• 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 88
Нека намерим най-тънките цени.
nazista - помощник
пон яну 04, 2021 9:25 amГост написа:
нед яну 03, 2021 8:18 pmcholev написа:
останаха ми Импакта 18в, винтоверта 16в; винтоверта 12в; бормашината 20в. Всичко в отлично състояние 2016год. За роднини безплатно, за хора от форума платно :-D . (ама супер тънко- на лични)
Искаш да кажеш, че имаш в къщи над 5 винтоверта?
Като изключим колекционерската страст- интересно ми е кое налага необходимостта за притежание на толкова на брой еднотипни хоби машинки ?
Добре значи че не съм се набучил с тоз многофункционален уред :partyman:
Бая се загледах де, но затова пък ми хареса някво малко флексче 35лв, ако още го има ще си го купя ей тъй за колекцията
cholev - майстор
ср яну 13, 2021 11:15 amChefo77 написа:
...
Почти съм убеден, че този спор няма да се води, ако някой не вкара реплика или не пусне клипче тип "Вижте моят непрофи инструмент как е ако не по-добър, то поне не по-малко добър от профитата" :wink:
..
Абе пуснах клип, ама спора май ти го почна с душераздирателното "Чолев, Чолеев" :-D
Много се възбуждата професионалистите от темата за профи/аматьор.
Лошото е, че за набутвате много народ (по разни магазини на познати :-D ) да купуват скъпа техника, за която даже не знаят ще им свърши ли работа. Ей едно момче от съседната тема:
ако намеря нещо много добро до 300 ще почерпя, но най-много до 500 би позволила всихологическата ми бариера, все пак е за хоби.
Не знае какво му трябва и е за хоби ама вий при 'чудните машинки.'
За 500кинта ще си вземе цялата гама: 75лв 12в; 160лв черния импакт с батерия 4ач; и ударния 20в Х20 за 260 с куфара и аксесоарите и две батерии 2ач.
Да почне от ударния 20в Х20 докато го има, след 2,3 седмици х12
Chefo77 - майстор
Задължително по магазини на познати, иначе на края на месеца няма да излезе сметката ...
Само дето както ти рекламираш зелените, не само аз се чудя, дали не те тъпче някой с акции в хоремага ...
Пък момчето от съседната тема ще сглобява мебели - предполага се, че ще работи с тях, вместо да ги събира да се фука пред алкохолната компания.
schuldiner - майстор
За 500кинта ще си вземе цялата гама: 75лв 12в; 160лв черния импакт с батерия 4ач; и ударния 20в Х20 за 260 с куфара и аксесоарите и две батерии 2ач.

Никак не харесвам айнхел, ама имаха комплект 40-jahre, който беше значително по-добър от ширпотребата им. За 50-годишнината чаках, търсих... един дървен пуснаха. Дали лидл нямат юбилей скоро, че да обединят по-успешните машинки в промо куфарче? Няма да го пропусна, каквото и да се говори за аматьори/профита.
zz_stefanov - майстор
ср яну 13, 2021 8:25 amsilent написа:
Купувам за себе си евтини инструменти, лидълски , райдър , енхел... защото друго не би било целесъобразно и направо си е разсипия, но трябва да съм завършен идиот дори да ги сравнявам със служебните Диуолт, Бош, Линкълн, Милуоки, Бета и т.н...така че не разбирам напъна на чолев и компания да убеждават как шибат дявола във въздуха колко са на далавера с евтинията от лидл...съжалявам но истината е проста ....5лева са си 5лева и никога няма да станат нещо повече от 5лв....
Същото.
Имам сума ти лидълски играчки и такива от другите железарии, плюс две сини бошчета (винтоверт и импакт) и все още читав перфоратор 26 мм Спарки, хоби циркуляр на Рьоби след изгорял Райдър.....
Разбира се, че ползвам смътници като къртач за 210 лева с живот за 10 м канал в скалата.

Да се отнасям обаче да ги хваля тези от Лидъл, ми те са най долната проба като всички на тази цена, даже като ги хванеш в ръката усещането е по зле и от Райдър.
Познай дали ако съм вманиачен в хоби като дърводелство например, инструментите ми няма да са от класата примерно на Festool.
zz_stefanov - майстор
ср яну 13, 2021 3:55 pmcholev написа:
ср яну 13, 2021 11:15 amChefo77 написа:
...
Почти съм убеден, че този спор няма да се води, ако някой не вкара реплика или не пусне клипче тип "Вижте моят непрофи инструмент как е ако не по-добър, то поне не по-малко добър от профитата" :wink:
..
Абе пуснах клип, ама спора май ти го почна с душераздирателното "Чолев, Чолеев" :-D
Много се възбуждата професионалистите от темата за профи/аматьор.
Лошото е, че за набутвате много народ (по разни магазини на познати :-D ) да купуват скъпа техника, за която даже не знаят ще им свърши ли работа. Ей едно момче от съседната тема:
ако намеря нещо много добро до 300 ще почерпя, но най-много до 500 би позволила всихологическата ми бариера, все пак е за хоби.
Не знае какво му трябва и е за хоби ама вий при 'чудните машинки.'
Да почне от ударния 20в Х20 докато го има, след 2,3 седмици х12
Ми Чолев какво очакваш като ни обясняваш с 'клипчета', че лидълските са по голяма работа от профи инструментите, че чак хората били неразумни (разбирай глупави), че купували последните.
cholev - майстор
ср яну 13, 2021 7:05 pmzz_stefanov написа:
..
Ми Чолев какво очакваш като ни обясняваш с 'клипчета', че лидълските са по голяма работа от профи инструментите, че чак хората били неразумни (разбирай глупави), че купували последните.
Беше просто информация.
При домашна употреба явно по евтино с сходни параметри е +
При хоби (разликата от домашна употреба е че процеса те кефи)- може и от двата варианта-фен на марка, но скъпо вземаш
При профи също виждаме варианти.
Така нека е профи. Само питам. Само за информация.
Пак по видеото. Разбрахме, че милвокито бачка много, не се чупи и сервиз и прочее.
Пичове само като идея.
Ако си вземеш 2 черни импакта на цената на половин милвоки със същи параметри (французина bricovideo.com твърди, че безчетковия двигател на парксайд се прави от милвоки- ма не вервам). Счупи се парксайда за тез 5год и го засилваш към магазина- чакаш 10дена или ти дават нов или ти връщат кинтите, а па ти си действаш с втория и си свириш доволно. :rock:
С милвокито - е те не се трошат, но ако след двете години гаранция даде случайно (нали здави) фира. Даваш го на ремонт и чакаш тъжно :? - след ххх дни снасяш едни кинти (на цената на нов парксайд) и си отново в бизнеса.
Ева ли го. Вие си знаете

В темата с винтовертите става все по интересно. Последните няколко поста цепят мрака- Хоби за 400лв 12в; мебели с 18в гайковерти :-D :?
The master - напреднал
ср яну 13, 2021 12:35 amChefo77 написа:
вт яну 12, 2021 10:00 pmThe master написа:
А някой, не тъп, може ли да каже, каква разлика прави между любителски инструменти за домашна работа и професионални инструменти за "да си вадят хляба".
Същият въпрос можеш да зададеш на човек, който има Мерцедес - каква разлика прави с Москвича.
Ергономията е най-важното предимство на профи машината. Във всичките ѝ форми. Надеждността идва на втори план, нея не можеш я усетиш в ръката си.
Е тогава защо сравняваме Мерцедеса с Москвича? За на село по нивите може Москвич (не си струва да се "троши" Мерцедеса) и обратното По "жълтите павета" с раздрънкано "Москве" някак си не върви.
Chefo77 - майстор
Ами не знам - по някое време задължително се появява някой, който да се зачуди защо онези с Мерцедесите са такива идиоти... То той е един и същ де...
Аз (и не само) съм абсолютно съгласен с теб!
The master - напреднал
ср яну 13, 2021 9:44 amky-kyy написа:
Има хора, които си дават парите за гълъби. Не ги ядат, а така, за красота...Други събират пощенски марки, капачки от лютеница, или употребявани дамски превръзки...Та нещо подобно е и с лидълските инструменти. Както казваше една моя позната Мистрес Линда - "Разни хора-разни фетиши"

И друг път съм споделял, че никой не взима на сериозно, някой "майстор", който е тръгнал с чантата за пари, а извади подобни инструменти.
И преди ме наскачахте и ся пак ще ме храните, ама фактите са такива :) Ем, извътре знаете, че съм прав, ама....
Дерзайте :)
Сериозното отношение към истинските майстори, тръгнали с чанта за пари е тяхната работа. Независимо дали ще я вършиш с Парксайд, Енхил, Райдер или Макита, Де Велт, Метабо и т.н. щом му е удобно и го устройва да си я върши. Важно е да е качествена.
  • 1
  • 79
  • 80
  • 81
  • 82
  • 83
  • 88

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:

Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: