Нека намерим най-тънките цени.
fore - майстор
чет апр 25, 2019 11:07 pmThe master написа:
ср апр 24, 2019 10:25 amfore написа:
ср апр 24, 2019 7:24 amChefo77 написа:
И какво точно имаш предвид като използваш "пиърсинг", че и на мен не ми е ясно. Думата е ясна, но в каква връзка я използваш, щом става дума за перфоратор?
Иначе много сме докачливи ...
Човека преувеличава за да създаде по добро усещане за възможностите на уреда, а вие направихте от Мухата - Слон...... :lol: и търсите семантиката в думите му.

И сега да не почнете, - ама каква е тази муха дето става на Слон ......... :lol:
Не разбрах какво е общото на семантиката и използването на чуждици в българския език.
Заядливко :lol: , моного е късно за заяждане и ми се доспа. Айде утре. А и темата не е за това.

Семантиката изучава значението на думите. И вие търсите смисъла на думата Пиърсинг.......... била тя чуждица или българица.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
На човекът постингите му са такива, питащо заядливи..... Да си пие хапчетата и да ползва гугъл... Стига се обяснявахт/ме
The master - специалист
пет апр 26, 2019 6:16 amn_a написа:
На човекът постингите му са такива, питащо заядливи..... Да си пие хапчетата и да ползва гугъл... Стига се обяснявахт/ме
Е не са венцехвалещи постингите ми, но и не са заядливи. Как трябва да пита човек за да научи нещо или да му бъде пояснено нещо неразбираемо за него? Правилно има учебници по български език и кой прочел-прочел, кой разбрал-разбрал. Въпреки неодобрението ми към хора употребяващи и насаждащи чуждици в българския език, Ви пожелавам приятен ден и дано някой съхрани чистотата на езика ни, ние - едва ли. Още веднъж - приятен ден.
batVenci - специалист
Пускат нова телчарка...https://www.lidl.de/de/parkside-fuelldr ... a1/p298360
agj - майстор
ср май 01, 2019 8:50 ambatVenci написа:
Пускат нова телчарка...https://www.lidl.de/de/parkside-fuelldr ... a1/p298360
Тази е със завидните 120Ам. :lol: .Предишната беше 90 Амперова .
koveslav - майстор
чет май 02, 2019 1:12 amresistbody написа:
ср май 01, 2019 9:52 amagj написа:
ср май 01, 2019 8:50 ambatVenci написа:
Пускат нова телчарка...https://www.lidl.de/de/parkside-fuelldr ... a1/p298360
Тази е със завидните 120Ам. :lol: .Предишната беше 90 Амперова .
НЕ знам как ще заваря телчарка за 200лв, имам за 1000 и няма да я ползвам за дебело никога... или просто съм си свикнал с пръчките... :D:D:D Мой приятел имаше един измислен електрожен от лидъла, продадох му го и му взех един друг... е малко по-скъп но поне вече заваряват с него, а не го гледат.... телчарка под 400-500лв няма дето да работи...
Съдейки по снимките има една основна разлика между тази новата машинка и предишната и тя не е в ампеража.И ако съм прав и е пак на подобна цена,спокойно може да се каже,че дори и за почитателите на Лидъл старата си е чиста набутвация.
А колкото до ампеража и работа на дебело-ами зависи си най-вече от машината,а не от мощността.Не е въпроса дали успява да се достигне обявения ампераж,а трябва той да може да се поддържа в стабилен режим.Ако трябва на няколко прехода се прави шева и пак може да стане надеждно и с по-слаба машина,но трябва тя да е стабилна машинка и с прилично ПВ.
agj - майстор
чет май 02, 2019 3:55 pmfore написа:
Мисля че и ролката с телта седи хоризонтално отгоре, а не както при старата странично.
Страничното е по масово. А дали както е при новата им машина отгоре е по лошо нямам идея.
Ми тя и на старата машина, ролката с телта седеше хоризонтално отгоре :) Визуално само управлението е различно-на новата регулирнето
е безстепенно- и на напрежение и на телоподаване.А ,това със сигурност е по добре.
agj - майстор
А заварката -грозна , но пък яка! :-D


А този пък е направо уникален!Маската му е може три пъти по скъпа от лидълското чудо с което наплю тоя ауспух! :-D
koveslav - майстор
чет май 02, 2019 4:16 pmagj написа:
........ само управлението е различно-на новата регулирнето
е безстепенно- и на напрежение и на телоподаване......
Бинго!А безстепенно регулиране на трафова машина е сложно.Затова смятам,че има много голяма вероятност новата машина да е инвертор,което освен другите предимства ще означава,че ще е и правотокова,за разлика от старата.ПВ-то на инвертора също ще е доста по-добро в сравнение със стария жалък траф и т.н.
ПП И ако наистина се окаже така и цената пак е 100 евро,гледай сеир,сега вече със сигурност ще стане въргала пред Лидъл....
ben84 - специалист
Имам леки подозрения, че не е безстепенно а е ПК :partyman:

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: