Нека намерим най-тънките цени.
xxcc1
Здравейте,

Предстои ми подмяната на гредоред в стара къща (~50-70 годишна). Цялата квадратура, измерена от вътрешната страна на стените е 40 м2. Каква приблизителна цена на квадратен метър трябва да очаквам/търся от евентуалния изпълнител?

Също така ме интересува дали ремонтът се прави изцяло от вътрешната страна на сградата, или ще е необходимо да се дупчат стените. Това ми питане е продиктувано от факта, че само три от стените са достъпни, а за четвъртата ще трябва да се изисква разрешение от съседа (да се влиза в неговия двор, да се дупчи неговата стена и т.н.), а това на този етап не мога да съм на 100% сигурен, че ще се случи.

Имам и още един въпрос, който може би ще ви разсмее, но има ли възможност след като сградата няма плоча, гредоредът да се повдигне с няколко сантиметра нагоре, за да може височината на долните помещения да стане по-голяма? :?

Благодаря!
шоп - майстор
Моя съвет е да не питате първо за цена, а да си платите на конструктор, който да сметне дали сградата ще издържи тази утежняващя интервенция.

Иначе всичко може....проект... събаряне до гредоред, надзид, плоча... Може би разрешение от съседи...конкретика.
Така ще имате висок таван.
Разбира се ако трябва ще има укрепване на основи, колони, пояси и т.н.
xxcc1
:drinkers:
ср сеп 05, 2018 2:44 pmшоп написа:
Моя съвет е да не питате първо за цена, а да си платите на конструктор, който да сметне дали сградата ще издържи тази утежняващя интервенция.

Иначе всичко може....проект... събаряне до гредоред, надзид, плоча... Може би разрешение от съседи...конкретика.
Така ще имате висок таван.
Разбира се ако трябва ще има укрепване на основи, колони, пояси и т.н.
Наясно съм, че правилната последователност е да се консултирам с професионалист на място, но имотът не е мой на този етап и искам да си направя приблизителна сметка, дали изобщо има смисъл да влагам пари, енергия и вероятно 2-3 години от живота си, за да правя тези мащабни ремонти.

Иначе въпросният гредоред е между първи партерен етаж и първи жилищен. Партерът е висок 212, като ще трябва да се слагат плочки, горе таванът е напукан и трябва да се ремонтира, така че височината в партера ще стане още по-ниска. В първия жилищен пък стаите са ненужно високи (280), така че си представях вариант, в който партерът да стане 230, а горе да стане към 250-260.

А гредореда не мисля да лея плочи, а да го сменям отново с гредоред, така че от моя гледна точка няма да има утежняване.
Руди - майстор
Трябва хубаво да се огледа начинът на стъпване на гредореда върху стената.
(Оттук нататък гадая.)
Обикновено на това място стената има отстъп по широчина, на долния етаж
е по-дебела (тухла и половина или две тухли, а често и 50 см каменен зид),
а на горния става една тухла (25 см). В получения отстъп ляга надлъжна на
зида греда, за която се хваща гредореда.
(ако горните стаи са по-големи от долните, вероятно съм познал)
Понякога тази надлъжна греда е спестена и заменена от парчета (трупчета).
При старите къщи тази греда, скрита в стената най-често е силно изгнила
от времето и влагата и при ремонти се изхвърля.
(Спирам да гадая.)
Шансът за повдигане на долния етаж е на това място да се направи армиран
пояс с детайли за захващане към зида, който повдига нивото на надлъжната
греда (може и да е талпа, когато е върху пояс) или пък гредоредът се монтира
директно върху бетона.
Може да се повдигне гредата с 1 ред тухли или трупчета, но вариантът
с пояса има заздравяващ ефект.
nikolson - майстор
Доколкото разбирам, питащият няма намерение да отлива плоча, а да подменя гредите на гредоред между етажи. Или бъркам?

Тема "Подмяна на гредоред (приблизителни цени)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: