Нека намерим най-тънките цени.
koveslav - майстор
Абе обичам истински работещата техника и затова се дразня,иначе поговорката че "целта оправдава средствата" си е валидна и за скъпа и за евтина техника.
Направих над 20 среза на черни тръби със стена 3мм,надялках си няколко заготовки за струговане от Ст45 плътно ф20 и станаха с прилично прави чела,изчистих заваряваните краища на шини с дебелина 5мм......лентата продължава да реже,а не съм изразходил примерно 4-5 диска 125мм,работих на топло и работих на удобно върху големия тезгях,без да изцапам напраша или изгоря каквото и да било.Накрая просто сметох с четката две шепи стружки и всичко беше ок.
Истинската машина точно от този тип струва 1000лв,с точен нониус и хубаво менгеме,с бърз монтаж и демонтаж на машината към стойката,с управление и от спусък при ръчна работа и с удобно разположени върху корпуса бутони пуск-стоп за стационарна работа,осигурена с каталог и с прилични цени на резервни части и т.н.Разликата е,че тя е 1000 лв вложени на сигурно,спрямо 220 вложени на късмет....Май пак ще заложа на сигурното в крайна сметка.
Има сравнително евтини малки стационарни машини,но за малка работилница стационарна лентоотрезна машина не виждам как ще ми е полезна,по-скоро ще стои като паметник и ще трябва всеки материал да се мъкне задължително при нея,а няма да може тя да ходи при материала или обекта.Повече рабона ми вършат машините които могат лесно и бързо да се местят,прибират,позиционират,дори да се качат в багажника и да отидат когато и където е нужно.
nikolson - майстор
https://www.milwaukeetool.eu/m12-sub-co ... m12-bs-eu/
До 4 см, под 3 кг, около 350 лева гола машина.
koveslav - майстор
нед дек 08, 2019 1:50 pmnikolson написа:
До 4 см, под 3 кг, около 350 лева гола машина.
Не се съмнявай,че съм я преслушал,има я и на нашия пазар.Много е малка.Сигурен съм,че ще реже,имам саблен трион от тази серия на тази марка и колкото и да не ми се вярваше реже,та пушек се вдига.
nikolson - майстор
Milwaukee-то е до 4см, следващото е Бош, до 6см, за стотина лева повече.
burkov - специалист
Някой с Лидл в района дали може да погледне за лазерния нивел. Търсих в София в хладилника и в рингмол, но не открих. Много ще съм благодарен.
Lutchezar - майстор
нед дек 08, 2019 8:22 pmburkov написа:
Някой с Лидл в района дали може да погледне за лазерния нивел. Търсих в София в хладилника и в рингмол, но не открих. Много ще съм благодарен.
На Евлоги Георгиев. В събота вечерта бяха 6. Купих един за приятел. Та оставих 5 нивелира
burkov - специалист
Много благодаря :prayer:
koveslav - майстор
нед дек 08, 2019 7:44 pmnikolson написа:
Milwaukee-то е до 4см, следващото е Бош, до 6см, за стотина лева повече.
Бош и Хитачи едва ли някога ще купя...
Stoyanov/Krasimir - напреднал
съб дек 07, 2019 7:09 pmZEDYCUS написа:
Днеска разглеждах лентовия трион на брошурата(свалих и ПДФ с информация), а после и в магазина. Ми не намерих някъде да пише колко е дължината на лентата и колко реже при монтирано положение, пише само за свободно ползване на ръка. В Магазина всички ми се видяха с отворени кутии. Почудих се и засега се въздържах, но гледам няма много мерак и ще се чудя още ден два, та може и да взема един за металните заигравки. Цените на другите марки дори и Гуде, под 400-500 не видях.
Аз си го взех с монтирана стойка под 45 градуса ако режеш в началото на профила може да режеш до 45мм профил но ако го режеш от средата е около 30-35мм не ми остана свободно време за да си поиграя повече с него само го пробвах дали бачка и отрязах един профил 45 мм да видя дали реже точно .
npace - специалист
пон дек 09, 2019 8:24 pmkoveslav написа:
Бош и Хитачи едва ли някога ще купя...
Хитачи защо?

Аз взех резачката, дзвер голям. :-D

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: