Нека намерим най-тънките цени.
ZEDYCUS - майстор
:-D Еди жената не те ли е пречукала 15 години да режеш в къщата. Или за всеки ряз ходиш навън. :razz:
EDI - майстор
Даже на улицата режа - и в къщи и на вилата, че такава прахоля и виене се носи особено от греса, не ти е работа. :-D :lol:
dido1975 - специалист
лежа си и се чуда дали не ми е време за настолен циркуляр от лидал.
Бих ти препоръчал циркуляра с изтегляне
dido1975 - специалист
Впечатления от настолния ъглошлайф от утре?
iliya_i - майстор
пет фев 28, 2020 9:17 pmdido1975 написа:
Впечатления от настолния ъглошлайф от утре?
Питай ги утре, защо са го кръстили така. Ъглошлайфа е машина за шлайфане с ъглова глава. Това си е чиста машина за рязане. Нито е за шлайфане, нито е ъглова. :-D
cat - специалист
пет фев 28, 2020 9:17 pmdido1975 написа:
Впечатления от настолния ъглошлайф от утре?
Въпреки че не ми харесва размера лятото я вземах че ми зтрябва нещо малко лесно за разнасяне и качване на покрив . Машинката не е лоша но е мъничка освен винкел , профили и тръби друго не може да реже и това с нов диск като се захаби диска на 1/3 е мъка . Диска с който я дават го махни тънък е и криви ряза вземи си дебел диск , с такъв тип машина се подава леко да може да не криви така че на производителност не разчитай тая пластина която определя ъгъла на рязане при мен е горе долу точна но ако искаш прецизни рязове чертаеш с ъгломера на един профил и си нагласяш по него пластината . Моята има някакво жужене в четкодържателя ама си работи не съм я отварял .
cat - специалист
пет фев 28, 2020 9:28 pmiliya_i написа:
пет фев 28, 2020 9:17 pmdido1975 написа:
Впечатления от настолния ъглошлайф от утре?
Питай ги утре, защо са го кръстили така. Ъглошлайфа е машина за шлайфане с ъглова глава. Това си е чиста машина за рязане. Нито е за шлайфане, нито е ъглова. :-D
Защото ако бяха написали отрезна машина щяха да я купуват да си режат салам :-D и щяха да се чудят що хрупа :-D .
dido1975 - специалист
Взех го въпросния ъглошлайф. Първи впечатления: малък, компактен, удобен за пренасяне. Не мога да очаквам чудеса от него. За домашна употреба става. НО! При рязане на правоъгълен профил, с лекота отрязва горната и страничните части на профила. Но на долната/основата, се "запъва". Желязото се зачервява от търкане, а не се реже. Конструктивен ли е проблема или би се решил с друг диск?
Passa - специалист
съб фев 29, 2020 9:50 pmdido1975 написа:
Взех го въпросния ъглошлайф. Първи впечатления: малък, компактен, удобен за пренасяне. Не мога да очаквам чудеса от него. За домашна употреба става. НО! При рязане на правоъгълен профил, с лекота отрязва горната и страничните части на профила. Но на долната/основата, се "запъва". Желязото се зачервява от търкане, а не се реже. Конструктивен ли е проблема или би се решил с друг диск?
Машината е слаба, а основата на винкела най дебела -ъгъла. Така там става най трудно за рязане.
cat - специалист
Всичките го правят но 355 мм машините за по мощни и не се усеща . За да не го прави цялата машина трябва да е изнесена по напред тогава ще трие по малка площ и рязането ще е по лесно .

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: