• 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 306
Нека намерим най-тънките цени.
bulhomes2 - майстор
Чист срез с ръчен циркуляр няма как да стане не заради марката и цената на циркупяра, а защото е физически невъзможно. За да е чист среза трябва зъба на циркулярния диск да влиза към материала. При форматните циркуляри за да се избегнат проблемите при излизане на диска от материала се ползва подрязващ диск, който изрязва предварително мястото, през което ще излязат зъбите на основния диск на циркуляра.

Има теоретична възможност да срежеш детайла до средата в едната посока (така че зъбите да влизат в детайла), а на връщане да увеличиш дълбочината на рязане така, че зъбите да влизат в детайла отдолу. Но на практика с ръчен циркуляр няма как да го направиш да не кърти и от другата страна.
miliad - майстор
вт фев 16, 2021 8:15 pmantrazit написа:
Здравейте,
моля за мнение за този ръчен циркуляр с водеща шина https://www.lidl.bg/bg/p/maystorsko-res ... yar/p50543. Дали прави чисти срезове и дали дава отклонения ?
С друга шина и хубави дискове дава напълно задоволително качество. И с неговата шина става ама има ограничения.Аз си го ползвах повече от година преди да мина на профи ниво.
MamaMy - майстор
Рязах един плот ламиниран с гетинакс. Използвах парче алуминиев профил стегнат с две стеги за водач. Първо подрязах в обратна посока на нормалната за да се забиват зъбите надолу в материала. Рязах на дълбочина около сантиметър. След първия пас пуснах диска до край и минах в нормалната посока. Първия път уж се старах, но леко се разминаха линиите на срязване. Явно съм забързал някъде и съм кривнал извън водача. Понеже трябваше да отрежа още едно парче, второто стана перфектно. Както може да се види няма никакво нащърбване. Ламината е срязан перфектно, но на долното парче си личи до къде съм спуснал диска при първия пас. Горното е супер. За целта за които ги рязах дори и по-гадни пак ми вършат работа, но целта беше и да изпробвам ръчния циркуляр какво може. Снимката е леко разкривена, но на бързо с телефон толкова.

Прикачен файл

20201007_131330.jpg
20201007_131330.jpg (81.31 KиБ) Видяна 1422 пъти
Chefo77 - майстор
Мисля, че Веско имаше предвид двустранно перфектно ;)
bulhomes2 - майстор
Точно. Ако само от едната страна е важно - няма нужда от два паса. Ако има и клин след диска е сигурно, че ще стане добър среза.
schuldiner - майстор
Сигурно не знаете, по стандарт рязаното на хидрофобен шперплат трябва да се обработва с хидроизолационна боя, инак гаранция йок. Ако скърши срязът, обмазването става мъка... На обекта приличен резултат се получава с подложка - стягаш рязаната плоскост към някоя за брак и режеш с 5 мм по-дълбоко. На всеки ряз променяш мястото на подложката да не въртиш върху вече направен канал. Дискът с много зъби помага, лошото е, че свърши за двайсетина плоскости, а е 70+ кинта. Говоря за шперплат с достатъчно лепило, тия китайски ментета или осб/пдч не си струват усилията да заглаждаш и обработваш.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет фев 18, 2021 7:44 pmschuldiner написа:
Дискът с много зъби помага, лошото е, че свърши за двайсетина плоскости, а е 70+ кинта.
Това за колко метра рязане?
gogyto - специалист
Днес най -сетне се сдобих с прахосмукачка, но как стоеше въпроса с торбичките, помня че е разисквано тук, но не се сещам от къде се купуваха.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет фев 18, 2021 8:21 pmschuldiner написа:
Не повче от 50.
Гадно. Аз имам подобно с диамантен диск. За циркуляра за плочки
  • 1
  • 96
  • 97
  • 98
  • 99
  • 100
  • 306

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: