• 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 310
Нека намерим най-тънките цени.
dimodd - напреднал
Благодаря за мненията! Имам две батерии от други устройства, и имайки предвид приличната цена-ще го взема,с намерението да се използва по предназначение!
cholev - майстор
вт сеп 01, 2020 3:18 pma_stoev написа:
Предишния е бил 80А, сегашния е 120А, ама 30%-ви. Както и да е, не ми е зор, ще се въздържа, смятам, че е твърде скопена машинка. Малко по-големи радиатори да и бяха сложили да не прегрява.
2.5 електрод до 80А. Не ми е ясно защо са тези 120А. Явно маркетинг.
Моя 80А с 2.5 електрод не ми е изключвал по прегряване. 60% ПВ на 20оС.
Virtex - майстор
Кога са били пускали последно такъв инверторен електрожен ?

Питам, понеже не разбрах останала бройка ли е имало някъде или скоро ги е имало из брошурите.
silent - майстор
в почти всеки Лидл ги има по доста бройки....явно не се харесва цената на хората ....последно ги гледах миналата седмица в Лидл в Младост 3 и 1 на Ляпчев....а 80китайски ампера са доникъде....Чолев пак е спал отвит....
cholev - майстор
съб сеп 05, 2020 9:42 amsilent написа:
...а 80китайски ампера са доникъде....Чолев пак е спал отвит....
Отворко- имаш ли някакви доказателства, че не са 80А или така колкото да кажеш нещо.
Лице с понижена социална отговорност
agj - майстор
съб сеп 05, 2020 12:17 amcholev написа:
вт сеп 01, 2020 3:18 pma_stoev написа:
Предишния е бил 80А, сегашния е 120А, ама 30%-ви. Както и да е, не ми е зор, ще се въздържа, смятам, че е твърде скопена машинка. Малко по-големи радиатори да и бяха сложили да не прегрява.
2.5 електрод до 80А. Не ми е ясно защо са тези 120А. Явно маркетинг.
Моя 80А с 2.5 електрод не ми е изключвал по прегряване. 60% ПВ на 20оС.
Тези 120Ам. са за да може да се работи и с електроди 3,2мм. :idea: ПВ то му е два пъти по слабо!Но при мощност 120 Ам.Така че при работа с електрод 2,5мм.работата му ще е аналогична на този който имаш.
Последна промяна от agj на нед сеп 06, 2020 12:51 am, променено общо 2 пъти.
agj - майстор
пон авг 31, 2020 11:43 pma_stoev написа:
Гледах в лидъл един инверторен електрожен, за около130лв, май.
Инверторен заваръчен уред PISG 120 A1
Не го купих защото на кутията не пишеше колко време може да работи на максимален ток. Сега му намерих упътването ето характеристиките:
Mains connection: 230V~ 50Hz
Max. welding current
and the respective
conventional load voltage: 10 A/20,4 V - 120 A/24,8 V
Rated value of the Mains voltage: U1: 230 V
Highest rated value of the mains current: I1max: 25,2 A
Maximum effective input current: I1eff: 13,8 A
Rated value of the no-load voltage: U0: 70 V
Protection class: IP21S
Weight: 3,2 kg
Duty cycle X: 30 %
Освен тези 30% ме притесняват и следните предупреждения:
The output is rated at an ambient temperature of 20 °C. The welding time may be reduced in higher temperatures

A voltage 10 % below the rated input voltage of the welding tool may result in:
„ A drop in the current of the tool.
„ The arc stopping or becoming unstable

Не съм следил скоро как вървят цените на електрожените, но ми се струва твърде слабичко. Така ли е?
Слабичко е ,ако го напънеш в жега над 30гр. с електроди 3.2мм.Вероятно след няколко електрода ще спре за почивка!Точно това е предупреждението за работа при темеператури по високи от 20гр.
Другото предупреждение за 10% -но отклононение от номиналното напражение ,не е претиснително!Има го при всички апарати.При някой е 10,при други 15%...,означава че при пад на напрежението ,мощността също намалвя.Напълно нормално и логично!
silent - майстор
чолев лицето с понижена социална отговорност си ти с постоянните ти заблуждаващи постове....80ампера на на китайски електрожен са недостатъчни за нормална работа с електроди 2.5....в живота нищо не е като на хартия....
npace - специалист
съб сеп 05, 2020 8:09 pmcholev написа:
Отворко- имаш ли някакви доказателства, че не са 80А или така колкото да кажеш нещо.
Лице с понижена социална отговорност
Църни два винкела под ъгъл с базичен 2.5, срежи заварката и ще ги видиш колко са 80. :-D
Ако изобщо запали де. :lol:
https://www.vabw-service.com/documents/ ... 06__EN.pdf
gogo7777 - майстор
То кутия електроди струва, колкото половината електрожен
  • 1
  • 34
  • 35
  • 36
  • 37
  • 38
  • 310

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: