Нека намерим най-тънките цени.
grizan1980 - специалист
чет май 23, 2019 6:43 amkozl написа:
вт май 21, 2019 9:32 pmcholev написа:
вт май 21, 2019 8:37 pmjekasus написа:
...

Това наистина ме дразни...
Споко пичове. Има решение :razz:

Понеже немам време да анализирам клипа, та въпроса ми е:
Само шлицовете ли са проблема за взаимозаменяемост? Как се зареждат батериите :?
Ако има промени в електронните схеми както е при от 18 на 20V батерии, то зареждането трябва да става само в съответното зарядно.
При ъпгрейта на батериите от 18 на 20V разликата е само в капацитета на елементите - от 5 по 1500 mAh на 5 по 2000 mAh. При тези само надписите се различават.
Не е баш така , в платката на 20V батериите са изчезнали доста от силовите елементи на 18V.....
kozl - майстор
чет май 23, 2019 8:08 amgrizan1980 написа:
Не е баш така , в платката на 20V батериите са изчезнали доста от силовите елементи на 18V.....
Моето мнение, че си пропуснал едно ниво на батерийните модификации и пишеш за следващото, за което аз съм писал нейде по форума, па даже и у тази тема.
пишман_майстор - майстор
ср май 22, 2019 12:05 pmФитилчо написа:
ср май 22, 2019 9:53 amnikolson написа:
При консумативите като свредла, да речем, нещата клонят към ЗЛЕ.
Зле е комплимент за лидълските бургии, особено ония зенкерните! Направо ако си бях купил пирони, по добре щяха да дупчат, егати боклуците !
Бях първия преди време когато споделих това, но "колегите" ме взеха на подбив и с асоциации към ник-а ми . Както и да е. Затова е форума, да се споделя. Ето ги и мненията отпреди 6 години.
чет апр 04, 2013 11:37 amпишман_майстор написа:
Да си изкажа мнението си за онези свредла с фрезенк..излязоха пълен таш@к :evil: аз си го знаех де, след като отворих кутията , ма викам един тест поне....пък те посиняха на третата дупка :x Като ги видите пак на "прИмоция" не си ги купувайте :axe:
чет апр 04, 2013 8:50 pmпишман_майстор написа:
Stefan_62 написа:
Аз също си заприходих от Лидл зенкери и при пробата в дърво си работят добре не забелязях да посинеят както казва колегата "пишман_майстор". Явно ги е пробвал в метал :lol:, а и от метчиците съм доволен, само още не съм изпробвал " Форстнер свредлата".
Хаха...в дърво беше, правих една пейка с дъски от салкъм , проблема не беше в зенкера,той е добре.Проблема е в самото свредло , ако може да се нарече така - то посиня,върха му .За тези които не знаят-прилича буквално на пирон с канал , но не и на свредло :evil: За чам-да ,там трудно ще посинее
EDI написа:
Е, то остава и в метал да ги е пробвал. :-D .пишман_майстор, я опитай да заточиш леко режещите ръбове на зенкера, да не би да нямат ъгъл и да трият, дали няма да стане.
Посмъртно не мож проби и поцинкована ламарина с него :-D
Това ,което ще направя е да сменя самите свредла и да сложа на новите зенкерите от Лидълските , смятам ,че така ще стане :razz: и проблем с пробиването не ще имам повече :wink:
Фитилчо - майстор
Използването на режещ инструмент от Лидъл и "много добри" в едно изречение е направо ЛУДОСТ !
Боклуци, кенефи, капачки за буркани е друга работа, там вече стоят добре в едно изречение :)))
lov - майстор
Тия зенкери с това конусно свредло са някаква абсолютна недомислица. Аз ги купувах май преди две години точно щото ми трябваха за едни кърпежлъци на стари мебели. Като видях че не става просто смених свредлата с нормални и всичко си дойде на мястото..
пишман_майстор - майстор
Така направих и аз. Смених самите свредла , като сложих зенкерите на тях. Странното е, че зенкерите са с еднакъв външен размер ( диаметър) , а вътрешните са си съответно според диам. на самите свредла. И сега аномалията : малките диаметри бургийки правят прекалено голям конус и ако не внимава човек с подаването , става гаф. Големите пък - недостатъчен "конус", малък такъв един. Абе...
lov - майстор
Ми то има винтове с най различна големина на главата. накои са направо като кабърчета. А и така е по лесна изработката на еднотипни детайли.
kozl - майстор
И така бетрията от малкия ъглошлайф PWSA 12 B1 не става за винтоверта PBSA 12 A1 и фенерчето PLLA 12Li A1. (може би разковничието е в маркировката "В1" и "А1" :?
Геометричната разлика е в разположението на шлицовете, както се вижда на снимката.
Прикачен файл:
Батерии Grizzly 12V-2A.jpg
Батерии Grizzly 12V-2A.jpg (96.18 KиБ) Видяна 2065 пъти

вт май 21, 2019 9:32 pmcholev написа:
вт май 21, 2019 8:37 pmjekasus написа:
...

Това наистина ме дразни...
Споко пичове. Има решение :razz:

Въпроса ми остава актуален:
Само шлицовете ли са проблема за взаимозаменяемост? Как се зареждат батериите :?
Ако има промени в електронните схеми както е при от 18 на 20V батерии, то зареждането трябва да става само в съответното зарядно :?
И тогава вместо да се махат шлицовете както е в клипа по-подходящо е да се прорежат корпусите на инструментите да приемат и от двата вида батерии, а зареждането да става в съответното зарядно, без възможност за поставяне на грешната батерия. :roll:
Последна промяна от kozl на нед май 26, 2019 6:57 am, променено общо 1 път.
comunikator - специалист
Тази батерия странната която я пускат за 40лв дали става на стария 12волтов импактор!?
grizan1980 - специалист
Май и 4ач батерия на 12 В няма да става за старите инструменти..... Те с тези техни серии Х 12 и Х20 ще ме откажат от тяхната техника......

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: