Нека намерим най-тънките цени.
themask - специалист
нед апр 14, 2019 8:10 amkozl написа:

Па аз се замислям за какъв чеп ми е саблен трион :?
Аз, например, си разфасовах прасето с него... поради липсата на сатър :-D
Lisko - майстор
нед апр 14, 2019 8:28 amLazarGanev написа:
нед апр 14, 2019 12:41 amLisko написа:
А за къв чеп стърчи тоя чеп от стената?
:-D
Дърводелеца си е дърводелец, железара си е железар - на мен ми изглежда като медна тръба и въпроса, който се поражда е защо тоя тъпак я реже толкова близо до стената и толкова накриво :-D
Отделно въпроса колко ще е обелена стената накрая.
cat - специалист
Сабленият трион ми свърши много добра работа на един таван рязах доста профили 6х3 см и два П профила 10х5 см отряза ги без проблем но реже по бавно от флекса
fore - майстор
нед апр 14, 2019 1:02 amthemask написа:
нед апр 14, 2019 12:07 amfore написа:
Аз тази турбо-дюза едва ли ще я ползвам. Не ме впечатли нито с налягане нито с конуса който прави. Даже не знам къде да я ползвам. А и това да е проблема. Самата водоструйка и другите накрайници щом работят не е фатално. А вероятно тази пластмасова шайба може да се замени или с метална или да се залепи.
То с тази водоструйка няма как да те впечатли коя да е дюза :-D
Ама ти я пробва и имаш опит с други или просто си спамиш по традиция. Защото аз съм много доволен. А имам опит с още два Керхера. Единият е трифазен на 4 колела и е Пароструйка с нафта, а другият е като Лидлският. Значи и двата имат по силна струя и уморяват ръцете, но ефекта е същият накрая, пак се налага търкане ако има застояла мръсотия. Лидлската сваля същата тази мръсотия и с малко търкане с гъбата и подсушаване с парцала колата стана джам. Повече не ми трябва.
cholev - майстор
нед апр 14, 2019 8:28 amLazarGanev написа:
нед апр 14, 2019 12:41 amLisko написа:
А за къв чеп стърчи тоя чеп от стената?
:-D
Дърводелеца си е дърводелец, железара си е железар - на мен ми изглежда като медна тръба и въпроса, който се поражда е защо тоя тъпак я реже толкова близо до стената и толкова накриво :-D
Това е реклама и показва възможностите на инструмента. т.е би ли подсказал с какъв друг инструмент ще отрежеш тръбата на нивото на стената. А изкривения нож е не криво рязане, а възможност при рязане ножа да е под ъгъл усукан и така да срежеш минимално близко до стената.
Сабления трион е един от ценните инструменти.
jekasus - майстор
Купих миксера, може би другата седмица ще го пробвам.
За саблен трион имам мерак, но засега ще изчакам.
agj - майстор
нед апр 14, 2019 4:18 pmcholev написа:

Това е реклама и показва възможностите на инструмента. т.е би ли подсказал с какъв друг инструмент ще отрежеш тръбата на нивото на стената.
С лист за ръчна ножовка.
kr1100 - майстор
[quote=fore
Аз тази турбо-дюза едва ли ще я ползвам.
[/quote]
Не знам с коя водоструйка си , а и не ми се рови назад. Писах за тази уж с 150 бара. А пък и за каквo да се мъча да правя шайба след като гаранцията я покрива и сменят машината ?
Последна промяна от kr1100 на пон апр 15, 2019 11:18 am, променено общо 1 път.
themask - специалист
нед апр 14, 2019 1:10 pmfore написа:
Ама ти я пробва и имаш опит с други или просто си спамиш по традиция. Защото аз съм много доволен. А имам опит с още два Керхера. Единият е трифазен на 4 колела и е Пароструйка с нафта, а другият е като Лидлският. Значи и двата имат по силна струя и уморяват ръцете, но ефекта е същият накрая, пак се налага търкане ако има застояла мръсотия. Лидлската сваля същата тази мръсотия и с малко търкане с гъбата и подсушаване с парцала колата стана джам. Повече не ми трябва.
Да, традициите трябва да се спазват.
Значи по твоите думи ако съди човек, ще рече, че като си купиш скъпа и мощна водоструйка, ще се прецакаш, защото единственият ефект ще са изморените ти ръце, така ли? :lol:
Ти очевидно екстензивния си опит с водоструйки си го приложил единствено в измиване на автомобили. Да те светна - имат доста други приложения, в които не търкаш с гъба, ползваш и другите дюзи и приставки, и някак съумяваш да вложиш смисъл в елементите, за които си платил повече от лидълския лъки бой. :partyman:
fore - майстор
нед апр 14, 2019 7:29 pmthemask написа:
нед апр 14, 2019 1:10 pmfore написа:
Ама ти я пробва и имаш опит с други или просто си спамиш по традиция. Защото аз съм много доволен. А имам опит с още два Керхера. Единият е трифазен на 4 колела и е Пароструйка с нафта, а другият е като Лидлският. Значи и двата имат по силна струя и уморяват ръцете, но ефекта е същият накрая, пак се налага търкане ако има застояла мръсотия. Лидлската сваля същата тази мръсотия и с малко търкане с гъбата и подсушаване с парцала колата стана джам. Повече не ми трябва.
Да, традициите трябва да се спазват.
Значи по твоите думи ако съди човек, ще рече, че като си купиш скъпа и мощна водоструйка, ще се прецакаш, защото единственият ефект ще са изморените ти ръце, така ли? :lol:
Ти очевидно екстензивния си опит с водоструйки си го приложил единствено в измиване на автомобили. Да те светна - имат доста други приложения, в които не търкаш с гъба, ползваш и другите дюзи и приставки, и някак съумяваш да вложиш смисъл в елементите, за които си платил повече от лидълския лъки бой. :partyman:
Аз те питах дали я пробва, но доколкото разбирам си говориш на изуст.

Утре ще изпера един изкуствен килим купуван преди 10 години от Карпет макс. Така че ще ползвам и другите приставки, който работят отлично.

Мил съм и доста време колите си на ОМВ. Доста яки пароструйки са и там. Пак са с нафтов подгрев. Първият път докато
свикна със системата щях да си счупя стъклото като отлетя пистолета. Понеже ги бяха направили, като пуснеш кеша и стартира струята. После ги преработиха да се пуска като на нормалните от спусъка на пистолета.
И да ти издам една тайна- все ми се налагаше да търкам ! Търкам с четката, търкам с гъбата и накрая подсушавам с гюдерията и за 2 лева ставаше джам, но ползвах и един течащ маркуч с топла вода отзад до прахосмукачките който тече когато бензинджията го пуснеше. С него си доизмивам замазваниците и гюдерията от мръсотията, щото без търкане нищо не става !
И на жената Мерджана като го миех при тъста с трифазната, не тръкнех ли си оставаха замазваниците.

А Лидлската е отлична за моите цели. В гаража не ми трябва циклон да наводня стените, ел инсталацията и стилажа. И кажи речи с кофа вода измих колата. Понеже крайният канал - шахта е по ниско от уличните колектори и виждам какво е количеството на изхабената вода преди да попие в бетона. Разликата е пренебрежимо малка между "добрият Керхер" и Лидлският вариант.

А твоят опит не разбрах точно какъв е с този тип техника ......... освен че режеш прасето с прободен трион..... Незнам с водоструйката какво би сътворил и къде би я ръгнал, та била тя и Керхер. :lol:

Та спри да даваш акъл без да си наясно с нещата. Много хора вече дадоха мнение за този уред и то беше положително, както и моето е такова.

Приложения наистина има много, но ти явно ползваш нещата доста екзотично господин Екзотика..... :prayer:


---------------------
нед апр 14, 2019 5:21 pmkr1100 написа:
fore написа:
Аз тази турбо-дюза едва ли ще я ползвам.
Не знам с коя водоструйка си , а и не ми се рови назад. Писах за тази уж с 150 бара. А пък и за какво да се мъча да правя шайба след като гаранцията я покрива и сменят машината ?
С последният модел водоструйка, за която говориш и ти. PHD 150 G4. Но тази дюза не бих казал че е много важна. Водоструйката е 120 бара нормално, а 150 макс. И в първоначалният момент засмуква въздух докато се обезвъздуши. А я захранвам от подземно ниво с тръба 1/2. Дебит и налягане да те утрепе ! Щом засмуква въздух в началото значи е сила. И струята не се бара. Сваля застоялата мръсотия от вратите. Значи си е баш..........

-----------
нед апр 14, 2019 4:18 pmcholev написа:
нед апр 14, 2019 8:28 amLazarGanev написа:
нед апр 14, 2019 12:41 amLisko написа:
А за къв чеп стърчи тоя чеп от стената?
:-D
Дърводелеца си е дърводелец, железара си е железар - на мен ми изглежда като медна тръба и въпроса, който се поражда е защо тоя тъпак я реже толкова близо до стената и толкова накриво :-D
Това е реклама и показва възможностите на инструмента. т.е би ли подсказал с какъв друг инструмент ще отрежеш тръбата на нивото на стената. А изкривения нож е не криво рязане, а възможност при рязане ножа да е под ъгъл усукан и така да срежеш минимално близко до стената.
Сабления трион е един от ценните инструменти.
Чолев това са разбирачи, като казвама разбирачи имам в предвид екзо-разбирачи....... :prayer: остава ни само да се преклоним пред тях ! :prayer: :lol: :lol:
Последна промяна от fore на нед апр 14, 2019 9:11 pm, променено общо 1 път.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: