Нека намерим най-тънките цени.
здравейте

етажното ел табло е с изкарани прекъсвачи отпред БЕЗ ЗАЩИТНА КАПАЧКА на тях и недоброжелателен комшия ми спира тока като изляза някъде даже за малко системно от месеци

в резултат понасям вреди при работа на компютър;спира ми помпа на котлето и още поразии ми направи

не мога да враждувам открито с него,щото отрича-а съседка го видя и ми каза,но и тя не желае конфликт,понеже е агресивен,затова мисля да заведа дело срещу чез за НЕОБЕЗОПАСЯВАНЕ НА ЕЛ ТАБЛО ,както съм видял и снимал по други етажни ел табла КОИТО ИМАТ МОНТИРАНИ ПРЕДПАЗНИ КАПАЧКИ НА ПРЕКЪСВАЧИТЕ-някои са пломбирани даже

едните са с по 2 болта хванати прозрачен плексиглас другите ламаринени и всеки не може да ти свали бушона,а съм на първи етаж.

имате ли съвет как да процедирам по казуса ми-първо жалба в чез или директно административно дело в съда за безстопанственост и нарушение на електро безопастност правилник и настъпили вреди :idea:
Последна промяна от ELECTRO на пон фев 14, 2022 6:37 am, променено общо 1 път.
preslav - майстор
Вероятността да осъдиш Енергото е нулева, остава да си помислиш за охранителна камера, с която да документираш действията на недоброжелателя. Записите от камерите вече се приемат за доказателство от съда - съдиш недоброжелателя, но най-вероятно той сам ще спре да се ебава като види камерата.
пон фев 14, 2022 6:36 ampreslav написа:
Вероятността да осъдиш Енергото е нулева, остава да си помислиш за охранителна камера, с която да документираш действията на недоброжелателя. Записите от камерите вече се приемат за доказателство от съда - съдиш недоброжелателя, но най-вероятно той сам ще спре да се ебава като види камерата.
ами-той ще дръпне трифазния пресъсвач ОТ МАЗЕТО НА ВХОДА,камерата ми спира и я кърти... :!:

освен това,един комшия с камера в съседен вход-някакъв зад отворен чадър се приближил до камерата на тавана на етажаа и я свалил...на записа черен чадър само
kozl - майстор
пон фев 14, 2022 6:53 amELECTRO написа:
пон фев 14, 2022 6:36 ampreslav написа:
Вероятността да осъдиш Енергото е нулева, остава да си помислиш за охранителна камера, с която да документираш действията на недоброжелателя. Записите от камерите вече се приемат за доказателство от съда - съдиш недоброжелателя, но най-вероятно той сам ще спре да се ебава като види камерата.
ами-той ще дръпне трифазния пресъсвач ОТ МАЗЕТО НА ВХОДА,камерата ми спира и я кърти... :!:
Ами камерата с DVR може да работи с UPS, но ще се наложи и в мазето да има камера. А като зложелателя спре тока и по другите етажи се предполага, че ще го осъди колективния съд по бързата процедура :-D

Тука па в наша сграда бях напълнил една кофа със строшени брави на входната врата. Ежеседмично поправка на брави. Мноо интересно но от как инсталирахме видеонаблюдение към входната врата и бравите заякнаха и некакси устискват по неколко години, докато не се строшат. По причина, че обичайно некоя пружина се скършила от умора.
torbalan - Дървен философ
Помисли как да сложиш камера така, че да не се вижда на пръв поглед.
brum - майстор
Етажното табло е на етажа най-вероятно. При това положение камерата все ще се вижда.

Този съсед на същият етаж ли е?

Ако не - сложете ключ на таблото. Етажно е и е достатъчно хората от етажа да имат ключ.

Ако да - сложи камера да гледа етажа. Проблема е, че съседа може да измрънка, че не иска камера. Но тогава го увери, че ще е там само докато се реши проблема с изключването на предпазителите. После като разберете кой е - общо събрание и го гоните от входа. С наематели е лесно. Не знам дали това работи ако е собственик.

Консултирай се с полицая който ви е назначен. Поне при нас преди време сложиха лист с информация кой е служителят към когото да се обръщаме за проблеми. Извикай го да дойде на общо събрание. За да видят хората във входа. Да е ясно, че се действа в посока с полицията да се разрешат проблемите.
muhala - майстор
Шанса да се разбереш с такъч човек е 0.
Приготви си накаква капачка, за предпазителите (ако мога скоро ще ти снимам подобна).
Завивай я. Слагай катинарче и дай ключ на инкасатора.

Не съм слагал такава капчка, но на един от апартаментите имаме такава.
Ключ съм дал на друг инкасатор за входната врата, защото стои като куче и не може да влезе да отчете електромерите.

Последния вариант е да намериш техник от енергото и да ти сложи предпазител някъде зад вратата, да ти даде ключ за вратата.
А психопата да си мисли, че като ти спре "предпазителя" прави нещо.

ЕДИТ: Ако си 100% сигурен кой е, директно го бийте, ама яко. Или ако си по жалостив, измисли с какво да го занимаеш, за да не прави глупусти. Например свали му предния номер на колата. Като я пререгистрира, пак го свали.
oberst - специалист
Жалба до КЕВР чрез ЧЕЗ. Само жалба до ЧЕЗ ще я забутат някъде без реакция. Идеите за бой на съседа - само ако после не може да ви разпознае в полицията, че има голяма вероятност да се обяснявате в прокуратурата по производство за хулиганство по НК. Работата с боя отдавна не е както едно време, та ако не знаете какво правите, което е очевидно, не се пробвайте по тази линия. ЧЕЗ да си оправят нещата - чл. 29 и 31 от наредба № 6.

Тема "ЧЕЗ проблем от съседски войни" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: