Нека намерим най-тънките цени.
cat - специалист
Лазера може да се центрира то си пише в упътването , самото зеге криви то верно че и аз нямам кой знае какъв опит с дърводелство ама сравнено със моето зеге това не става ,старото ми и то беше китайче но си държеше прав ряз .
DMN - майстор
cat написа:
сравнено със моето зеге това не става ,старото ми и то беше китайче но си държеше прав ряз .
Поне имаш някаква база за сравнение и щом казваш, значи има нещо такова.
Макар че за рязането със зеге оказват влияние няколко фактора, за които се сещам - самото зеге, ножчето, твърдостта и дебелината на материала, оборотите, ръката....
И аз с моето не мога да режа право, но понякога с повече старание и усет почти се получава, говоря за по дълги срезове.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
По картинка, това зеге може би не ляга в ръката като онова зеге. И оттам да иде кривия срез.
kozl - майстор
А по линеал как е, ако бега от линеала :?
Chefo77 - майстор
Не, генерално е сбъркано това недомислие. Писал съм и за другите му недостатъци, нетолкова забележими за хора, които не използват такава машина професионално всеки ден, но набиващи се на очи за по-опитните.
Такъв тип зеге не се стиска като работи, не е от захвата на ръката.
J25 - напреднал
Някой да има представа,колко е минималното налягане с което може да работи компютърчето за поливане от днескашната оферта на лидъла?
pastora - помощник
съб юни 08, 2019 2:02 pmJ25 написа:
Някой да има представа,колко е минималното налягане с което може да работи компютърчето за поливане от днескашната оферта на лидъла?
По книжка го дават от 0,34 до 8,27bar-а.
пишман_майстор - майстор
Ключета тресчотъчни комбинирани на Овим ще има следващата седмица в немско. Предполагам ще ги има и при нас. Дано. Харесал съм си 8/10/12/13 и 16/17/18/19 https://www.lidl.de/de/powerfix-ratsche ... el/p300808
vikontii - помощник
пет юни 07, 2019 8:45 amfalosa написа:
чет юни 06, 2019 11:06 pmPassa написа:
чет юни 06, 2019 10:09 pmvikontii написа:


Не комбинирания уред, а само храстореза. Колебаех се между него и един, който е момента е на промоция в лидл Поморие за 65,но на ток. Бях скептичен относно мощността, но останах доста удовлетворен от уредчето.Бурените предния път ги минахме с коса. Но се къса два пъти жилото. Говоря за професионална still, с която общината минават обществените паркове. Направи ми впечатление, че става доста по-бързо, при това имаше някои бурени с по-дебели и леко дървесни стебла. Повечето бяха с около 1 см диаметър, при които нямаше проблем. Жилави са, единствено при тези дебелите, може би около 1,6 см диаметър малко се запъваше. За 25 минути минах 100те квадрата всякакъв вид бурени. Като минус, ако е за големи площи, не е удобно заради кръстта. received_430588841088211.jpeg
Мерси колега за изчерпателният отговор. Явно този храсторез може и да върши работа. И аз загледах че го дават да реже до 12мм бурени. А ти казваш че и 16мм си рязал даже. Може и да го купя и аз.
И аз се досетих че ако се режат по от ниско ще се наложи да се навеждам и неминуемо кръста ми ще страда. Но този уред не е за големи площи. По скоро той е за частично почистване след като вече е пръскано или основно косено.
Батерията е леко малка според мене. Трябва да е 20 волтова на 4 а/ч.
Ще погледна дали имаше и вариант с 20в батерия.

Интересно ми е този still какво жило е късал ? Само не казвай че е с жило, а не с стоманен кардан. Щото ако е така е далеч от профи. Ако говориш за кордата за косене, е нормално да се къса когато се мъчи с дебели и жилави бурени.
Един съвет за буренясал двор (имам 3500 квадрата двор) : Ако го изтървеш,само моторна коса ,но с нож ,а не с корда.Обикновено моторните коси се продават в комплект с нож храсторез. Това което е пуснато в лидъл е разкошно за подрязване на декоративни храсти и не е съобразено с навеждането до земята.Завиждам на колегата дето е окосил с храстореза около 100 квадрата.Има много як кръст. Аз не бих издържал на такова нещо,направо се мяткам по глава.А това ,което предлагат е разкошно за поддържане на жив плет.За оформяне на короната на декоративни борчета и такива.А с бурените ...тежката артилерия !
Всъщност двора е 600 квадрата бурени. Първите сто ги минах набързо, само докато пробвах храстореза :-D. С моторни коси го минаха мангосите, които ги наема общината за 50 лв. Да похваля пак храсторезчето. Че мина и по 18 мм буреняк. Е, малко се запъна, но последният вече беше доста твърд и жилав. За коса не ми се дават пари, понеже после ще си купя косачка, че и децата да се включват :-D Купих и пръскачка да напръскам с НАСА. С което мисля да прогоня бурените трайно от двора. Пък после ще си я ползвам за живия плет и дръвчетата.
LazarGanev - "Велик майстор"
ср юни 12, 2019 7:37 amvikontii написа:
пет юни 07, 2019 8:45 amfalosa написа:
чет юни 06, 2019 11:06 pmPassa написа:


Мерси колега за изчерпателният отговор. Явно този храсторез може и да върши работа. И аз загледах че го дават да реже до 12мм бурени. А ти казваш че и 16мм си рязал даже. Може и да го купя и аз.
И аз се досетих че ако се режат по от ниско ще се наложи да се навеждам и неминуемо кръста ми ще страда. Но този уред не е за големи площи. По скоро той е за частично почистване след като вече е пръскано или основно косено.
Батерията е леко малка според мене. Трябва да е 20 волтова на 4 а/ч.
Ще погледна дали имаше и вариант с 20в батерия.

Интересно ми е този still какво жило е късал ? Само не казвай че е с жило, а не с стоманен кардан. Щото ако е така е далеч от профи. Ако говориш за кордата за косене, е нормално да се къса когато се мъчи с дебели и жилави бурени.
Един съвет за буренясал двор (имам 3500 квадрата двор) : Ако го изтървеш,само моторна коса ,но с нож ,а не с корда.Обикновено моторните коси се продават в комплект с нож храсторез. Това което е пуснато в лидъл е разкошно за подрязване на декоративни храсти и не е съобразено с навеждането до земята.Завиждам на колегата дето е окосил с храстореза около 100 квадрата.Има много як кръст. Аз не бих издържал на такова нещо,направо се мяткам по глава.А това ,което предлагат е разкошно за поддържане на жив плет.За оформяне на короната на декоративни борчета и такива.А с бурените ...тежката артилерия !
Всъщност двора е 600 квадрата бурени. Първите сто ги минах набързо, само докато пробвах храстореза :-D. С моторни коси го минаха мангосите, които ги наема общината за 50 лв. Да похваля пак храсторезчето. Че мина и по 18 мм буреняк. Е, малко се запъна, но последният вече беше доста твърд и жилав. За коса не ми се дават пари, понеже после ще си купя косачка, че и децата да се включват :-D Купих и пръскачка да напръскам с НАСА. С което мисля да прогоня бурените трайно от двора. Пък после ще си я ползвам за живия плет и дръвчетата.
Ха, и аз съм можел да цитирам :cooler:

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 6" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: