Нека намерим най-тънките цени.
kartechar - специалист
вт апр 07, 2020 9:05 amatanasov2004 написа:
Моя кашон изглеждаше добре :-D 220 лв не ми се даваха, но сега като е "на далавера" - сложих в количката :-D В петък ще я "тествам" на вилата. Ако "изчисти" тревичките между плочките ще е добре, ще пробвам дали може да измие добре и бидоните от виното :-D Щото основно за това я взех и разбира се лятото да пера килимите на жената :-D Да питам какъв е захранващия маркуч ? :? Мисля от чешмата е 3/4 кран,дали ще е нужно някакав преход. Ще видим. Ако не ми харесва - връщам :) Гледам че има още 5 годишно "Гленд Орчи" - щото моето намаля доста :-D
Ползвал съм маркуч и 1/2, и 3/4. Присъединяването е с бърза връзка, така че маркучът ще е какъвто имаш. За тревичките ползвай дюзата с въртящата се съчма /турбо дюза :) /, както и за бидоните.
atanasov2004 - специалист
Благодаря колега! :)
Passa - специалист
На мене ми е по интересно като я включа на вилата дали ще има проблем с дебита на входа. Налягане няма на вилата и сложих хидрофор и сега налягането е от 3 до 1,5 бара. Тоест е ок.
Тука на моменти в гаража понякога, но рядко се чува как помпата засмуква и въздух или дебита не стига. И от чешмата излиза вода с въздух действително или пада дебита.

Уж я дават самозасмукваща, но ако изключа хидрофора на вилата сигурно ще вкара въздух. Имате ли идея може ли да смуче сама тази водоструйка при нисък дебит на входа.
radius - майстор
Колко да ти е нисък дебита, те по принцип са доста икономични и едва ли ще свърши водата.
На село я имам, но не съм си ходил заради карантината и стари родители от доста време, а въпросът ми е: дали мога да засмуквам вода с нея, понеже покрай тези дъждове се наложи да изхвърля доста литри от един плосък покрив и една помпа би ми дошла дюшеш :)
Загледах и градинската помпа от миналата седмица, но идеята за водоструйка ме блазни повече ;)
kr1100 - майстор
[quote=kartechar
Ползвал съм маркуч и 1/2, и 3/4. Присъединяването е с бърза връзка, така че маркучът ще е какъвто имаш. За тревичките ползвай дюзата с въртящата се съчма /турбо дюза :) /, както и за бидоните.
[/quote]
1. Да слага филтър преди водоструйката - не е скъп.
2. Въртящата дюза не е трайна при постоянна употреба едва си изкарва гаранцията. Съчмата трие в 1бяла шайба / явно не е полиамид/ защото шайбата се напуква и въртенето спира. Мислех да си правя шайби от полиамид, но след като на 2 пъти ми подмениха цялата машина защо да се мъча ?
burkov - специалист
За информация, имаше поне 6 водоструйки налични в магазина в София в завод Витоша.
Имаше и един останал ударен гайковерт.
The master - специалист
вт апр 07, 2020 12:45 pmPassa написа:
На мене ми е по интересно като я включа на вилата дали ще има проблем с дебита на входа. Налягане няма на вилата и сложих хидрофор и сега налягането е от 3 до 1,5 бара. Тоест е ок.
Тука на моменти в гаража понякога, но рядко се чува как помпата засмуква и въздух или дебита не стига. И от чешмата излиза вода с въздух действително или пада дебита.

Уж я дават самозасмукваща, но ако изключа хидрофора на вилата сигурно ще вкара въздух. Имате ли идея може ли да смуче сама тази водоструйка при нисък дебит на входа.

включи субтитрите.
Passa - специалист
вт апр 07, 2020 5:02 pmkr1100 написа:
kartechar написа:

Ползвал съм маркуч и 1/2, и 3/4. Присъединяването е с бърза връзка, така че маркучът ще е какъвто имаш. За тревичките ползвай дюзата с въртящата се съчма /турбо дюза :) /, както и за бидоните.
1. Да слага филтър преди водоструйката - не е скъп.
2. Въртящата дюза не е трайна при постоянна употреба едва си изкарва гаранцията. Съчмата трие в 1бяла шайба / явно не е полиамид/ защото шайбата се напуква и въртенето спира. Мислех да си правя шайби от полиамид, но след като на 2 пъти ми подмениха цялата машина защо да се мъча ?
Как разглобяваш турбо дюзата ? Загледах я и видях че е сглобена без винтове. Явно е с щипки. С отверка сигурно подпъхваш ?

вт апр 07, 2020 8:03 pmThe master написа:
вт апр 07, 2020 12:45 pmPassa написа:
На мене ми е по интересно като я включа на вилата дали ще има проблем с дебита на входа. Налягане няма на вилата и сложих хидрофор и сега налягането е от 3 до 1,5 бара. Тоест е ок.
Тука на моменти в гаража понякога, но рядко се чува как помпата засмуква и въздух или дебита не стига. И от чешмата излиза вода с въздух действително или пада дебита.

Уж я дават самозасмукваща, но ако изключа хидрофора на вилата сигурно ще вкара въздух. Имате ли идея може ли да смуче сама тази водоструйка при нисък дебит на входа.

включи субтитрите.
От клипа стана ясно че най добре е използване на водоструйката от питейният водопровод с подналягане от поне 1 бар. Може да се ползва като ползва вода от варел или компенсаторен съд които е по високо от водоструйката поне на метър за да има някакво налягане изобщо.
Както си и мислех.
Че е икономична е так, но иска входно да има налягане и дебит за да пълни помпата и да надува.
вт апр 07, 2020 2:53 pmsmartbomber написа:
На село я имам, но не съм си ходил заради карантината и стари родители от доста време, а въпросът ми е: дали мога да засмуквам вода с нея, понеже покрай тези дъждове се наложи да изхвърля доста литри от един плосък покрив и една помпа би ми дошла дюшеш :)
Загледах и градинската помпа от миналата седмица, но идеята за водоструйка ме блазни повече ;)
Явно ще можеш да правиш това, но дали ще имаш голям дебит на изхода като махнеш дюзите за да я ползваш като помпа не е много ясно и дали ще ти хареса така.......... :? Много шум за нищо и колко време ще помпи помпата в този режим без да се затормозява ...........
dido1975 - специалист
Защо от няколко дена ми изписва тази грешка и не мога да вляза в темата?

Прикачен файл

IMG_20200408_094232.jpg
IMG_20200408_094232.jpg (78.47 KиБ) Видяна 2678 пъти

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: