Нека намерим най-тънките цени.
iliya_i - майстор
съб фев 27, 2021 11:21 pmjekasus написа:
iliya_i написа:
Що бе, да не са открили вечната батерия
Литиево-йонните не са ли също с ограничен живот
Мит е за старите батерии, л-й батерии доста издържат, даже калпави.
Няма да казвам марката, че ще ... Но 10 години работа, и още работят, за мен това си е вечно...
А правиш ли разлика между 10 години работа и 10 години престой?
Всеки акумулатор колкото повече работи, толкова по-дълго работи. Остави я да стои 6 месеца на рафта и после виж как е.
zz_stefanov - майстор
Случвало ми се е да оставям Li батерии над 6 месеца на рафта. Даже не забелязах загуба на заряд. При тях основното което ги мори е колко цикъла на заряд разряд са преминали. Траят на частично зареждане. Не траят на претоварване по ток и на дълбоко разреждане, но пък срещу това им осигуряват автоматика.
schuldiner - майстор
На рафта добре си се съхраняват, ама никел-кадмий или каквито бяха старите си заминаха три наведнъж в багажника, от прегряване. Сега се пазя от тази грешка, не ги оставям и на много минус, обаче едната батерия изпуца за трийсе секунди върху едни керемиди на припек. За щастие беше лидлската 2-ка, че я замених с 4 ач.
пишман_майстор - майстор
Доста траят , но не знам защо примерно на милуоки 28в , част от клетките все се изтощават по-бързо. Имам такива три и все едни и същи клетки в пакета . Дори се наложи да реанимирам едната батерия заради този проблем. Заредих външно тия два елемента. Някой спомена преди време, че е било заложен проблем и при други марки. Когато се работи с тях , няма проблем , но случи ли се да престоят 5-6 или повече месеца , не е много добре. Но пък на 18в милуоки няма такива проблеми . Може да престои доста време и няма пад .
От лидълските имам само на 12в , ами случвало се е едната от 2ач да не се ползва и 6 месеца( фенерче в колата ) , нямам загуба , поне засега.
ESPACE - майстор
нед фев 28, 2021 8:09 amiliya_i написа:
А правиш ли разлика между 10 години работа и 10 години престой?
Всеки акумулатор колкото повече работи, толкова по-дълго работи. Остави я да стои 6 месеца на рафта и после виж как е.
6 месеца са нищо. Имам винтоверт и перфоратор в един гараж, не съм им зареждал батериите сигурно 4 години и още имат заряд и работят. Батериите им са правени и нямат BMS платки, може би затова държат.
nautilus33 - майстор
Някой купувал ли е от смесителите за душ/вана, за да сподели дали си заслужават.
muhala - майстор
нед фев 28, 2021 8:17 amzz_stefanov написа:
Случвало ми се е да оставям Li батерии над 6 месеца на рафта. Даже не забелязах загуба на заряд. При тях основното което ги мори е колко цикъла на заряд разряд са преминали. Траят на частично зареждане. Не траят на претоварване по ток и на дълбоко разреждане, но пък срещу това им осигуряват автоматика.
Така е. LiIon батериите са друга бира и нямат нищо общо с NiCd илии Pb акумулаторите. И аз имам един винтоверт вече 5 години го ползвам и няма ядове с батерията, а се държа доста мърляшки с нея. Вече минах на X20 сериоята.
Svezar - специалист
Според вас има ли някаква разлика в акумулаторните винтоверти PABS 20-LI E6 /който беше 110лв с една батерия преди Нова година/ и PABS 20-LI B5 /който е в актуалната промоция за 140лв с две батерии и аксесоари/ . Имам първият,днес купих втория и се чудя кой от двата да си оставя ? Основната разлика за мен е ,че Е6 е с около половин сантиметър по-къс и дръжката му е с една идея по тънка и някак по-добре пасва в ръката ми, в техническите характеристики разлики не намирам. Та ако някой знае за преимущества на единия модел пред другия, ще се радвам да ги сподели. Предполагам серията /Е или В/ значи нещо и там е разликата, но каква ??
naB4o - специалист
Привет!
Сега получих спама в аналоговия имейл долу на входа :)
Загледах се в една електрическа мотофреза за 180 лв. Дали ще я бива за селското дворче 600 м²?
Или да не се занимаваме?
kr1100 - майстор
[quote=naB4o
Загледах се в една електрическа мотофреза за 180 лв. Дали ще я бива за селското дворче 600 м²?
Или да не се занимаваме?
[/quote]

Имаш излишни пари за драскало ли ? За пясък става.
Разглобявал съм повредени по-мощни драскала 1400 Вт . Изронени червячно зъбно колело / лят китайски бронз с хубави едри шупли. Малко натоварване в по- сбита почва и до там./
Последна промяна от kr1100 на чет мар 04, 2021 8:29 pm, променено общо 1 път.

Тема "Промоция в Lidl на инструменти, уреди и техника - 7" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: