото . Да де ама си вземах едно китайче за 160 лв обрах и луфтовете колоната и подмених тръбата с парче полуоска от МАЗ това имах и стана . ПН е машина за цех не за домашна работилничка в цеха си струва да и се вземе едно координатно менгеме и може да се ползва за леки фрезови операции .
oberst - специалист
съб яну 25, 2020 9:15 pmcholev написа:
Е нали го нямаш уреда, откъде толкова заключения.
С българския верно не съм толкова напред в материала и със съосноста ме нави, но виж с "най тъпияТ" се дъниш. Правилно съм го написал (и верно най вече :-D )
Питах и съпругата за по сигурно- при нея грешки няма :-D (за 'тъпия', не за самия пост :-D )
Нямам го (говоря за оригиналния Бош, а не за парксайдския клонинг), но знам къде го продават и къде биха ми го пуснали да го видя. След като първо гледах в ютюба отзиви, реших да проверя лично чак толкова ли е несериозно. Ми, чак толкова е, ама ако тази компановка беше удачна, вече всички други производители щяха да имат варианти. Иначе и там ми пуснаха дежурния коментар, че това е "зелен Бош", та какво съм бил очаквал. Интересно, че такъв аналогичен "син Бош" май няма. Явно и те сами не си вярват, че това могат да го пробутат на по-сериозни ползватели.

Поздрави на всички филолози около теб, обаче грешки определено има и при тях, защото в случая това не е пряко допълнение (титлата е допълнението, а името на титлата е отделно и там местоимението не може да е в косвена форма), както изглежда на пръв поглед. Кое ти е правилното и най-вече вярното не знам, след като ти даже не си наясно, че в сравнителните степени се слагат тирета и системно ги пропускаш с това "най тъп" и "най вече". Ясно, че тук не сме се събрали литератори, обаче имаш затруднения да напишеш три думи без да направиш две грешки, докато нямаш затруднения да обясняваш кой колко бил тъп.
jekasus - майстор
oberst написа:
филолози
Тия, първо говорят, после мислят...
Не ги понасям изобщо...
oberst написа:
нерядко дупча Ф13
Стъпаловидно сверло, над ф 20 вече може да се говори за инструменти от по-висок клас.
cholev - майстор
съб яну 25, 2020 10:42 pmoberst написа:
...
Нямам го (говоря за оригиналния Бош, а не за парксайдския клонинг), но знам къде го продават ...
'Зная къде ги продават' и затова изписа толкова глупости как бил крив шпиндела на парксайда. :-D . Да те светна- перфектно работи не бие. Имам и индикатор като бивш собственник на Трабант (който е имал знае- да припомня, 4мм под ГМТ :-D ). Ще трябва да го намеря да пробваме биенето :razz:
съб яну 25, 2020 10:42 pmoberst написа:
Поздрави на всички филолози около теб, обаче грешки .. . ... докато нямаш затруднения да обясняваш кой колко бил тъп.
Днешното ти име е 'филолога' :-D
По форумите слагането на тирета по сравнителните степени не се приветства :-D - изглеждаш подозрително учен- еле па да те приемат и за филолог :-D
Не съм те приемал за тъп- ако така си го разбрал, моите дълбоки извинения. Наистина, честно. Още веднъж извинения. Но да сравняваш стойка за бормашина с колонна такава даже и от евтините за 400лв с директ драйв (без ремъци), с константна електроника, с лазер, подстветка, с бързодекстваш патронник, с осветление, с бързодействащо стягане детайла и паралелен водач , с оборотомер, с мерене на дълбочината - как да ти кажа. Признай си не изглежда ъъъ много умно. Имах стойка подарих я. Чудех се как съм дал даже пари за нея. (не грешка подарих стойката за шлайфа- с тази поекспериментирах и накрая изхвърлих )
Жив и здрав и добре дошъл на форума. Ето пиша и проверявам (почти) думите да не забъркам пак некоя (някоя) (проверка в речника-(някоя- пусти западен диалект как пречи на културното общуване :-D )
От лидъл днес инструмент не си взех (другия четвъртък ще отнеса нещо се очертава), но си взех един намален аржентински рибай стек- Върло квалитетно (много качественно в превод за колегата специално)
oberst - специалист
Така, де - знам къде ги продават и мога да я разгледам и пусна за проба, за разлика от тези в Лидл, които са котка в чувал. Ми, бошът без товар дава към две десети отклонение, ако му размърдаш корпуса. От самото начало казах, че говоря за оригинала, защото парксайдът е негов клонинг и май е ребрандиран Шепах.

Ако стойката ти е била парксайдска или някакъв друг подобен ЦАМ, ясно че не става. Големите "предимства", които ми изброи са в стил "луд на шарено се радва". Сглобката към колоната е меко казано щедра и с пластмасови елементи, а лагеруването на шпиндела разчита на лагерни легла в различни елементи, което автоматично поставя тази играчка в класа на бормашина със стойка. Аксиален лагер никъде не видях в схемата, но за сметка на това има лампички, дисплей и най-вече този дайрект драйв, който според теб е предимство, докато всеки обърсал се покрай машиностроенето ще се изсмее що за евтин пиниз е. Ти сигурно си мислиш, че клиновидните ремъци са отживелица от соца и са недостатък. За пореден път казвам - ако струваше 200 кинта с ДДС, нямаше да се намесвам в темата. Обаче сега като върнах назад по страниците, ти май си купил стария модел, а не това, дето беше в брошурата... Ако е така, имаш два пъти повече мотивация да се мяташ на амбразурата и да се самоубеждаваш каква страшна далавера си хванал.
dido1975 - специалист
нед яну 26, 2020 5:01 pmoberst написа:
Обаче сега като върнах назад по страниците, ти май си купил стария модел, а не това, дето беше в брошурата... Ако е така, имаш два пъти повече мотивация да се мяташ на амбразурата и да се самоубеждаваш каква страшна далавера си хванал.
Ако беше проверил още малко, щеше да знаеш, че моделът от брошурата никога не е продаван. Нещо за което писахме в предишните страници. А моделът, който си е купил Чолев, е на не повече от 2 месеца.
oberst - специалист
нед яну 26, 2020 5:25 pmdido1975 написа:
Ако беше проверил още малко, щеше да знаеш, че моделът от брошурата никога не е продаван. Нещо за което писахме в предишните страници. А моделът, който си е купил Чолев, е на не повече от 2 месеца.
Сега погледах и по-назад, както и в нета. Ми, то още по-зле става така - хем има заблуждаваща реклама и това е директно за КЗК, независимо от всичките им disclaimer-и по брошурата, хем видях и колко струва това на Запад. Ми, то там е 250 лева, пък тук е 400. Съвсем стана циганска цялата работа, даже по-зле - българска...

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: