Нека намерим най-тънките цени.
пишман_майстор - майстор
Да , благодаря. Специално на посочения от линка имам усещането, че пластмасовата част е по-масивна/по-голяма или? Което надали ще е проблем , просто го отбелязвам . Щом металната част е едно към едно, това си е важното.
пишман_майстор - майстор
Пак за този гайковерт. Дали не е по-добре да е с 3/4 квадрат, има подобен модел парите почти същите , параметрите и те много близки ( леко по-як ) ? С 1/2 квадрат се притеснявам да не стане фал.
И дали 5Ач акумулатор примерно ще е достатъчно ефективен? Имам само от 4.0 и 5.0 Ач акумулатори в момента.
Kumay - майстор
Модела с 1/2" няма проблеми - не се чупи шпиндела. На 3/4" има повече сила, която идва от по-голямата периферна скорост.
Ако ще слагаш преход и да работиш с вложки 1/2" все едно си взел този, който е с 1/2". Всеки преход или удължител намалява силата на машината.
пишман_майстор - майстор
Kumay написа:
Ако ще слагаш преход и да работиш с вложки 1/2" все едно си взел този, който е с 1/2". Всеки преход или удължител намалява силата на машината.
Да, това е така. Наистина повечето ми ударни са 1/2 . Ще умувам още малко
пишман_майстор - майстор
В крайна сметка се спрях на 3/4 квадрат предвид по-тежките приложения където ще го ползвам. Milwaukee M18-ONEFHIWF34-0X е модела, цена 231 евро. . Включен е куфар и нивел 60см ( бонус)
Купен е от тук https://www.alexander-erasmus.de/ .
Имат профил в ибей, линк към обявата им в ибей https://www.ebay.de/itm/Milwaukee-M18-O ... 2PJK7E0Vxk
пишман_майстор - майстор
Да не отварям специално тема.
Отскоро си взех от щатите акумулатори от тия с по-високия изходен ток . В случая 6ач ( има и 8ач ) . При нас се водят M18HB и посочен капацитет . Та сега какъв е проблема: зарядното загрява яко при зареждането им. Имам общо четири броя батерии и три броя зарядни . Пробвано е със всичките и както и батериите. Зареждам ли специално тях ( високоамперни батерии ) , грее здравата . Предвид проблема ( не знам дали е проблем , но все пак ) почнах да не ги изтощавам докрай, т.е. да си имат там някакъв капацитет и да ги слагам така на зарядното. Използвам ли ги докрай - получава се описаният проблем , зарядното загрява мъжката. Почнах да търся варианти с охлаждане. Ползвам един охладител от лаптоп засега. Да, ама много неудобна работа, че и го забравям понякога . Чудя се някой играл ли си е да прави на принтер нещо което да е захванато за дъното на зарядното, да си има турбинка за охлаждане , да е естетично и прибрано . И да върши реална работа разбира се.
Kumay - майстор
Досега никой не ми се е оплаквал да му грее повече зарядното от новите батерии.
Пусни питането и в тази група https://www.facebook.com/groups/1991993647491974
Няма логика, но зарадните ти какви са?
пишман_майстор - майстор
От заглавието в началото са M12-18FC . Купувани във времето и всичките чисто нови.
При зареждане на класическите 5ач примерно няма го това загряване. Загряването става сериозно при посочените 6ач high output , и то когато ги изцедя докрай .
Всичките батерии и зарядни са оригинални на 100% .
П.п. ще пусна и там, групата я знам, присъединен съм и там.
Пропуснах да добавя, че имам и още две зарядни, дойдоха заедно с посочените батерии , но са от по-слабите им версии , в смисъл не са от бързите зарядни,на фасон и размер са сходни с тия М12-18FC и са на 110в. Все се каня и с тях да тествам и все не остава време. Но сега като се присетих, ще пробвам и с тях.
prascho - майстор
Какво е положението с прегряването на комбинианото зарядно при зареждане с новите батерии тип HB? След 3 месеца наблюдение все още ли нагряват зарядните? Мерси.
пишман_майстор - майстор
Да. Ползвам охладител за лаптоп , не разреждам до долу батерията ( някъде до второто деление ) . Засега нямам други варианти. В момента не мога да отделя време, да се хвана да направя индивидуална подложка с вентилатор под зарядното. Не знам и как да захраня самия вентилатор, освен да търся, да е на 220в.
Една идея по-добре се държат зарядни с по-слабия заряден ток. Моделите които бяха масовки пред фастчарджъра, за тях говоря. Но зарядът отнема повече време, ако не се бърза или има човек повечко батерии да ги нашляпа предварително, не виждам проблем чак..

Тема "Бързо зарядно за Милуоки M12-18FC" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: