Нека намерим най-тънките цени.
cat - специалист
съб мар 07, 2020 11:32 pmradius написа:
Никълсън май искаше да каже, че е лека за тия джаули. Но пък ако джаулите са китайски,а килограмите от EU, що не :lol: При всички положения бих се доверил на Бош GSH 11, па нека е с 10J надолу.
Електрическите машини дори Бош са играчки в сравнение с хидравлични и пневматични къртачи , но пневматичните си искат захранване от винтов компресор с 50 л компресор няма как да стане освен ако ударния механизъм е много малък .
11 като и махнеш мотора остава съвсем малко .
Dessie - специалист
В някакво умопомрачение купих и аз пистолета за боядисване.... трябва ми да освежа таваните, но след отзивите тук се чудя дали изобщо да го отварям....
EDI - майстор
Връщай го.
Dessie - специалист
нед мар 08, 2020 10:43 amEDI написа:
Връщай го.
Благодаря, явно ще си хамалствам с мечето :-) :snakeman:
tntcom - специалист
Пробваи го, поне с вода. Може да са го пооправили за 1 година. Добре е че може и да го върнеш, ако не ти е от полза.
За тавани категорично не бих го ползвал. Може обаче да се ползва за неотговорни задачи външно, например ограда или фасада, като трябва да е голяма по площ, за да си заслужава парите.
Подходящо за интериор би било да се ползва този с компресора, ако имаш де, защото аз нямам.
Dessie - специалист
нед мар 08, 2020 11:29 amtntcom написа:
Пробваи го, поне с вода. Може да са го пооправили за 1 година. Добре е че може и да го върнеш, ако не ти е от полза.
За тавани категорично не бих го ползвал. Може обаче да се ползва за неотговорни задачи външно, например ограда или фасада, като трябва да е голяма по площ, за да си заслужава парите.
Подходящо за интериор би било да се ползва този с компресора, ако имаш де, защото аз нямам.
Нямам компресор, а и за толкова малък ремонт не си струва да купувам. Идеята ми беше да си спестя хамалогията с мечето, че съм дребна и ми идва малко тежко :-) , а са 55 м2 тавани. За 15 м2 с грунда ми поокапаха врата и ръцете, та реших, че може да се улесня.... ми ще го пробвам във вторник, ще кажа бива ли...
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед мар 08, 2020 11:59 amDessie написа:
нед мар 08, 2020 11:29 amtntcom написа:
.. а са 55 м2 тавани...
Не бих си губила времето и нервите да пробвам пръскало без компресор. Върши работа единствено ако ще пръскаш обшивка на таван с импрегнатор, но това и пръскачка за лозе ще го направи.
За боядисване не трябва сила. Вземи си тесен, но широк валяк, среден косъм и хубав, дълъг удължител. Боядисвай с ръцете долу, за да не се умарят..
пишман_майстор - майстор
Таваните ги боядисвам с подходящо валяче и телескопична дръжка.
Навремето , преди да почна с компресори ( и да пуша цигари ) , съм боядисвал с прахосмукачка , хем с бои на алкидна основа . Прахосмукачката още я пазя от носталгия, буркана обаче не се сещам къде е .
Дори бях боядисал осмака на съседа си с русенска боя . На цялата махала балканчетата, моя първия мотоциклет - също. И то с боя тип "домашен" металик ( автоемайл с малко сребърен феролит ) .
Та мисълта ми е, че ако беше от този тип с отделната "духалка" ( като на Вагнер или подобни ) , ще върши къде по-добра работа. Такава ако излезе на лидл , ще съм любопитен дали ще е добър колкото едновремешната ми руска "техника".
Dessie - специалист
нед мар 08, 2020 12:20 pmn_a написа:
нед мар 08, 2020 11:59 amDessie написа:
нед мар 08, 2020 11:29 amtntcom написа:
.. а са 55 м2 тавани...
Не бих си губила времето и нервите да пробвам пръскало без компресор. Върши работа единствено ако ще пръскаш обшивка на таван с импрегнатор, но това и пръскачка за лозе ще го направи.
За боядисване не трябва сила. Вземи си тесен, но широк валяк, среден косъм и хубав, дълъг удължител. Боядисвай с ръцете долу, за да не се умарят..
Ми не влагам сила, взех си точно такова мече - дълго е около 30 см и удължител 2 м. Явно с времето трябва да натрупам опит :-)
npace - специалист
Ако смените дюзите с истински може да излезе нещо.
Повечето китайски боклуци като се сменят непосредствено работещите части могат да свършат около 50% от обещаното на етикета.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: