Нека намерим най-тънките цени.
jekasus - майстор
пишман_майстор написа:
пробити 6 дупки с ф-8мм с дълбочина около 100-110мм в бетон , и около 24 дупки в мазилка/тухли.
Много добре се представи.
пишман_майстор - майстор
Наистина? Е то тухлите са от "кухите" . Реално са пробити стените им ( да са общо по 3 сантиметра ) . Значи вс е нормално . Не съм го пробвал с 6мм как ще е , предполагам ще вдигне бройката отвори двойно.
Пропуснах да добавя, че свредлото , което съм ползвал , не е "оригиналното" от куфарчето му, Ползвано е свредло на Хилти с цяла твърдосплавна глава.
jekasus - майстор
пишман_майстор написа:
Значи вс е нормално
Да, при положение, че е измъчван на бетона - 10-11см с 8мм бургия.
radius - майстор
Той бетона да не се окаже от оня жълтия, дето по му прилича да му кажеш замазка :wink:
vikontii - помощник
чет юни 06, 2019 6:43 pmPassa написа:
чет юни 06, 2019 6:18 pmvikontii написа:
Здравейте, да се похваля. От днес съм горд собственик на акумулаторния храсторез. Вече е изпробван. Минах около 100 квадрата бурени до кръста. Батерията издържа славно, може и за още толкоз, че и повече. Индикатора за нивото все още е на горното ниво (за справка 3 нива са). Нямах време за целия двор, затова набързо само го пробвах. Засега му давам 6. Междувременно си взех и акумулаторния перфоратор, за да ползвам и двете батерии,ако се наложи. Добра изработка са.
Кой от двата модела си взел ? Мисля че бяха два типа. Едното беше храсторез, а другото ножица за трева с приставки.
Понеже и аз търся решение на проблема с бурените из двора.

И колко жилави са тези бурени до кръста с който се справя тази машина?
Не комбинирания уред, а само храстореза. Колебаех се между него и един, който е момента е на промоция в лидл Поморие за 65,но на ток. Бях скептичен относно мощността, но останах доста удовлетворен от уредчето.Бурените предния път ги минахме с коса. Но се къса два пъти жилото. Говоря за професионална still, с която общината минават обществените паркове. Направи ми впечатление, че става доста по-бързо, при това имаше някои бурени с по-дебели и леко дървесни стебла. Повечето бяха с около 1 см диаметър, при които нямаше проблем. Жилави са, единствено при тези дебелите, може би около 1,6 см диаметър малко се запъваше. За 25 минути минах 100те квадрата всякакъв вид бурени. Като минус, ако е за големи площи, не е удобно заради кръстта.
Прикачен файл:
received_430588841088211.jpeg
nikolson - майстор
чет юни 06, 2019 9:17 pmпишман_майстор написа:
Взех перфораторчето на 12в. Изпробвах го :
Плюсове : лек, без кабел, ниска цена, ниско ниво на вибрации
Минуси: ниска мощност, не знам как са на други марки с 12в батерии. Или аз имам по-големи очаквания.
Малък капацитет акумулатор, със заредена батерия пробити 6 дупки с ф-8мм с дълбочина около 100-110мм в бетон , и около 24 дупки в мазилка/тухли. Дупките са пробити в разстояние на около час. Т.е. с паузи на серии по 5-6 . Клекна и загря батерията.
Липса на втори акумулатор.
Препоръка: задължително покупка на втори акумулатор, ако ще се ползва ( и по възможност да е 4 ач ) .
Заключение: подходящ за предимно инцидентна работа, за закачане на картинки и пердета .
Жената го хареса и няма да го връщаме :D
Еми, покрива си параметрите. При 15-25 ампера ток, колко да издържи? Ако само завиваш видийки, щеше да е екстра. Те затова булките ги харесват, защото не мислят "системно", а конкретно, за тези неща. То самото им позициониране на инструментите е такова.
kuger - майстор
ср юни 05, 2019 11:30 ampastora написа:
пон юни 03, 2019 3:48 pmzz_stefanov написа:
пон юни 03, 2019 3:11 ampastora написа:
Някой да сподели мнение за такера от миналата събота ? :?:
Също и за зегето от четвъртък?
И компютъра за напояване от предстоящата събота?
Предишния програматор беше добър, ползвам го трето лято. За тоя ще видим, че и е по евтин.
Само един отговор. Никой друг ли няма впечатления от изброените продукти?
Първия, който пуснаха вече работи над 5 години. Сега пак съм с него, дори в момента "полива". С комплект качествени батерии си изкарва с лекота сезона.
За аварийни случаи си закупих и втория модел :-D
Passa - специалист
чет юни 06, 2019 10:09 pmvikontii написа:
чет юни 06, 2019 6:43 pmPassa написа:
чет юни 06, 2019 6:18 pmvikontii написа:
Здравейте, да се похваля. От днес съм горд собственик на акумулаторния храсторез. Вече е изпробван. Минах около 100 квадрата бурени до кръста. Батерията издържа славно, може и за още толкоз, че и повече. Индикатора за нивото все още е на горното ниво (за справка 3 нива са). Нямах време за целия двор, затова набързо само го пробвах. Засега му давам 6. Междувременно си взех и акумулаторния перфоратор, за да ползвам и двете батерии,ако се наложи. Добра изработка са.
Кой от двата модела си взел ? Мисля че бяха два типа. Едното беше храсторез, а другото ножица за трева с приставки.
Понеже и аз търся решение на проблема с бурените из двора.

И колко жилави са тези бурени до кръста с който се справя тази машина?
Не комбинирания уред, а само храстореза. Колебаех се между него и един, който е момента е на промоция в лидл Поморие за 65,но на ток. Бях скептичен относно мощността, но останах доста удовлетворен от уредчето.Бурените предния път ги минахме с коса. Но се къса два пъти жилото. Говоря за професионална still, с която общината минават обществените паркове. Направи ми впечатление, че става доста по-бързо, при това имаше някои бурени с по-дебели и леко дървесни стебла. Повечето бяха с около 1 см диаметър, при които нямаше проблем. Жилави са, единствено при тези дебелите, може би около 1,6 см диаметър малко се запъваше. За 25 минути минах 100те квадрата всякакъв вид бурени. Като минус, ако е за големи площи, не е удобно заради кръстта. received_430588841088211.jpeg
Мерси колега за изчерпателният отговор. Явно този храсторез може и да върши работа. И аз загледах че го дават да реже до 12мм бурени. А ти казваш че и 16мм си рязал даже. Може и да го купя и аз.
И аз се досетих че ако се режат по от ниско ще се наложи да се навеждам и неминуемо кръста ми ще страда. Но този уред не е за големи площи. По скоро той е за частично почистване след като вече е пръскано или основно косено.
Батерията е леко малка според мене. Трябва да е 20 волтова на 4 а/ч.
Ще погледна дали имаше и вариант с 20в батерия.

Интересно ми е този still какво жило е късал ? Само не казвай че е с жило, а не с стоманен кардан. Щото ако е така е далеч от профи. Ако говориш за кордата за косене, е нормално да се къса когато се мъчи с дебели и жилави бурени.
пишман_майстор - майстор
чет юни 06, 2019 9:52 pmradius написа:
Той бетона да не се окаже от оня жълтия, дето по му прилича да му кажеш замазка :wink:
Качествен е. И добре уплътнен. Става въпрос за носещ трегер 60см висок и един пояс ( пак същата марка 250 бетон )
Набързо разгледах с какви параметри са в този клас перфоратори . Д/г са подобни . Но на макита примерно му дават 14 мм макс и това пак с 1дж удар ( ако не се бъркам ).
Да не се окажат "японските" джаули, да нямат много общо с "лидл-ските" джаули....
falosa - напреднал
чет юни 06, 2019 11:06 pmPassa написа:
чет юни 06, 2019 10:09 pmvikontii написа:
чет юни 06, 2019 6:43 pmPassa написа:


Кой от двата модела си взел ? Мисля че бяха два типа. Едното беше храсторез, а другото ножица за трева с приставки.
Понеже и аз търся решение на проблема с бурените из двора.

И колко жилави са тези бурени до кръста с който се справя тази машина?
Не комбинирания уред, а само храстореза. Колебаех се между него и един, който е момента е на промоция в лидл Поморие за 65,но на ток. Бях скептичен относно мощността, но останах доста удовлетворен от уредчето.Бурените предния път ги минахме с коса. Но се къса два пъти жилото. Говоря за професионална still, с която общината минават обществените паркове. Направи ми впечатление, че става доста по-бързо, при това имаше някои бурени с по-дебели и леко дървесни стебла. Повечето бяха с около 1 см диаметър, при които нямаше проблем. Жилави са, единствено при тези дебелите, може би около 1,6 см диаметър малко се запъваше. За 25 минути минах 100те квадрата всякакъв вид бурени. Като минус, ако е за големи площи, не е удобно заради кръстта. received_430588841088211.jpeg
Мерси колега за изчерпателният отговор. Явно този храсторез може и да върши работа. И аз загледах че го дават да реже до 12мм бурени. А ти казваш че и 16мм си рязал даже. Може и да го купя и аз.
И аз се досетих че ако се режат по от ниско ще се наложи да се навеждам и неминуемо кръста ми ще страда. Но този уред не е за големи площи. По скоро той е за частично почистване след като вече е пръскано или основно косено.
Батерията е леко малка според мене. Трябва да е 20 волтова на 4 а/ч.
Ще погледна дали имаше и вариант с 20в батерия.

Интересно ми е този still какво жило е късал ? Само не казвай че е с жило, а не с стоманен кардан. Щото ако е така е далеч от профи. Ако говориш за кордата за косене, е нормално да се къса когато се мъчи с дебели и жилави бурени.
Един съвет за буренясал двор (имам 3500 квадрата двор) : Ако го изтървеш,само моторна коса ,но с нож ,а не с корда.Обикновено моторните коси се продават в комплект с нож храсторез. Това което е пуснато в лидъл е разкошно за подрязване на декоративни храсти и не е съобразено с навеждането до земята.Завиждам на колегата дето е окосил с храстореза около 100 квадрата.Има много як кръст. Аз не бих издържал на такова нещо,направо се мяткам по глава.А това ,което предлагат е разкошно за поддържане на жив плет.За оформяне на короната на декоративни борчета и такива.А с бурените ...тежката артилерия !

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: