• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13
Тук ще бъдат премествани, мненията и темите преди да бъдат изтрити окончателно.
fore - майстор
чет май 16, 2019 10:47 pmnikolov333 написа:
Добре де, не знам какъв ви е проблема на вас двамата, но понеже не сте единичен случай да се "дъвчем" във форума, започвам да го приемам като национална черта.. Чета основно в темата за обща култура, но такива безсмислени комуникации са и безполезни на практика... Сигурен съм, че всеки от вас по отделно може да е много по-полезен с мненията си, ако не се дъвчете постоянно, какво казал другия и защо не бил прав. Казвам го с цялото ми уважение, ако все пак решите да променяте нещата в тази посока... :partyman:
:partyman:
cholev - майстор
чет май 16, 2019 10:31 pmagj написа:
.....В същото време обаче, по високата мощност от 120Ам стига само за електроди 2,5мм :?
Един + от мене. Наистина щом за 2.5мм електрод са стандарт 70-90А за чий к*р са тези 120А. Май некакви пиар маркетингови шашми
agj - майстор
чет май 16, 2019 10:47 pmnikolov333 написа:
Добре де, не знам какъв ви е проблема на вас двамата, но понеже не сте единичен случай да се "дъвчем" във форума, започвам да го приемам като национална черта.. Чета основно в темата за обща култура, но такива безсмислени комуникации са и безполезни на практика... Сигурен съм, че всеки от вас по отделно може да е много по-полезен с мненията си, ако не се дъвчете постоянно, какво казал другия и защо не бил прав. Казвам го с цялото ми уважение, ако все пак решите да променяте нещата в тази посока... :partyman:
Разбирам те напълно ,явно наистина е неприятно да четеш спорове и дърления.Но не бих казал че подобни комуникации са безполезни.Проблема в случая е че хора четящи за обща култура няма как да пресеят вярното от подвеждащото,ако няма поне трети или четвърти които да внесе яснота в спора.Съжалявам за което!На мен явно ми е професионално изкривяване -не мога да търпя някой да твърди тъпо и упорито нещо което изобщо не е вярно!Та затова влизам толкова разпалено в подобни спорове!
nikolov333 - майстор
За мен лично заваряването на алуминий не е приоритет, но бих прочел с интерес какъв апарат може да се използва и какви са трудностите на заваряването му.. Ясно ми е, че се ходи на курсове за да го направиш качествено, но до тук от темата не научих, кой знае колко, защо е проблем..
agj - майстор
чет май 16, 2019 11:28 pmnikolov333 написа:
За мен лично заваряването на алуминий не е приоритет, но бих прочел с интерес какъв апарат може да се използва и какви са трудностите на заваряването му.. Ясно ми е, че се ходи на курсове за да го направиш качествено, но до тук от темата не научих, кой знае колко, защо е проблем..
Тук има малко информация : viewtopic.php?f=56&t=46743 но точно за алуминий е съвсем кратка ,но надявам достатъчно ясна!
Ако има нещо повече което те интересува аз съм готов да обясня ,естествено доколкото е в рамките на моята компетенция!
fore - майстор
Заваряване в защитна газова среда с плътен топящ се електроден тел (МИГ/МАГ заваряване) или така нареченото Телоподаващо
Вече е много популярен, може би защото се счита че е най-лесния за овладяване заваръчен процес.Принципно по този метод се заваряват успешно стомна,неръждаема стомана и алуминий. Преди да си купите Телоподаващо е необходимо да се определи вида на работата, която ще трябва да се извършва с него. Стандартните МИГ / МАГ заваръчни машини са подходящи за заваряване на алуминий само условно. Оптимални резултати могат да бъдат постигнати с помощта на импулсно-дъгови машини, или такива които са оборудвани със специална програма за заваряване на алуминий.Но цената на такива машини е доста висока .
Това е копираното инфо от нета в твоята тема agj.

Каква ще да е тази специална програма при телчарките.......ти кажи, и защо да е условно заваряванто с обикновена телчарка като ставало според теб без проблем.

Аз нали говоря глупости.

--------------------


nikolov333 аз можеби два ли три пъти посочих че за да се заварява алуминий трябва апаратът бил той ВИГ или МИГ/МАГ да има пулсов режим без значение как е реализиран. С чопър или с АС генератор на правоъгълни импулси които симулират променливо напрежение - пулсово 27kHz. Така се разбива окиса на Алуминия които се топи на по висока температура от самият метал. И без този пулсов режим заварката с чист правотоков апарат дори и да се получи ще е наплюта и лоша. А вероятно и заварчика трябва да е отличен.
Това е основният проблем на този мек и ковък метал с иначе ниска температура на топене. Аз лично не бих пробвал с моята телчарка да заварявам подобен метал.
по същество импулсната поредицата правоъгълни импулси на заваръчното напрежение с амплитуда 50V, разрушават повърхностната диелектрична коричка Al2O3 или, както е прието да се казва – почистват алуминия.
Това го постнах вече. Или аз съм невидим или ти провокираш нещо....... :? Вече незнам.
nikolov333 - майстор
Мир.. :-D :partyman:
agj - майстор
пет май 17, 2019 12:21 amfore написа:
Заваряване в защитна газова среда с плътен топящ се електроден тел (МИГ/МАГ заваряване) или така нареченото Телоподаващо
Вече е много популярен, може би защото се счита че е най-лесния за овладяване заваръчен процес.Принципно по този метод се заваряват успешно стомна,неръждаема стомана и алуминий. Преди да си купите Телоподаващо е необходимо да се определи вида на работата, която ще трябва да се извършва с него. Стандартните МИГ / МАГ заваръчни машини са подходящи за заваряване на алуминий само условно. Оптимални резултати могат да бъдат постигнати с помощта на импулсно-дъгови машини, или такива които са оборудвани със специална програма за заваряване на алуминий.Но цената на такива машини е доста висока .
Това е копираното инфо от нета в твоята тема agj.

Каква ще да е тази специална програма при телчарките.......ти кажи, и защо да е условно заваряванто с обикновена телчарка като ставало според теб без проблем.
-------------------
Точно така- машината няма да има проблем да работи с алуминиева и с неръждаема тел,обаче какъв ще е резултата при заваряването е отделен въпрос! При стандартните МИГ / МАГ заваръчни машини заваряването на алуминий не се получава на нужното ниво-грозна заварка с доста пръски!При определени условия обаче ,могат да се получат и задоволителни резултати.При условие че заваряваме чист алуминий ,резултата ще е по добър отколкото при заваряване на алуминиеви сплави.При заваряване на дебел или средно дебел детайл заварката ще по добра отколкото на тънки детайли.Съответно и по-мощната машина ще се справи по добре от по слабата.
По-добри резултати се получават с машина с микропроцесорно управление, оборудвана със специални програми.Обикновено програмите са за: мека или твърда стомана,неръждавейка и алуминий.Програмата задава нужните на апарата характеристики и параметри необходими за по качественото заваряване на съответния метал. Синергичния режим поставен към такава машина допълнително облагодетелства процеса на работа.
Оптимални резултати могат да бъдат постигнати с помощта на импулсно-дъгови машини,които могат да бъдат инверторни или както при твоя случай -конверторни.
nikolov333 - майстор
Благодаря за конкретния отговор.. поизясни ми се вече, донякъде.. :-D :partyman:
янко - специалист
За алуминий се сменя жилото с тефлоново,сменя се дюзата с малко по-голяма ,съответно газта с аргон или нещо подобно и се обръща поляритета,но ако машината не е предвидена за алуминий просто работи малко и сгъва телта.Трябва да има програма за алумин,или някакъв контрол беше ,не съм сигурен дали беше селф или нещо друго.Самата заварка не е нищо слижно и не трябва да се пречупва шланга че много лесно сгъва телта
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 13

Тема "Тема за заваряване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: