Нека намерим най-тънките цени.
Здравейте майстори, искам да си купя няколко малки парчета листова сртомана с различни дебелини и размери.
Проектът ми е малък и не ми се купуват огромни листи на квадртен метър, както ги продават в арматурните дворове.
Има ли място, което продава листова стомана на дребно? Примерно, да им поръчам да ми нарежат парчета с размерите, които им дам аз?
Или евентуално някакъв онлайн магазин за хоби проекти, който да продава малки стоманени листи (да речем 20X40 см)?
abcdefghijklmnopqrstuvwxz - майстор
Кажи за кой град, или и с куриер е опция?
Максималната дебелина колко е?
Brassmonger - специалист
Режат колкото кажеш, а вече има готови планки.
Благодаря за отгворите, колеги.
@Brassmonger, къде се продават въпросните готови планки?
шоп - майстор
Ти първо отговори от кой град си!
Ползвай търсачките, информация за фирми извършващи услуги в металообработването да искаш.
Ако кажеш парчета с какви размери искаш, бройки, дебелина и марка стомана искаш ще се намерят и съфорумци, които ще помогнат. Самия аз имам ръчни гилотини и абканти до 1м и доста марки листова стомана с дебелини до 3мм
Просто една скица би свършило работа за да не си говорим празни приказки.

Отпадък и парчета да искаш и много от нас изрезките ги даваме за скрап. :rolleyes:
Благодаря за отговорите, колеги!
@шоп, ще ти изпратя лично съобщение.
Здравейте майстори!
Търся да закупя парчета или едно по-голямо парче листова стомана с дебелина в границите 4-8 мм. Най-малкият необходим размер е 90-
100 мм - ширина, а дължината да е малко по-голяма или кратна на 100 мм. Примерно 10*20 см, 10*30 см и т.н.
Имам хоби проект, за който ми трябва малко материал. И затова не ми се закупува голям стоманен лист тъй като остатъка ще ръждясва навън, да не говорим за заеманото място и обикалянето му.

Има ли, някоя фирма, която се занимава с продажбана листова стоман на дребно?
Ще бъда благодарен, ако някой има нещо в излишък или нещо непотребно да ми го прати по куриер.
kr1100 - майстор
пет яну 07, 2022 6:01 pmokomola написа:
Има ли, някоя фирма, която се занимава с продажбана листова стоман на дребно?
Ще бъда благодарен, ако някой има нещо в излишък или нещо непотребно да ми го прати по куриер.
Откъде си ?
Има фирми - режат на гилотина листове , но пр. от лист 2х1 м режат на 1м и широчина ,избрана от теб пр. 0,5м / 1х 0,5м/ .Плащаш пр. 1х0,6м.Това парче 1х0,5 могат да ти го нарежат на по20-30... см , но за всеки удар на гилотината - има такса. Отделно ,че такива фирми има отрязани парчета от листове и можe да се подбере с близък до твоя размер , за да не плащаш голям лист.
Някъде 2015/16 г. са ми рязали лист с дебелина 7/8 мм.
Последна промяна от kr1100 на нед яну 09, 2022 10:32 am, променено общо 1 път.
пет яну 07, 2022 7:10 pmkr1100 написа:
Откъде си ?

[/quote]
От Димитровград. Търсих по складовете за вторични, но напразно.

Тема "Малки по размер парчета листова стомана - от къде?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: