Нека намерим най-тънките цени.
cat - специалист
вт дек 03, 2019 9:29 pmEDI написа:
Чолев, курбан трябва тук, жертва един вид.Някой Парксайд трябва да принесеш. :lol:
Принасянето в жертва на Park side е светотатство .
cholev - майстор
вт дек 03, 2019 9:29 pmEDI написа:
Чолев, курбан трябва тук, жертва един вид.Някой Парксайд трябва да принесеш. :lol:
Па може. Ей го 18в ударния винтоверт/ бормашина ветеран работи ли работи с таз батерия 2014г от лошите. Не мога да го гледам. Омръзна ми. Айде бе строши се. Баси железния апарат. Дай да те принеса жертва на някой. С тез загряващи батерии и лошо навит ротор. Не- гледам го и имам чуството че и той ме гледа и се хили. Ще има да чакаш демек. :lol:
jekasus - майстор
пон дек 02, 2019 10:24 pmPassa написа:
пон дек 02, 2019 9:12 pmjekasus написа:
Passa написа:
То си е точно като за отвертка и нещо повече.
Що говориш глупости?
Ами щото го има и знам точно какво може. С 8 ца и 10 мм бургия се спира във винкел - точка ! Самонарезки 6 мм във винкел ги върти, но капва бързо със стандартната батерия от 2 а/ч.
Та глупостите от теб.

Айде след последният взрив на прекъсвача на ударният и заминалата поредна батерия която разколачих сега да спреме да хвалиме тези машини вече. Вярно Ударният има сила да върти 15 мм отвор в дебел лист - 2,5 мм ламарина, но батерията му от 1,5 А/ч ще замине за пет такива отвора, поради високата консумация на ротора.

Апропо, за каква гаранция говориме тук, Лидл сменя стоката и връща пари в даденият от тях срок. Но резервни части и поддръжка никаква.

Я каква убавиня са спретнали от Компернас за да се самоизключи батерията програмируемо от калпавите им клетки.
Впрочем големият паяк на платката е Хайер :lol:

Изображение

Изображение
:)
пон дек 02, 2019 10:16 pmпишман_майстор написа:
Приятел ми се оплака днес, че нещо много бързо взела да се зарежда батерията му. Макс 15 минути и светва зелено. Казах му, че вероятно е пътник батерията. Чуди се батерия ли да си вземе или друг нов винтоверт от тазседмичната промоция.
На вас с тия 12в триъгълни, не ви ли се загрява батерията при зареждане в повечко?
Имам го и аз , също и малкият им перфоратор .
И да двата им загрява батерията при зареждане, според мен не толкова безобидно. Загряват си.
Пътник е батерията. Така правят и моите преди да ги разколача за нови като на снимката по горе, и греят при заряд естествено.


И за сравнение -Синият Бош на 18 волта е два пъти по компактен и малък от Ударният Парксайт, а мощтноста му е същата и батерията кара в пъти повече при еднаква работа.
Купи си стъпаловидни сверла, а не да мъчиш малкия.
За синия Б - понякога пиша за така наречени профи марки - къф уй разлика при три побивания на седмица? Понякога изобщо не съм доволен от тези марки, щото са същия уй, щото много рядко нещо да ми хареса, ако допре до ремонт - направо губя интерес...
Passa - специалист
Ами колега на jekasus, как да ти кажа - дето казват с трици маймуни не се ловяли. Та с какво мислиш пробивах отвора във вратата за шпионката...... беше със стъпаловидно свредло от Лидл. Имам доста комплекти от тия свредла и са добри наистина.
Но като пробвах с Райдера дето е на 12 волта преработен с гелови акута и той спря.

Та викаш да бях пробвал с 12 волтовият Змей след като цъфна Ветеранът. Ами вместо него взех Райдъра и накрая пак взех другият ветеран да си довърша работата.
28 Н/М на вертчето на 12 волта не са за тази работа, щото лъвът яде месо.

Относно синият Бош - там аз лично останах с друго впечатление че и работа свърших с него когато го ползвах и батериите читави и не се скапват бързо и даже не изгоря, че и в пъти по лек от Ветерана :) Цяла ограда от 36 метра извъртях на неудобна височина. Понеже тогава реших да не се доверявам на Лидлският великан и правилно съм постъпил.
Сега се замислих дали да не отворя и перфоратора на 18в да го видя дали има термо-паста на пускатела.......той поне за сега е свършил доста работа без проблеми, но......

Между другото пробвай ти да извъртиш някъде 10 мм отвор във 2 мм желязо с 12 волтовото вертче па макар и със стъпаловидното свредло.
Едно му е хубавото на 12 волтовият че не загрява и не гори, понеже няма сила. Просто спира :wink:
kozl - майстор
Аз най-често ползвам малката аку отвертка на Парксайд дето на задницата има фенерче. Е веднаж само позвах фенерчето га угасна тока и ми беше в ръката. Имам и още една същата такава без фенерче от друга марка. Интересното е разликата в зареждането. Лидълската се зарежда значително по-бързо от другата. Що тъй не знам, но за сега нямам намерение да ги ровичкам.
iliya_i - майстор
ср дек 04, 2019 1:39 amPassa написа:
Но като пробвах с Райдера дето е на 12 волта преработен с гелови акута и той спря.

Та викаш да бях пробвал с 12 волтовият Змей след като цъфна Ветеранът. Ами вместо него взех Райдъра и накрая пак взех другият ветеран да си довърша работата.
28 Н/М на вертчето на 12 волта не са за тази работа, щото лъвът яде месо.
Що за глупост е да пробиваш дупка в къщи с акумулаторна машинка. Единствената причина, дето се сещам, е да не си си платил тока!
kozl - майстор
ср дек 04, 2019 8:19 amiliya_i написа:
ср дек 04, 2019 1:39 amPassa написа:
Но като пробвах с Райдера дето е на 12 волта преработен с гелови акута и той спря.

Та викаш да бях пробвал с 12 волтовият Змей след като цъфна Ветеранът. Ами вместо него взех Райдъра и накрая пак взех другият ветеран да си довърша работата.
28 Н/М на вертчето на 12 волта не са за тази работа, щото лъвът яде месо.
Що за глупост е да пробиваш дупка в къщи с акумулаторна машинка. Единствената причина, дето се сещам, е да не си си платил тока!
Не газиш по кабели :-D
Когато си включил 5-6 машинки към мрежата и кабелите се преплели в паяжина на пода :shock:
Passa - специалист
ср дек 04, 2019 8:19 amiliya_i написа:
ср дек 04, 2019 1:39 amPassa написа:
Но като пробвах с Райдера дето е на 12 волта преработен с гелови акута и той спря.

Та викаш да бях пробвал с 12 волтовият Змей след като цъфна Ветеранът. Ами вместо него взех Райдъра и накрая пак взех другият ветеран да си довърша работата.
28 Н/М на вертчето на 12 волта не са за тази работа, щото лъвът яде месо.
Що за глупост е да пробиваш дупка в къщи с акумулаторна машинка. Единствената причина, дето се сещам, е да не си си платил тока!
Ами да колега - не си плащам тока и за това съм на аку захранване, а като заметнах котвите към външният стълб да се закача незаконно към мрежата и уцелих на ЧЕЗ пикапа за поддръжка ....... Страшна глупост е това да ползваш тия акумулатори. :wink:

Ако трябва да съм сериозен, откакто съм хванал в ръка акумулаторен верт бил той на Бош или на Парксайт не съм вадил Елтоса на кабел от шкафа. А и той е само за дупчене. Ако трябва да се въртят види, не става щото няма редуктор и Н/М.
И за фини и за големи отвори вертовете са къде къде по удобни и практични. Като се наложи да правиш нещо по високи и неудобни места далече от ел захранване е безценно. Проблема е единствено в калпавите батерии и лошата сглобка на машината.

При флексовете - винаги трябва да гледаш да не срежеш кабела и да не ходиш по него. Но там консумацията е много голяма и се налага да се закачвам незаконно към мрежата при по продължителна работа. Ако е само за една скоба да срежа е идеален. :lol:

Ветерана има и лек ударец- пробива и за дюбели в банята. Та 3 в 1 си е къде къде по добро от един Елтос с кабел.

------------
Това е платката в пакета от 2015 г. Разликата е очевидна- по проста и семпла.

Изображение

2014 г.

Изображение

------------
cholev, тия мошеници ви източиха яза щото стената му е спукана и не го ремонтираха а усвоиха парите. Но вие това го знаете. Ти искаш миялната машина да работи. Тя иска вода. :)

Можеш да принесеш в жертва някоя батерия -укъси я и ще стане ефектно жертвоприношение за дъжд. Едва ли ще помогне обаче. Обаче явно сушата влияе добре на батериите ти - те влага не харесват. Така че е ясно защо работят без проблем при теб. Даже ми се струва че и ти имаш общо с водната криза в Перник. :lol:

При теб дилемата е - или миялна машина или батерии и Парксайт. :lol:
Последна промяна от Passa на ср дек 04, 2019 1:19 pm, променено общо 1 път.
пишман_майстор - майстор
Елегантно си отлепил пластинките от точковите заварки. Как си процедирал?
iliya_i - майстор
ср дек 04, 2019 10:19 amkozl написа:
ср дек 04, 2019 8:19 amiliya_i написа:
ср дек 04, 2019 1:39 amPassa написа:
Но като пробвах с Райдера дето е на 12 волта преработен с гелови акута и той спря.

Та викаш да бях пробвал с 12 волтовият Змей след като цъфна Ветеранът. Ами вместо него взех Райдъра и накрая пак взех другият ветеран да си довърша работата.
28 Н/М на вертчето на 12 волта не са за тази работа, щото лъвът яде месо.
Що за глупост е да пробиваш дупка в къщи с акумулаторна машинка. Единствената причина, дето се сещам, е да не си си платил тока!
Не газиш по кабели :-D
Когато си включил 5-6 машинки към мрежата и кабелите се преплели в паяжина на пода :shock:
За една дупка за шпионка? :?

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: