Нека намерим най-тънките цени.
Chefo77 - майстор
пет яну 03, 2020 11:22 pmпишман_майстор написа:
Че то на моите Рьоби си работят , хем не са нещо марка. И на ръчния ми циркуляр ( диуолт ) и на него си работят . Е вече на кучи студ не знам, то не съм и опитвал.
На кучи студ няма никакво значение дали работят, 'щото на кучи студ аз не работя ...

Гена, не говоря за безчеткова машина - вертът ми е съвсем четков - ама нали батериите коментираме?
kozl - майстор
пет яну 03, 2020 9:17 pmcholev написа:
Гаче под нулата новия перформънс не бачка. (без шлайфа)
E що верваш на клипа, нали имаш колекция - провери и ти.
А и аз предполагам, че при последната версия батерии, защитата по ток на инструмента е в него, та дори и батерията да е затоплена пак няма да тръгне, ако инструмента е студен.
И преположеният ми са, че двигателя на флекса е с по-голям диаметър и за това с по-малък ток се развърта. Така батерият му "загря" и после развъртя винтовръта :? Може би, а мое и друга да е причината :?
zz_stefanov - майстор
пет яну 03, 2020 11:38 pmjekasus написа:
zz_stefanov написа:
И аз ще изкарам боша
И двамата говорите за безчеткови инструменти?
Тая уйня не съм пробвал, даже ми стана интересно...
Не е безчетков. Говоря за възможността елементите да отдават ток при ниски температури. Те литиевите батерии не са добри под нулата. Теслите имат самоподгряване когато са паркирани.
Моят експеримент не е много коректен, защото корпуса на батерията беше 3,4 градуса. Завъртя го, оттам нататък тя ще се загрява сама и ще си работи.
kozl - майстор
А какво стопира тока към уреда в новата серия на батериите, като аз постнах снимки на платката, в която няма такъв елемент?
Та уреда е директно свързан за батерията и ако нещо спира да не върти ел.двигателя, то това не е в батерията :?
ky-kyy - майстор
Вчера си купих магнитна гривна :) Досега си държах един магнит в джобчето на куртката и си лепях видийки, ся вече, ще си ги лепя на китката :supz:
cholev - майстор
съб яну 04, 2020 7:04 amkozl написа:
пет яну 03, 2020 9:17 pmcholev написа:
Гаче под нулата новия перформънс не бачка. (без шлайфа)
E що верваш на клипа, нали имаш колекция - провери и ти.
А и аз предполагам, че при последната версия батерии, защитата по ток на инструмента е в него, та дори и батерията да е затоплена пак няма да тръгне, ако инструмента е студен.
...
Като гледам графика на температурата утре ще е под нулата. Но мога да пробвам само с перфоратора. До Бормашината не се доредих. Шлайфа разбрахме, че работи и под нулата.
kozl - майстор
Тука в Софето на Кабележков и Луи Айрян устояха неколко дни на щанда тези перформънс винтовръти, но след промяната в батериите аз вече немам колекционерски мераци.
cholev - майстор
пет яну 03, 2020 10:28 pmlov написа:
пет яну 03, 2020 9:17 pmcholev написа:
Гаче под нулата новия перформънс не бачка. (без шлайфа)
............................
Чолев ако не виждаш иди на дофтор да ти изпише едни цайси и погледни какво пише на батерията. Температурен диапазон за употреба от +10 до +40 градуса ... При -10 се спира всякаква работа с акумулаторни инструменти.
На батерията нищо не пише. Идеята на клипа е че другите инструменти бачкат под нулата, а новата серия включва защита. Единственно на ръководството на бормашината пише работна препоръчитена 4-40оС
А и с батериите грешиш доста. Основни моменти:
10-40оС е температура на съхранение на батериите, а не на работа. т.е. Ако си съхранил правилно и извадиш навън под нулата ще работи. Моите батерии от ноември-април са в къщи.
Някои батерии не са проблем да работят и под нулата. Например лед лион фенера 7.4в 5.2Ач е с работна температура -10-45оС
Нещо повече- ще ти открия страшна тайна: стартовата батерия е с работна температура 0- 60оС, като тествано работи и на -17оС. Е верно, тя е LiFePO4.
lov - майстор
Чолев няма какво да ми философстваш на тема батерии и елементи пък и контролери за тях. Твоето мнение хич не ме интересува и само ще си го преместя от единия крачол в другия.
Аде бегай да ги туряш във фурната че да направиш обратния тест на мамалигара да видим дали държат на висока температура. Ма не да пробваш дали ще завърти ами да го натовариш с работа. Чакам демонстрация. :lol:
cholev - майстор
съб яну 04, 2020 4:17 pmlov написа:
... че да направиш обратния тест на мамалигара да ...
Отворко, стига си се дънил. Тоя е чех :lol: . Какъв мамалигар.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: