Нека намерим най-тънките цени.
пишман_майстор - майстор
Никой не изключва такъв вариант. Както споменах преди няколко поста , от цялата работа страдаме всички, и клиенти, и търговци. Ние клиентите, че си хабим доп. нерви да се занимаваме с глупости и да търсим варианти . И търговците, че не реализират обем продажби каквито им се иска на тях. Аз сам казах за зарядното
нед яну 26, 2020 4:43 pmпишман_майстор написа:
...Ако беше 100 нямаше въобще да погледна на колко ще го намеря навън, + / - 20-30 лв нямаше да ме съборят ..
Работата е там, че за да си купим даден инструмент на цена която на нас би ни харесала и реално е приемлива ( т.е. и на подобна/близка цена и от отвън ) трябва чакаме. Чакаме, чакаме.....
На някой който му се чака-добре, аз лично като видя, че ми трябва, си го взимам откъдето преценя.
la_bamz - специалист
Слдя темата и се чудех дали да пиша.
Според мен не само тук а и по-принцип се хвърлят едни такива фрази : " В България е много по-скъпо", " Българските търговци са мошенници" и т.н. Интерсно ми е обче как един не се подкрепи с релана оферта. Тук в конкретната тема аз поне виждам сравняване на продукти на едното място в промоция на другото не. Случва се и да се сравняват различни продукти, да се сравняват най-евтините там с най-скъпите тук магазини, което отново не е правилно. Бъдете обективни, а не само да се оплакваме че тук било много скъпо.
Моите "пет пари" по темата: Последните 3-4 години съм си купил около 7-8 ел. интрумента нови от БГ, всички са били свравнени с цени навън и аз лично повече от 20 % разлика не видях. Всичко съм си купил от Ники ( тук няма да кажа без да му рпавя реклама, не напротив, правя му защото е много АДЕКВАТЕН търговец ). Веднъж ми се е случвало (до тук) да нося инструмент гаранционно, в сервиз ( във Варна, Баш майстора са сервиз на повечето марки и са ми доста наблизо ). Оправиха ми го в рамките на 3-4 дни. Всичко ми е костало като разправия 20 мин и 0 пари. Така че за мен това е повече от 20 % ( максимално ) разлика с навън.
Има и друго, инструмент поне според мен в повечето случаи не се купува инцидентно. Така, че всеки може да следи за промции при нормални търговци и да "издебне" момента на покупка.

ПС : Изписах го всичко това защото ежедневно се сблъсквам с подобни казуси, и от 7-8 години насам ( нщата след 2012-13 се промениха ) никой не ми е излезнал с релано предложение което навън да много по-евтино от тук. А конкретната причина е случка от преди 5 мин : -А те тези кабелчета при Вас много скъпи. Преди седмица на летището в Лондон струваха по 1 паунд. (Гордо вадим телефона със снимка ). - Г-жо това кабелче е китайче, ето на нашият сайт е на 3 лв. Не можем да го сравняваме с кабелчето на Хуавей което ви показвам за 9.50.... Интерсното в тази ситуация е защо имаш снимка на продукт от който имаш нужда, а не самият проукт ? И защот не е купен от там след като е по-евтино :)
naster - майстор
Няма много такива примери, защото не е самоцел да се демонстрира това твърдение на всяка цена. Все пак, на нас не ни е добре от факта, че в България цените са по-високи, и да се изтъкнем колко сме прецакали системата. Аз имах такъв последния месец: безчетков винтоверт с куфар, зарядно и 2х2Ач - 400 лв. Цена от острова с куфар, зарядно и 1 батерия 2Ач. - 218 лв. с безплатна доставка до България. Отбелязвам, че моделите не бяха идентични, но със същите показатели, дори вторият от Англия имаше и удар. Втората батерия 4 Ач ми излезе 85 лв. Нова. 100 лева разлика - за някои хора това е дневна надница. Имах и друг пример - за едни и същи пари (+-10 лева) оттук се купува гол инструмент, безчетков импакт, а от острова получаваш и 4Ач. батерия в цената. Това е от магазини, не от ибей продавачи без гаранция.
la_bamz - специалист
Ето пак моделите не са идентични ...

Ако целта е да мрънкаме и да покажем колко сме готини, че сме прецакали системата - ОК съгласен !
пишман_майстор - майстор
naster написа:
Няма много такива примери, защото не е самоцел да се демонстрира това твърдение на всяка цена. Все пак, на нас не ни е добре от факта, че в България цените са по-високи,
+ 1
А ако добавим и по-ниската ни покупателна способност ....
la_bamz написа:
Ето пак моделите не са идентични ...

Ако целта е да мрънкаме и да покажем колко сме готини, че сме прецакали системата - ОК съгласен !
Не мога да разбера за какво мрънкане става въпрос ?! Никой за нищо не мрънка, тук сме да споделяме във форум за взаимопомощ. Живеем в свободен пазар , парите са си лични. Ако даден човек има възможност/желание дадена стока да я вземе/получи на сравнително по-изгодна цена , без това да повлияе на качеството ѝ , не виждам проблем.
пишман_майстор - майстор
Искам да попитам запознати: закупена машина на милуоки от Германия , важат ли гаранционн условия при нас или всеки се спасява поединично. Харесъл съм си нещо , разликата ценово е около с 1/3 по-малко в немско , спрямо при нас . И как стоят в момента нещата за покупки от обединеното кралство ? Имаше преди някакви чалъми през Ирландия за избягване на мита. Има ли ги тези неща и там как е с гаранциите? Благодаря на отзовалите се.
Kumay - майстор
вт апр 06, 2021 4:09 pmпишман_майстор написа:
Искам да попитам запознати: закупена машина на милуоки от Германия , важат ли гаранционн условия при нас или всеки се спасява поединично. Харесъл съм си нещо , разликата ценово е около с 1/3 по-малко в немско , спрямо при нас . И как стоят в момента нещата за покупки от обединеното кралство ? Имаше преди някакви чалъми през Ирландия за избягване на мита. Има ли ги тези неща и там как е с гаранциите? Благодаря на отзовалите се.
Ако имаш документ за покупката гаранцията важи в ЕС.
Какво си харесал от Германия?
пишман_майстор - майстор
То всъщност май е по-малка в момента ценовата разлика , но я има. https://www.hausunddach.de/Milwaukee-ON ... Akku-1-Stk
Има го и още малко по-евтино тук-там, но не с много . Показвам просто модела.
Отделно ще ми трябва сваляем СДС патронник за този перфоратор https://www.hausunddach.de/Milwaukee-FU ... gLzJPD_BwE
Прецаках с калпаво проходно свредло на моя патронника , откъртиха му се щифтовете. За което ме е яд, купих после каквото трябва но..
Свърших си работата, но до два месеца трябва да имам нов, предстои ми картон на село , ако не успея, ще се принудя да ползвам един с кабел.
М/у другото Кумай, на каква цена може да ми доставиш този патронник? ИЛи въобще възможно ли е?
П.п. касов бон на 100% ще има, с гаранционна карта . Т.е. гаранция ще има значи. Мерси много за ответа.
Kumay - майстор
вт апр 06, 2021 6:04 pmпишман_майстор написа:
...М/у другото Кумай, на каква цена може да ми доставиш този патронник? ИЛи въобще възможно ли е?
Да, възможна е доставката на този патронник. Не е някаква екзотика. Цената му за България е 49.90 лв с ДДС.

Тема "Бързо зарядно за Милуоки M12-18FC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: